Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a retekért atom brutálisan...

Mi a retekért atom brutálisan büdös a lábam? Valaki segítsen pls. :D

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 18:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Te tényleg elhitted, h két hétig hordom? LOL mindennap cserélem jesszusom XDDD Sok a naív és nem érti a poént :D
2012. nov. 21. 21:33
 12/19 anonim ***** válasza:
Jézus, komolyan bevették páran a két hetes zokni cserét :)
2012. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Amilyen a stílusod el is hittük. Nem olyan tiszta a magyar, mint amilyennek kellene lennie! Szállj fel a 4-6-os villamosra, vagy menj kora reggel a metrón. Kettyintés szag, na meg testszagra rákent/fújt dezodor. Büdös minden felé. még akkor is, ha nincs a kocsiba hajléktalan
2012. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Jobb lenne , ha egy bőrgyógyászhoz elmennél, elég kiábrándító egy büdös láb. Nem szeretnék veled egy ágyban aludni! A büdös láb ideg= izzadás és gomba/ bepállás keverékéből tevődik össze. Mivel sokféle gomba van, ha rendes a bőrgyógyász, akkor kenetet vesz és elküldi laborba, hogy megnézzék milyen szerre reagál.
2012. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
NA jó azért annyira nem vészes a helyzet, nyugi aludhatnál mellettem. Na de engem akkor is idegesít, ha egy kicsit is...
2012. nov. 22. 20:22
 16/19 jefcsoss válasza:
Nekem is az, de inkább csak nyáron, mivel papucsba járok mindenhova, ugyanis mellegben képtelen vagyok zoknit húzni. Naponta 3-4x is lábat kell mosnom, mert ha nem, biztos basztatni kezdenek, h büdös a lábam
2012. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen gondom, az olcsó cipő okozta. Vagy eleve valami baci/gombafertőzött volt, vagy csak a szellőzés hiánya. De valahol össze is kell akkor szedni a gombát/bacit, mert magától az bizony nem keletkezik.

A problémától nem triviális a szabadulás, ezt 4 frontos támadással érdemes megközelíteni:

1., A cipőt fertőtleníteni kell

2., A zoknit, az ágyneműt, ahova a lábad letetted vagy amiben áztattad, szintén - mindenütt.

3., A lábadról le kell irtani az ártányt.

4., Mivel szakemberrel készíttetett ortopéd (ettől még lehet szép ám) cipőre keveseknek futja, így a cipőt rendszeresen fertőtleníteni, ápolni kell - főleg ha már egyszer megvan baj. Ha cipőt próbálgatsz más után pl. egy áruházban, akkor hazaérve láb+zokni+cipőfertőtlenítés...

Az első kezelés után érdemes pár hétre nyitott szandálra, papucsra váltani, ha az időjárás és a körülmények megengedik. Ha nem, akkor legalább otthon ne legyünk semmiféle zárt lábbeliben!

Cipőfertőtlenítés: Papír kéztörlőre 20%-os ecetet csepegtetsz és ezzel a fidibusszal tele tömöd mondjuk péntek este a cipődet, felteszed valami 38...45 fok meleg helyre és vasárnap délig hagyod száradni. Ezután szódabikarbonáttal (nyugi, van kilós kiszerelésben olcsón is...) behinted. A savgőz elöli az ártány jó részét, illetve kiűzi a cipő külső részére a gombákat, akik betokozódnak, kis fehér pöttyökbe. Ha nagyon bűzlik a lábad, akkor jó sok ilyen folt fog megjelenni, azaz többször kell a kezelést megejteni! Jut eszembe: ne a lakásban pucold le a spórákat, és a szálló porát se vidd be ismét a kezeden, ruhádon. :))

A lúgos szódabikarbonátos beszórás a savállóbb dögöket fogja kinyírni és segít az ecetszagot megszüntetni.

Ne spórolj a bikarbonáttal - főleg eleinte. Ha zavar a tehát por, használj fehér zoknit.

Ha több lábbelit használsz, természetesen egyszerre kezeld le mindegyiket, másképp semmi értelme az egésznek.


Zokni fertőtlenítése: (Mármint a mosáson túl...) Kívül megteszi a preparált cipő, belül meg a beleszórt és zárt szájjal összerázott. egy kávéskanálnyi bikarbonát por.

Mosógépbe is lehet amúgy ebből tenni a mosószer mellé, fele-fele arányban mivel

javítja a hatásfokot, csökkenti a maradék, öblítőtől, mosószertől elfedett, de igazából kismértékben azért mindig ottmaradó szagokat. "tisztább" illata lesz a ruháknak, még öblítő nélkül is.


Láb fertőtlenítése: A tartós áztatástól a bőr felpuhul, a felpuhult „túróssá” vált bőrbe még mélyebben bejutnak a szaggenerátorok (gombák, bacik), valamint ha nem elég a vegyszer a vízben, a még tiszta bőrrészeket is összefertőzöd vele. Mosdáskor tehát nem érdemes gyakran kiáztatni a bőrt, inkább meg kell súrolni és alkalmas szerekkel gyorsan megtisztítani, lefertőtleníteni. Azért jobb a többszöri gyors zuhanyozás, mint a mindennapi áztatásos fürdés. Mélyebb fertőzést már fertőtlenítő, baktérium és gombaölő krémekkel eliminálunk, nem vizes áztatással. Magad is készíthetsz ilyen nagyhatású krémet, (sőt… szerintem sokkal jobbat, mint a bolti/patikai) nem kell feltétlenül a marha drágát megvenned, de ez nem képezte részét a kérdésnek.


Szóval nálam az jött be, hogy beállok a kádba, majd mikróban kellemesre langyosított, tömény 20%-os ecetet öntök a lábfejre, talpra, tocsogok benne picit, lábujjak közé is bejuttatom, esetleg a két lábat egymásra dörzsölöm. Rajta hagyom fél percet, s mikor már nem bírom az ecetszagot, akkor megnyitom a csapot és meleg vízzel 5…10 percen belül lezuhanyozok. Ezután a lábat szárazra törölve megszórom/kézzel megpaskolom minden résben alul-felül szódabikarbonáttal.

A még kissé nyirkos bőrfelületen a por megtapad. Ettől egyrészt eltűnik az ecetszag maradéka, másrészt ha mezítláb lépek valahova, azt a pontot is fertőtlenítem.

Induláskor pedig a zoknit erre a lábra húzom, tehát nem kell a zokniba külön beszórni a port.

2-3 ilyen kezelés és végleg meg lehet szabadulni a kiűzhetetlen kínai-típusú lábbűztől. Ettől persze a gagyi cipők nem lesznek még egészségesebbek, csak az ember antiszociális jellege lecsökken némiképp...

Még valami: esetenként minden embernél bőrpirosodásos, viszketéses ellenreakció alakulhat ki az ecetre, a bikarbonátra, ez attól függ, mennyire van a bőre kiázva, átizzadva, megsérülve. Ilyenkor pár napos szünetet tartani, esetleg kamillás hidratáló krémmel a bőrfelületet leápolni.

De ezek a reakciók nem állandók. Buszon lévő szagok: bőrhajlat, hónaljba is lehet szórni karbonátot, illetve az ecetes előkezelést is zuhany előtt alkalmazni, csak arrafele a vékonyabb, érzékenyebb bőrnél óvatosabbnak kell kicsit lenni. 


Egyik hozzászólónak: A magyarok amúgy semmivel se büdösebbek, mint bárhol másutt a világon az emberek, ahol az éghajlat, a zsúfoltság, a hitvány olcsó életmód adta ruhák és tisztálkodó szerek ezt determinálják. Egyébként pállott nemi szagokat én pl. a franciáknál sokkal többet éreztem, mint nálunk. Mondjuk engem speciel a gagyi, mesterséges illatszerek mérgező gőzei, a beállt bagószag, a kipufogófüst sokkal jobban zavart mindig – de izlések és pofonok különbözőek.

2012. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Tudom, nem a kérdésre válaszolok, de talán segítségnek jó lehet:

Vianni-ban,100 Ft-os boltban, drogériákban, gyógyszertárban lehet kapni néhány 100 Ft-ért fél literes kiszerelésben gél állagú kézfertőtlenítőt. Baktérium, gomba és vírusellenes. Lábmosás után minden nap kend be vele.

2012. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Karesz6969 ***** válasza:
Miután minden jótánácsot megfogadtad és egyik sem vált be csinálj egy jó erős - még elvétve lehet találni - diólevél főzetet és abban áztasd napi fél órán át a labaid. A diólevél, sajátosságánál fogva minden gombát, élősködöt és parazitát megöl. A lában fellélegzik utána.
2012. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!