Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátivával melyik szerveze...

Homeopátivával melyik szervezethez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Szeretném felhivni a hatóságok figyelmét a homeopátia elharapózására. Hová forduljak?
2015. jún. 19. 21:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként a homeopátia nem sért semmilyen törvényt, sem Alkotmányt, így nem tudsz mit tenni. Miattad pedig nem fognak törvényt módosítani, remélem ezt te sem gondoltad. Ezek után ha legközelebb gyógyszertárba mész, mondd meg, hogy nem kérsz homeopátiás szert. Egyébként a gyógyszer nem szünteti meg a probléma okát, hanem csak tüneti kezelést ad. Lásd, pl. az AIDS. Az AIDS-eseknek már van gyógyszer, amivel elélhetnek akár 50 évig is, viszont attól, hogy szedi még nem gyógyul meg, csak a tüneteket szünteti meg.
2015. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"Egyébként a gyógyszer nem szünteti meg a probléma okát, hanem csak tüneti kezelést ad."

Ez szerintem attól függ. Ha csak köhögésre kérek valamit, akkor csak a tünetet kezeli. De ez bőven elég, ha a kölyök nyugodtan alszik, meg persze a szülők is

:-)


Az antibiotikumok meg ugye konkrétan az okot, a baktériumot szüntetik meg, nem a tünetet.

2015. jún. 20. 10:23
 13/25 A kérdező kommentje:

"Egyébként a homeopátia nem sért semmilyen törvényt"

Egy gyógyszernek nem kéne vizsgálni a hatásosságát, mielőtt engedélyeztetik? Szerintem kéne. A homeopátia ezt a törvényt sérti. Csak gondolom valakik súlyos pénzeket tesznek zsebre, hogy ne kelljen bevizsgálni a "gyógyszert"

2015. jún. 20. 10:25
 14/25 anonim ***** válasza:
78%
A homeopátia szakmailag elfogadott módszer, benne van törvényben is, nézz utána nyugodtan. Nem sért törvényt. Tényleg nem veszekedni szeretnék. Menj, és vegyél egy olyan köhögés csillapítót, ami valóban hat. Én mindig az Erigon szirupot használtam, tényleg jó, már nagyon régóta piacon van, és nem is olyan borsos az ára. :-) Jobbulást a fiadnak!
2015. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
2015. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Ha beteg egy gyerek, akkor normális ember ORVOSHOZ megy vele, aki felír olyan gyógyszert, ami nemcsak a tüneteket csökkenti - mert nem az a lényeg, hogy a szülöket ne zavarja éjjel a köhögése -, hanem az okot szünteti meg és ezzel meggyógyul a gyerek.


A gyógyszertárakban recept NÉLKÜL csak enyhe hatású szereket adhatnak, ezért túl sok javulás nem várható.


A homeós szerekben meg mindegyikben nyomokban van hatóanyag, és akinek eleve nem komoly a baja, az már a placebóhatástól is rendbejön, aki meg tényleg beteg, annak legalább nem ront az állapotán.

2015. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A homepoátiás szerek az Országos Gyógyszerészeti Intézet által engedélyezett szerek, tehát nyilván bevizsgáltak.

Nem érdemes ebből az ügyből felfújt lufit csinálni. Aki hisz benne, az szedje, aki nem, az ne.

Nekem a gyógyszertári asszisztens barátnőm a homeopátia megszállottja és sokaknak ajánlja.

Én nem hiszek benne. Egyszer voltam homeós tanfolyamon, - nem érdekelt- de kötelező volt. Akkor veszítettem el végleg a hitem, mikor a nőket osztályozták hatóanyag-szerint a menstruációjukat illetően. Épp azt mondták, hogy a ... típusnak reggel felkeléskor erős a vérzése.

No, itt majdnem felálltam és beszóltam, hogy ezt gravitációnak nevezik...

Ennyit erről.

2015. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"A homepoátiás szerek az Országos Gyógyszerészeti Intézet által engedélyezett szerek, tehát nyilván bevizsgáltak."

Nincsenek bevizsgálva, anékül forgalomba hozhatóak, hogy hatásosságuk meg lenne vizsgálva.



"Nekem a gyógyszertári asszisztens barátnőm a homeopátia megszállottja és sokaknak ajánlja."

Elég szomorú.

2015. jún. 21. 08:18
 19/25 A kérdező kommentje:

"Akkor veszítettem el végleg a hitem, mikor a nőket osztályozták hatóanyag-szerint a menstruációjukat illetően."

Én akkor, amikor elolvastam a hatásmechanizmusát.

2015. jún. 21. 08:21
 20/25 anonim ***** válasza:
8%

A homeot nálunk jelenleg ezért nem lehet elkaszálni:

"Ha a gyártó bizonyítani tudja a készítmény minőségét és ártalmatlanságát, és nem kéri, hogy a termék javallatokat is kapjon, az egyszerűsített eljárásban nincs szükség az igazoló klinikai vizsgálati eredmények, vagy az ezeket helyettesítő szakirodalmi adatok benyújtására."

Pedig a homeo kifejezetten káros, mivelhogy:

beszedik tízen, ebből 1 azt hiszi jobban van, pedig nem, 2 meggyógyul azért, mert egyébként is meggyógyult volna magától is és ráfogja szerre, 7-nél semmi hatás, de - és most jön a lényeg - emiatt nem szedte be a megfelelő gyógyszert, csak késve, sőt van, aki még ezután sem szedi be. Vagyis minimum hátráltatja vagy meg is akadályozza a gyógyulást.

2015. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!