Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha arcüreggyulladásom van, ez...

Ha arcüreggyulladásom van, ez segít? (lent link)

Figyelt kérdés

[link]


Ez az infra jó? Attól függetlenül, hogy massage is van benne?



2012. aug. 18. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
azért van benne infra, mert masszázs közben melegít. arcüregre ez semmit sem ér, oda rendes infralámpát vegyél.
2012. aug. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Segít, de nem túl hatékony. Kamillás inhalálással többre mész, sőt még a sós vizes inhalálással is. Leforrázol egy nagyobbacsaka tálban egy marék kamillát, leteríted a fejed egy törölközővel, és fölé hajolsz. Addig lélegzed be a gőzét, amíg a forrázat ki nem hűl. Sós vizes inhalálásnál ugyanígy kell eljárni csak ott a forrásba lévő vízbe annyi sót raksz amennyit fel tudsz oldani benne. Mindkettő hasznos, és hatásos. De mindezektől függetlenül jó ha orvos is lát.
2012. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 GeriMan válasza:

Arcüreggyulladásra


Könnyű agyagpakolásokkal kezeljük külsőleg a betegséget, az orr melletti részeken, valamint a homlokon.


Belsőleg: naponta többször is ajánlott gyógynövényes – agyagos inhalálás. Főzetet készítünk a gyógy- és fűszernövényekből/eukaliptusz, levendula, kakukkfű és fenyőtűlevél, melybe egy teáskanál agyagot oldunk.

fehér agyagpor

[link]

2012. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

rejtelmesrengeteg, amiket írtál, csináltam már, és hasznos is!

Amúgy, használom ezt az infrát, és sokkal jobban vagyok tőle!

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 19. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:

pedig azt mondják arcüreggyulladásra TILOS a párás melegítés, tehát az inhalálás, mert a párás meleg csak még jobb táptalaj a baktériumoknak. csak száraz melegítést szabad alkalmazni, mint az infralámpa, de a nap is jó ám!


pont 1 hete volt arcüreggyulladásom, iszonyúan fájt, és ami segített az nagyon undin hangzik, de tényleg ez oldotta meg!


vizet forralok és rakok bele egy kis sót. mondjuk 2 dl vízbe egy csipetet. megvárom, míg lanyosra hűl, majd fogok egy fecskendőt (tű nélkül!) és úgy nyomom a vizet (én 20 milissel csináltam, de lehet nagyobbal) az egyik orrlyukamba, hogy a fecsi teljesen eltömje az orrlyukat (tehát ne folyjon vissza a víz) és meglepő, de a másik orrlyukadon fog kifolyni a víz! aztán ugyanezt a másik orrlyukkal is! nagyon kellemes érzés és elmúlik az orrdugulás. kijön a sárga váladék egy része és utána meg még egy csomó, amikor kifújod az orrod! nekem ez segített! meg a bioparox orrspray, ami recept nélkül kapható.

2012. aug. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!