Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátivával melyik szerveze...

Homeopátivával melyik szervezethez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Szeretném felhivni a hatóságok figyelmét a homeopátia elharapózására. Hová forduljak?
2015. jún. 19. 21:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"aztán keresd elő a kettős vaktesztet, amit a homeopátis szerek hatákonyságát támasztja alá, majd ha ilyen nem találsz és még mindig hiszel benne, akkor komoly baj van a világgal és megérett már a pusztulásra"


Egyrészt nem nekem írtad ezt, én eddig nem írtam hozzászólást, másrészt tényleg nem akarom megbántani az érzéseidet, de ha úgy gondolod, hogy homeopátiás szerekkel nem készültek kettős vak placebo kontrollos klinikai vizsgálatok (mind humán, mint állatgyógyászati készítményekkel), amikben a placebónál szignifikánsan jobb eredményeket hoztak, akkor több millió honfitársaddal együtt te is áldozata lettél annak a nagy hazugságnak, amit Vágó Istvánnak, a Szkeptikusok Társaságának és társaiknak - ki tudja, milyen motivációból és kiknek az érdekét kiszolgálva - a média támogatásával sikerült elterjeszteniük Magyarországon.


Szerintem nem a világ érett meg a pusztulásra, hanem az mentalitás, és az az etikátlan magatartás, amivel ők ezt megtették, kihasználva, hogy az embereknek túlnyomó többsége feltétel nélkül megbízik a szavukban, a fennmaradó kisebbséget pedig vagy nem érdekli olyan szinten a téma, vagy nincs meg az a szintű angol tudása, amivel ki tudja deríteni az igazságot ezzel az állítással kapcsolatban.


(Mondom mindezt egy olyan ember felháborodásával, akit kb. másfél évvel ezelőttig szintén sikerült félrevezetniük, mindaddig, amíg valami miatt gyanút nem fogtam, és rá nem szántam pár órát az életemből arra, hogy kiderítsem, hogy valóban igazat mondanak-e ebben a kérdésben, és megdöbbenten szembesültem a valósággal.)


"A homeós szerekben meg mindegyikben nyomokban van hatóanyag".


A szóban forgó Stodal szirupban történetesen 10 féle hatóanyag van, egyenként 9,5 mg/g, vagyis ha jól számolok, akkor 95/1000, vagyis a szirup 9,5 %-a hatóanyag.


"Én mindig az Erigon szirupot használtam, tényleg jó, már nagyon régóta piacon van, és nem is olyan borsos az ára."


Tudom, hogy nem feltétlenül a Stodalhoz viszonyítva éretted, hogy "nem is olyan borsos az ára", de gondoltam, azért leírom, hogy az árat tekintve minimális a különbség köztük. Az Erigon ajánlott fogyasztói ára 982 Ft, a Stodalé 995, mindkettő 200 ml-es kiszerelésre vonatkozik.


Egyikkel készítménnyel sincsen saját tapasztalatom, így a hatékonyságukkal nem lehetek tisztában, de feltételezem, hogy - főleg, ha kicsi a kérdező gyereke - motiválhatta a gyógyszerész részéről a választást, hogy - ellentétben a homeopátiás szerekkel - a példa kedvéért az Erigonnak a kodein (mint ópiát alkaloida) hatóanyag miatt lehetnek komolyabb mellékhatásai, főleg az un. "ultragyors metabolizálók" esetében.


Az EMA (Európai Gyógyszerügynökségének ajánlása szerint a kodein tartalmú szerek ellenjavalltak "12 éven aluli gyermekek esetében, a súlyos, életveszélyes mellékhatások fokozott kockázata miatt”


"A kodein a CYP2D6 májenzim révén alakul át aktív metabolitjává, morfinná. Amennyiben egy betegnél

részben vagy teljesen hiányzik ez az enzim, megfelelő terápiás hatás nem érhető el. Becslések szerint

a kaukázusi népesség legalább 7%-ának lehet ilyen enzimhiánya. Extenzív vagy ultragyors

metabolizáló betegeknél azonban szokásos adagolás során is fokozott az opioid toxicitás kialakulásának

kockázata. Ezek a betegek gyorsan alakítják át a kodeint morfinná a vártnál magasabb szérum morfin

szinteket eredményezve. Az opioid toxicitás általános tünetei közé tartozik a zavartság, aluszékonyság, felületes légzés, szűk pupillák, hányinger, hányás, székrekedés és étvágytalanság. Súlyos esetekben előfordulhat életet veszélyeztető, nagyon ritkán fatális keringési és légzési elégtelenség.


(Az ultragyors metabolizálók becsült előfordulása a magyar lakosság körében 1,9 %)


Kedves Kérdező, a kérdésedre visszatérve, homeopátiás szerek csak OGYI engedéllyel kerülhetnek forgalomba Magyarországon, mint bármilyen más gyógyszer, így annyit tudsz tenni, hogy ebből az esetből levonva a tanulságot, gyógyszer vásárláskor ezentúl felhívod rá a gyógyszerész figyelmét, hogy nem homeopátiás szert szeretnél.


Ha úgy gondolod, esetleg utólag is érdemes szóvá tenned az érintett gyógyszertárban az észrevételedet. (Ha ilyen helyzetben lennék, én kíváncsiságból valószínűleg megkérdezném a gyógyszerészt, hogy milyen megfontolásból ajánl(ott) homeopátiás szert erre a panaszra, illetve hogy van-e a konkrét készítménnyel kapcsolatban annyi pozitív visszajelzésük, hogy jó szívvel ajánlják - de ha te eleve "kamu" szereknek tartod ezeket, akkor nyilván tárgytalan az utóbbi kérdés.)


A kisfiadnak mielőbbi jobbulást kívánok!

2015. jún. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

"...de ha úgy gondolod, hogy homeopátiás szerekkel nem készültek kettős vak placebo kontrollos klinikai vizsgálatok..."


Légyszives mutass be egyetlen _hiteles_ klinika vizsgálat eredményét.


De proaktivan beillesztem én ide az ausztrál gyógyszerkutató intézet (NHMRC Statement on Homeopathy) 2015 véleményét:


"Findings

There was no reliable evidence from research in humans that homeopathy was effective for treating the

range of health conditions considered: no good-quality, well-designed studies with enough participants

for a meaningful result reported either that homeopathy caused greater health improvements than

placebo, or caused health improvements equal to those of another treatment."


idézet innen:

[link]


Ja tudom, Ausztráliában a gyógyszrekutató intézetben csupa hülyék ülnek, akiket a gyógyszerlobbi lefizetett.

És különben is a H20 vízmolekuláknak NVRAM-juk van, ebben tárolódnik el az 1 Megabájtnyi információ az előéletéről.

2016 jan. 1-jével terveznek a vizmolekulák upgradelni Flash memóriával. (olcsóbb)

2015. jún. 30. 21:53
 23/25 A kérdező kommentje:

" amivel ki tudja deríteni az igazságot ezzel az állítással kapcsolatban. "

Te tényleg hiszel abban, hogy a vizmolekuláknak emlékezőképessége van, ami úgy kerül átadásra, hogy jó erősen összerázzuk a vizet?

2015. jún. 30. 21:58
 24/25 A kérdező kommentje:

"A szóban forgó Stodal szirupban történetesen 10 féle hatóanyag van"

Ez messze a legnagyobb aljasság !!

Mert miután nem működik a homeopátia, belaraknak hatóanyagot (értsd: hatóanyagot), majd miután a hatóanyag (értsd: hatóanyag) meggyógyitja a beteget, ráfogják, hogy a homeopátia gyógyította meg, nem pedig a hatóanyag.

2015. jún. 30. 22:00
 25/25 A kérdező kommentje:

De igazából nem tudok haragudni Rád, mert gondolom nő vagy és nem a logika alapján döntötök, hanem érzelmek alapján, és ezt ne vedd sértésnek.


Mondom a példát:

Ismerős (nő) szedi a homeopátiát.

Mondom neki: te elhiszed, hogy a viznek van memóriája?

Hogy jól össsze kell rázni?

Hogy nincs benne hatóanyag, mégis működik?

Hogy nincs bizonyitva kettősvakteszttel?

Hogy csak cukros vizet iszol?

Erre ő:

Érti, hogy nincs benne logika, de azért mégis beszedi.

Diplomás nő.

2015. jún. 30. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!