Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit gondoltok, ha valaki...

Mit gondoltok, ha valaki kissé hipochonder de igyekszik arra gondolni hogy "jól van és egészséges" akkor az segít?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire hiszem el, most kezdtem igazából mert már annyira elegem van abból hogy mindig azt hiszem valami bajom van. Nem találtam megfelelő oldalt interneten így magamtól hogy ne pánikoljak elkezdtem erre gondolni.
2015. júl. 13. 23:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Jelenthetem hogy a "jól vagyok" ismételt mondogatása segített részben, eddig egész nap gombócérzés volt a torkomban a stressztől és pániktól, most nem. Ettől még érdekelne mi mások tapasztalata és ötlete.
2015. júl. 14. 00:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha sikerül valóban ezt gondolnod, az mindenképpen jó... A gondolat meg tud betegíteni, ha más miatt nem, akkor az aggodalom miatti stressz révén...


De hogy egy valódi hipochonder képes-e elhinni, hogy egészséges, azt nem tudom. Bár Te csak kicsit vagy az :)

Egy próbát megér, hiszen tényleg jól járnál vele (már ha nem viszed túlzásba, az antihipochondriához - így nevezem a hipochondria ellentétét - jó gének és szerencse is kell, főleg, ha orvosfóbiával párosul, úgyhogy sosem mész semmilyen vizsgálatra, amíg nem törik el nagyon meggyőzően és zavaróan valami nagyobb csontod...). A megelőzés és a komoly gyanú esetén a kivizsgálás azért maradjon.

2015. júl. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem kicsit vagyok hipochonder, nagyon, és igen, dokiktól is rettegek, de mindenképp elmegyek orvoshoz, addig pedig abbahagyom a negatív gondolkodást és csak az jár a fejemben hogy jól vagyok ill. jól leszek.
2015. júl. 14. 00:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok, és miután azt mondom, semmi bajom, minden természetes, kis ido után ugyanaz a helyzet.
2015. júl. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!