Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akkor most hogy is van ez...

Akkor most hogy is van ez arcüreg gyulladásnál?

Figyelt kérdés

Ismerősöm és én is átestünk arcüreggyulladáson, ő egy kicsit előbb, mint én.

Ő orvoshoz ment, antibiotikumot szedett, amitől furi módon lefogyott :S, meg 2 orrcseppet is felírtak neki.

Én annyira nem vagyok gyógyszer párti, mondtam neki, hogy sós oldatos öblögetés is jót tesz, de mondta, hogy az orvosa azt mondta, hogy arcüreggyulladásra az nem jó (meg a kamillás inhalálás sem!).

Én nem szedtem be semmit xart, mégis inkább a sós oldatos öblögetést választottam, és láss csodát, 3 napon belül kitisztult az arcom, és úgy helyrejöttem, mintha nem is lettem volna beteg.

Akkor most lehet, vagy nem lehet alkalmazni sós öblögetést? Ha nem, akkor miért nem?

Akkor most lehet, vagy nem lehet alkalmazni sós öblögetést? Ha nem, akkor miért nem?


2013. jún. 18. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Te is voltál orvosnál? Biztos, hogy arcüreg-gyulladásod volt? (Persze nem kötözködni szeretnék, csak kérdezem.)


Az arcüreg-gyulladás úgy alakul ki, hogy az orrból a pangó váladék nem távozik, az arcüregekbe is bejuthat a kórokozó, és kialakul a gyulladás.

Elképzelhető, hogy a sós öblögetéstől az orrod kitisztult, és megindulhatott az arcüregeknek is a kiürülése. Persze ezt nem tudhatod, hogy milyen mértékben történt meg, de a tüneteid elmúltak.

Az orrcsepp, amit az ismerősödnek fölírtak, hasonlóan kitisztítja az orrjáratokat, tehát megindulhat szintén az ürülés. Antibiotikumot azért kapott, mert nem lehet tudni sajnos, hogy mennyire ürül ki az arcüreg, maradhat ott pár baktérium, és amint legyengülsz, újra megfázol, sokkal hajlamosabb lehetsz arra, hogy újból kiújuljon. Ha beszedi az antibiotikumot az ember, akkor jó eséllyel kiöli a kórokozókat, és kisebb a valószínűsége, hogy újból kialakul.

Nyilván nem törvényszerű, hogy neked ezentúl visszatérő gyulladásod lesz, hiszen akár meg is gyógyulhattál teljesen, de az antibiotikummal biztosabb a gyógyulás.

2013. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az arcüreg gyulladást az okozza, hogy váladék van felgyűlemlődve az arcüregben, aminek ki kell onnan jönnie. És ezt úgy célszerű megtenni, hogy váladékoldást kell csinálni és akkor könnyen ki tud távozni.

De arcüreg gyulladásnál általában bakteriális fertőzés van, ami meg nem teljesen távozik a szervezetből és ha valaki nem szed bakteriális fertőzésre antibiotikumot, akkor benne van a pakliban, hogy marad baktérium vissza, ami újra fertőzést fog okozni.

Míg aki szedi az antibiotikumot, de nem tesz azért semmit, hogy a felgyűlemlett váladék távozzon, az sem a legjobb.

2013. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az arcüreg gyulladásra is lehet azt mondani hogy ahány ember annyiféle arcgyulladás.

Nekem is volt és mindig szokott lenni arcüreggyulladásom. Nekem sem a sós oldatos öblögetés, sem a kamillás inhalálás nem válik be és az orvosom nem is engedi. Nekem egy sós oldatos öblögetés nagyobb kárt okozna mint hasznot. Így jó magam is antibiotikumot kapok rá, és orrcseppet. Én is le szoktam fogyni, de ez az antibiotikum hatása miatt van, mert a szedése miatt a bélflóra megváltozik, és fosos lesz az ember. Szóval elképzelhető hogy az ismerősödnek sokkal komolyabban volt gyulladása, esetleg enyhe homloküreg gyulladása is volt. Ellenben neked csak enyhe arcüreg gyulladásos lehetett ami még nem volt annyira begyulladva hogy antibiotikumot szedj rá.

2013. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annyira nem mondanám, hogy enyhe volt, mert előtte egy hétig olyan volt a fejem, mint akit orrba vágtak. Meg amikor megcsináltam a sós öblögetést, hát, inkább nem részletezném a cuccot, ami kijött az orromból.
2013. jún. 18. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, lassan ott tartunk, hogy már a portán felírják az antibitikumot. Az orvosi egyetemeket a góygszeripar finanszírozza. Mit gondolsz, mit tanulnak ott? Azt, hogy mmilyen tünetre milyen "gyógyszert" írjanak föl. Ezeréves mondás: nátha gyógyszerrel hét nap alatt gyógyul, anélkül egy hétig is eltart. Ugyanez mondható el az arcüreggyusziról is. Amíg nem rendszabályoztam meg az étkezésemet, évente egyszer én is náthás voltam. Márpedig nekem, ha náthám van, rögtön az az arcüregemre megy. De soha nem szedtem rá semmit. Igaz, ha olyan helyre mentem, ahol tiszta légút kellett, akkor egy csepp Nasivin áldoztam az ügy érdekében.
2013. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!