Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az jó ha naponta 2 db gyümölcs...

Az jó ha naponta 2 db gyümölcsöt eszek? Vagy többet kéne?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az ajánlások szerint napi 5-ször kell zöldséget ill. gyümölcsöt enni.
2013. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen, az ajánlások szerint naponta 5-ször kéne zöldséget, gyümölcsöt enni. Én azért kíváncsi vagyok, ki az aki ezt betartja, vagyis be tudja tartani... Szerintem a napi kétszeri (friss)gyümölcs, zöldség evés is már nagy haladás ahhoz képest, hogy az emberek nagy része hetente kétszer-háromszor fogyaszt...
2013. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2 almánál fölösleges több gyümölcsöt enni a gyümölcscukor miatt. Lehet többet, nem fog gondot okozni, de el lehet érni azt a mennyiséget, ami már enyhén fölöslegesen sok cukrot tartalmaz.
2013. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

*Az jó?

Hát nem rossz...


*Vagy többet kéne?

Mihez?


Ha eszel napi két gyümölcsöt, már többet tettél mint sokan mások. Azonban az egészség ennél jóval többmindentől függ. Pl az se mindegy milyen az a 2 gyümölcs. Mit eszel még mellé. Teszel e valamit azért, hogy a már benned levő méreganyagokat kivezesd... Szóval sokminden más is van.


Azonban ha eszel napi két gyümölcsöt, azzal már sokat segítesz magadon. :)

2013. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3-as, hát ezért vannak a zöldségek is, és nem biztos, hogy almát eszik. Azért be lehet tartani, ha valaki betartja az 5 étkezést: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora, és a főétkezések után fogyaszt, vagy azok keretében, zöldséget és gyümölcsöt, valamint a tízórai és az uzsonna is gyömölcs vagy zöldség vagy valami, ami ebből készült. De persze tény, hogy a 2 jobb, mint a semmi.
2013. ápr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én egész nap zöldséget eszem, csak hússal. Igen, úgymond betartható.
2013. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ;D
2013. ápr. 8. 20:54
 8/18 anonim ***** válasza:
TaplalkozasHarcmuves, a zöldséget milyen formában eszed? Nyersen, sütve, párolva?
2013. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mindenhogy, de úgy tanultam, hogy enyhén párolva a legideálisabb. Emészthetőbb, fellazulnak a sejtek, a zöldség szövete de nincs a túlfőzés miatti teljes vitaminvesztés..


De éppen most vacsorára az egyszerűség kedvéért nyersen ettem a kínai kelt, úgymond a kenyér helyett. Én ezt az irányt képviselem.

2013. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem napi 5x kell gyümölcsöt/zöldséget enni hanem naponta 5 ADAG gyümölcsöt/zöldséget kell enni. Nem ugyanaz a kettő! :-)

Olvasd el ezt: [link] :-)

2013. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!