Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kedves vegetáriánusok! Úgy...

Kedves vegetáriánusok! Úgy néz ki vega leszek. Kell foglalkozni a napi fehérje bevitellel, vagy ez csak parasztvakítás?

Figyelt kérdés
(Csak vegák írjanak köszi)

2013. ápr. 5. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem "parasztelvakítás" :) A tested sejtjeit fehérjék építik fel. Ezért megfelelő mennyiségű és MINŐSÉGŰ fehérjére szükség van.
2013. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Előre bocs, nem vagyok vegák.


Nagyon érdekes kérdés. Vegaként ugye növényekből nem fogsz tudni éppenséggel sok fehérjét bevinni, szójával lehetne de az meg sz.ar.


Én azt mondom, azt tanultam hogy ugyan valamennyi húsra szükségünk lenne, de csak növényekkel is vihetsz be elég tápanyagot viszonylag egészséges élethez. Egyáltalán nem tekinthető ez ajánlottnak, de nem ebbe fogsz belehalni idő előtt. Nyilván ha a növényevést a kifejezetten problémás növények kerülésével is párosítod (gabonák, hüvelyesek pl. szója, sok keményítő ...) akkor igen jó egészséged lehet sokáig.


Nem vegaként azért írtam, mert nem vagyok teljesen járatlan a témában, és nem beszélnék rá senkit a vegetarianizmusra. De több esélyt adok egy vegánnak, mint egy gabonaevőnek. A gabonafogyasztó vegákat meg sajnálom, mert ugyan úgy elhízhatnak, betegek lehetnek mint bármely hagyományosan táplálkozó ember.

2013. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Félreértések elkerülése végett: A vega vegetáriánust jelent, ők esznek tojást és tejtermékeket vagy csak egyiket. A vegánok semmilyen állati eredetűt nem fogyasztanak, vagy használnak. Legalábbis amennyire lehet elkerülik.


Ha fogyasztasz tojást és/vagy tejterméket, akkor nem kell megrögzötten figyelned a táplálkozásodra. A lényeg, hogy változatosan táplálkozz, de ez húsevés mellett is lényeges.

2013. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vega, bocsi.

Viszont a környezetemben akadt egy kettő. Akadt, aki csak szimplán nem kívánta a húst és max 2 hetente evett valamennyit, neki ennyi kellett. Egészségesen is él, fitt.

Viszont akik utólag vették magukra (egyiküknél lelki okok, másik meg pusztán divatból), azoknál már 1 év után vashiányt állapított meg a doki. Nőknél a vegetarianizmusnál sokkal jobban oda kell figyelni, mert a szervezetük több vasat használ, valamint a terhességet is bonyolítja. Egyikük most múlt 30 és a teleket végigbetegeskedi.

Anno jártam gasztroenterológiára egy másik problémával kapcsolatban és ott nem győztek hangsúlyozni, hogy nem éri meg "erőszakosan" megváltoztatni a táplálkozásunkat, ha nincs különösebb okunk rá. Konkrétan nekem marhahúsra alakult ki allergiám, éppencsak elkerültem a bélgyulladást . Viszont a vérvételen az eredményeimet elemezve mondták, hogy ne is próbálkozzak a vegetarianizmussal, mert valami antitestek, fehérjék, akármik (nem vagyok orvos) vannak a nullás véremben, amik valami ilyesmit jelentenek. Csak a marhát kerüljem.


Szó mi szó, ha nincs egészségügyi oka, hogy vegeáriánus legyen az ember -mint gyulladás, allergia-, akkor ne hagyja el a húst (az, hogy egészségesen akar élni, az nem indok). Viszont ha elkerülhetetlen, akkor a fehérjét nem tudom, de a vasat mindenképp pótolni kell.

2013. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelni kell a vasra, a fehérje a változatos táplálkozásból meglesz. De a vas növényekből is bevihető.

A másik probléma a B12 vitamin, de tejből, tojásból, savanyú káposztából is pótolható, vagy tablettákból.

2013. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat, mérlegelek!
2013. ápr. 6. 12:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a vas a legnagyobb baj, hanem a megfelelő mennyiségű magnézium, ehhez elsősorban húsokból jutunk hozzá, mindenképp pótolni kell.
2013. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 deadly108 ***** válasza:

7 éve vega vagyok, a mungóbab a legjobb lehet felezve is venni levesnek nagyon jó! 100x jobb mint a szója.

Egyél sörélesztőt( ne vidd túlzásba hizlal)


És sok mindent változatosan. salátát, csírát, hüvelyeseket teljes kiőrlésű gabonákat.


25/F

vegetáriánus séf

2013. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 trbambi válasza:

Az attól függ,milyen vegetáriánus vagy!Én szemi vega vagyok, vagyis vörös húst nem eszek!Egyébként mindent lehet helyettesíteni, nézz utána dietetikai könyvekben: Komplettálás!

De először azt mindenképpen döntsd el, hogy milyen fajta vegetáriánus szeretnél lenni! :-)

2013. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!