Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az jó ha naponta 2 db gyümölcs...

Az jó ha naponta 2 db gyümölcsöt eszek? Vagy többet kéne?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
és ki mondja meg, hogy mi az a mennyiség, ami 5 adagnak felel meg? Kinek a korához, testsúlyához, egészségi állapotához képest?.....
2013. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
meg ez nem lenne logikus. Mert akkor a többi étkezés miből áll? szénhidrátból? Így elhízna az illető, ha pedig nem 5-ször eszik, akkor megint nem az egészséges táplálkozás elvei szerint csinálja. szerintem az 5 adag az ötszöri adag.
2013. ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Megnéztem. Nekem ez soknak tűnik egy napra.
2013. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A napi 5 étkezésről csak manapság tartják ennyire erősen, hogy egészséges. Nem állítom hogy nem az, de ilyen gyakori étkezés mellett nem tud elég emésztőenzim termelődni, illetve epe.


Én is gyakran eszem, de nem valószínű, hogy ez fontos tényező az egészséget illetőleg. Jelenleg nem ismerjük például a napi 1-2 étkezés esetleges káros hatásait. Lehet emlegetni fél napos koplalást, lehet tartani izomveszteségtől, csak nincs példa rá.

Illetve a 'lelassuló anyagcserét' szokták még példának felhozni, de ez meg kizárólag a cukron élő emberekre igaz, az ő anyagcseréjük fel van gyorsulva, és tényleg lassul ha ritkábban esznek. De ők eleve bizonyos eséllyel el fognak hízni, tehát az anyagcseréjük semmiképpen sem kívánatos.


Továbbá van még egy pont, mégpedig az inzulinszint. Minél ritkábban eszik valaki, annál ritkábban emelkedik meg az inzulinszintje, ami követendőnek tekinthető. Ez a lisztes étkezésekre nagyon áll, de a gyümölcsökre is.

2013. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na mindegy. Azt hiszem, mindenki csinálja úgy, ahogy jónak látja, mert annyiféle kutatás meg vélemény van,és mindig változik, mit tartanak éppen egészségesnek, úgyhogy csak csapongana az ember. a tojásról is mindig mást állapítanak meg. Egyszer azt, hogy 1-2 tojásnál több káros naponta, mert sok benne a koleszterin, aztán meg azt, hogy nem is káros, hanem egészséges, nyugodtan lehet enni stb...
2013. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha már gyümölcs és tojásevésről beszélünk, nagy hibát eleve nem követhetünk el, szerintem.
2013. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
:)
2013. ápr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!