Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogy tudnék kigyógyulni a...

Adele Jonas kérdése:

Hogy tudnék kigyógyulni a pánikbetegségből gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés
3 éve szenvedek pánikbetegségben, és úgy érzem, a sok stressz már egészségkárosodást okozott álam. Egy pszichológus azt mondta gyógyszer nélkül nem lehet kigyógyulni, de én mégis szeretnék megpróbálkozni vele. Az, hogy eldöntöttem, nem akarok eteg lenni, lósz..t sem segített. Mégis eddig mindenki ezt ajánlotta. Van más, tényleg hatásos módszer az öngyógyításra?
2012. szept. 16. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Zöldszilváni-törköllyel.
2012. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:D :D :D köszi... XD
2012. szept. 16. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus elmagyarázta-e Neked, mi ennek a betegségnek a lényege, a roham hogyan, miért alakul ki?
2012. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rengeteg szakemberrel beszéltem. Pszichológus, pszichiáter, mentálhigiéniával foglalkozó szakemberek sokaságával. Az, hogy miért alakult ki nálam, tisztázott és egyértelmű. A rohamok jelentkezését nem tudom befolyásolni. Mindent tudok a pánikbetegségről. Csak kezelni nem tudom.
2012. szept. 17. 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A "miért" alakult ki kérdéssel tehát tisztában vagy. (lelki tényezők..)


A "hogyan" alakul ki pl. egy roham, mi a szervezetedben végbemenő élettani folyamat, biztos, hogy elmagyarázták?


Ha ismétlésbe bocsátkoznék, vagy nem olyan szakszerűen fogalmaznék, mint azt az ideggyógyász vagy a lélekgyógyász megtette, elnézést kérek. Hadd írjam le mégis, hátha találsz benne valami újat, hasznosíthatót...


1. ha megismered ennek a betegségnek a "működését", a lényegét, akkor már tettél egy lépést a gyógyulásod irányába..

- A pánikbetegség működésének lényege: az ún. vegetatív idegrendszer (gerincvelői..) átveszi a hatalmat a központi idegrendszer fölött. Rátelepszik. Uralkodni kezd fölötte.

- Emiatt van az, hogy olyan külső ingerek, amelyekre való válasz egy egészséges "munkamegosztás" során nem okozna gondot, (mert a szervezet észre sem veszi őket), egy pánikbeteg szervezetében azonban érvényesülni tudnak, ráadásul úgy, hogy az ingereket felnagyítják , vészhelyzetet jeleznek, és ennek megfelelő válaszokra késztetik a szervezetet. Vészhelyzet?! Akkor menekülni kell!.. Megnő a pulzusszám, a lélegzés felgyorsul, futhatnékja, menekülhetjéke támad az embernek, felugrik a vérnyomása, izzad, remeg, minden szerve azon igyekezik, hogy a vészhelyzetből kikerüljön. Pedig dehogyis van vészhelyzet! Ezért a pánikbetegség magyar neve VAKRÉMÜLET-betegség...

2. Hogyan tudod visszaállítani a kétfajta idegrendszer közötti helyes munkamegosztást?

- erre alkalmas pl. az erősen savanyú íz (ld. pl. Rutascorbin tabletta, amilyen kicsi, annál savanyúbb :-)) )bevitele a szádba, azaz egy erős ingerhatás, (ez lehet persze másvalami is, találd meg a neked legjobban "megrázót"),ami egy kicsit visszarántja az embert a rideg "valóságba" . :-)

- a pánikroham megkezdődésekor a TUDATOS LÉGZÉSLASSÍTÁS. Ez: a belélegzés idejéhez képest (pl. elszámolsz 4-ig) a kilélegzés több ideig (pl. 5-ig), sőt: egy ütemnyi kihagyás még az újabb belélegzés előtt. Ha a légzésünket lassítjuk, lassul a szívverésünk. Az ördögi kört, amelybe egy roham beleviszi a szenvedőt, megszakítható.. Ez is egy újabb "fegyver" a kezedben! Mert Te akarod ezt elérni..

- az izmaink fölötti "rendelkezés": ÉN akarom megfeszíteni pl. az arcizmaimat, az ÉN TUDATOM akarja ezt, és nem a vegetatív idegrendszerem. ÉN akarom elernyeszteni azt, stb.. (kéz-, kar-, láb-, combizmokkal gyakorlatozás..


Nem akarsz gyógyszert szedni. A fenti módszerekhez hozzá kell venned a tudatos lazító gyakorlatokat, (ezt meg kell tanulnod), a testmozgást, és a kis lépésekben megvalósított és sikerrel járó feladatokat. (biztosan tudod mire gondolok: az "elkerülő" magatartást. Ááá, nem megyek el/ki/be valahová, mert biztosan rosszul leszek, stb..

Ha mégsem segítene, átmenetileg - mankóként a gyógyuláshoz - mégis érdemes gyógyszert szedned. De nem nyugtatókat, hanem más működési módon ható szereket.

Mert ennek a betegségnek vannak gyógyszerei, de nem (első sorban) a nyugtatók, hanem azok a gyógyszerek kellenek ide, amelyek megakadályozzák, hogy a külső ingerek eljuthassanak az eddigi összes ingerfelfogóhoz, a "receptorokhoz". Azaz: jön az inger, de az ingerfelfogóhoz már hozzákapcsolódott valami (a gyógyszer: pl. Anxiron) és a kapcsolódás nem jön létre, az inger az ingerküszöböt nem éri el, a vegetatív idegrendszer nem tudja leadni a vészjelzéseket, és így tovább....

2012. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bonyolult egy dolog az tény. Néha már csak nevetek magamon, hisz röhejes ez az egész. :D
2012. szept. 18. 15:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az jó-ó-ó-ó!

A gyógyulás egyik jele!

:-)

2012. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!