Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátivával melyik szerveze...

Homeopátivával melyik szervezethez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Szeretném felhivni a hatóságok figyelmét a homeopátia elharapózására. Hová forduljak?
2015. jún. 19. 21:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel a harapósókat a rendőrségen! Még az is lehet, hogy be sincsenek oltva!
2015. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%

Sehová nem tudsz fordulni, mert ez engedélyezett terápia.


Igaz, hogy csak placebó, de legalább garantáltan nem árt senkinek sem, ettöl nem lesz baja egyetlen embernek sem.

2015. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Ez igy nem igaz. A fiamnak kerestem köhögés ellen gyógyszert, erre a Stodal-t adták. Csak otthon vettem észre, hogy homeopátis.

Láza is van a fiamnak, de arra van itthon lázcsillapitó.


Szándékosan adtak egy kamu-gyógyszert, szerintem ez biztos, hogy büntetendő.

2015. jún. 19. 21:15
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
A Stodal engedélyezett gyógyszer, elvileg meg kellett, hogy kérdezzék, jó lesz-e. Ha nem jelentetted ki, hogy nem kérsz homeopátiás szert, semmi büntetendő nem történt.
2015. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Így van, az utolsónak igaza van. A gyógyszertárban nem is kötelesek megkérdezni, hanem neked kell mondanod, ha nem kéred. Az említett gyógyszer pedig engedélyezett. A homeopátia egyébként nem minden esetben placebo, hanem van, amelyik valóban hatóanyaggal rendelkezik, és a szervezet védekező rendszerét irányítja a problémára. Nem tudom, hogy mi a kérdés tárgya igazából, de ha ennyire zavar, menj és vegyél egy másik gyógyszert.
2015. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Az összes patika tele van homeopátiás szarokkal, én sem értem, hogy lehet ezt megengedni. Ennyi erővel én is összekeverhetek akármit, és ha nem mérgező, akkor árulhatom gyógyszertárban, hogy ez jó a köhögésre, lázra, fogfájásra, ekcémára? Vicc.


Ezeknek a kuruzslóknak a kitiltásához mindenesetre jogszabályt kellene módosítani, szóval a parlamenti képviselődnek írhatsz. Sok értelme persze nincs, de meg lehet próbálni. Küldj a levélből, ha írsz, másolatot az ÁNTSZ-nek meg az emberi erőforrások minisztériumának egészségügyi államtitkárságának (gugliban találsz e-mail címet).

2015. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Elmondom neked utolsó, hogy nem fog vele foglalkozni az ÁNTSZ, a minisztérium meg pláne..
2015. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 lencsefőzelék ***** válasza:
65%

Nem ismerem a Stodal-t, úgyhogy nem tudom, mennyire kamu. Az viszont általánosságban elmondható a homeopátiás (és nem homeopátivás) szerekről, hogy ezek azt a célt szolgálják, hogy beindítsák a szervezet védekező mechanizmusait és öngyógyító folyamatait. Merthogy az emberi szervezetnek nincs szüksége gyógyszerekre és mindenféle kemikáliákra. (Arról most nem írok, hogy a gyógyszerek mellékhatásai valójában a fő hatások, és ezzel (is) mérgeznek bennünket.)

Azt viszont javasolhatom, hogy ha a fiad köhög, akkor meg kell keresni az okát, és meg kell szüntetni. Egy gyógyszer nem fogja megszüntetni a kiváltó okot, csak tüneti kezelést ad, amitől a betegség még nem biztos, hogy el fog múlni. Ha megfázott, adj neki sok vitamint és minél több zöldséget, gyümölcsöt, és meglátod, meg fog gyógyulni. De mástól is köhöghet, én pl. hosszú évekig a (tehén)tejtől köhögtem. Ahogy leszoktam róla, el is múlt pár nap alatt. Azóta nem mérgezem magam gennyes tőgyváladékkal.

2015. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!


"Az viszont általánosságban elmondható a homeopátiás (és nem homeopátivás) szerekről, hogy ezek azt a célt szolgálják, hogy beindítsák a szervezet védekező mechanizmusait és öngyógyító folyamatait"

Mielőtt ilyet nyilatkozol, légyszives olvasd el a homeopátis szerek hatásmechanizmusát, majd vesd össze a közésiskolás tanulmányaiddal, aztán keresd elő a kettős vaktesztet, amit a homeopátis szerek hatákonyságát támasztja alá, majd ha ilyen nem találsz és még mindig hiszel benne, akkor komoly baj van a világgal és megérett már a pusztulásra

2015. jún. 20. 08:37
 10/25 A kérdező kommentje:

"A homeopátia egyébként nem minden esetben placebo, hanem van, amelyik valóban hatóanyaggal rendelkezik, és a szervezet védekező rendszerét irányítja a problémára"


Nadevajon miért?

Fura, hogy nem jöttél még rá magadtól.

Hát azért, mert ha tesznek bele hatóanyagot is, akkor attól meggyógyul a beteg. Aztán rá lehet fogni, hogy a homeo miatt gyógyult meg, mert nagy betűkkel rá van irva, hogy homeo.

Annyira aljas ez a megoldás, hogy a saját szruk mellett nem állnak ki, hanem 10 ből 1-be gyógyszert kevernek, igy a gyógyulást ráfogják a homeora.

2015. jún. 20. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!