Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mivel tudjatok leghamarabb...

Mivel tudjatok leghamarabb leállítani a pánikrohamot? És nagyjából mennyi ideig szokott tartani nektek?

Figyelt kérdés
Mondjuk amíg a szív igen dobog, és féltek is közben.
2012. júl. 12. 22:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nekem ha olyan a helyzet tehát pl utazok ami a legrosszabb nálam,legfélelmetesebb, akkor többször is előjön,és egész reggel indulásig szorongok.

Próbálom azt a módszert hogy mély levegővétel,visszaszámolás 100től 3asával,de a legjobb megoldás az újságolvasás.

Általában 10 percesek a rohamaim ilyenkor,elég sok.Ha hosszú az út többször is előjön tehát de akkor 5 perc kb.

Ha csak busszal megyek be városba vagy valahova akkor nem vészes inkább csak szorongok,próbálok terelni a gondolataimat olyankor.

2012. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, egyrészt kikezelbelőle, másrészt ír fel nyugtatót, ha rajtad van a dili, az gyorsan segít.
2012. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Leülök, akárhol is vagyok, a fejem meg a térdeim közé hajtom. Egy légzésgyakorlatot mutatott nekem a pszichológus és azt csinálom mellé. A hányinger, szédülés, szívdobogásérzés rögtön eltűnik. Kissé még furán érzem magam egy pár percig, de az is el szokott múlni elég hamar.
2012. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nyugtatót nem szeretnék szedni, mert bennem van a félsz, mi van, ha ez sem segít? vagy: mi van, ha rászokom?


Utolsó válaszoló: ez jónak tűnik, le tudnád írni röviden a légzésgyakorlatot, kérlek? Hány mp-ig veszed be, és aztán mennyi ideig fújod ki a levegőt?

2012. júl. 12. 23:01
 5/18 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam rá, és amíg nem ért véget a kezelés, jó ha kéznél volt. Persze te tudod...
2012. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Citromfű tea.
2012. júl. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem csak az segít, és csak enyhébb esetekben, ha legalább 3 felé figyelek egyszerre. Például ha útközben jön rám, akkor zenét hallgatok, elengedek minden kapaszkodót hogy egyensúlyoznom kelljen, és közben valamilyen figyelmet igénylő játékot játszok a telefonomon, avagy a dalszöveget kezdem el fordítani magyarra. Ez mind legalább 3 irányú figyelem. itthon más a helyzet.
2012. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Rám inkább itthon szokott rámjönni, próbálok egyik szobából a másikba mászkálni, de semmi, ez is inkább csak menekülés. Ha leülök, vagy lefekszem, általában rosszabb, mert akkor jobban odafigyelek a szívverésemre.
2012. júl. 13. 10:38
 9/18 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Sajnálom de ezt nem tudom leírni! Szerintem próbálkozz meg egy pszichológussal te is, nyugi nem vészes! Ha otthon sétálgatsz akkor dúdolj valamit, vagy hívj fel valakit és beszélgess vele valami izgiről ami nemrég történt veled. Ha van számítógéped, akkor szerezz be valami jó játékot, nekem az borzasztóan el tudja terelni a figyelmem. Valami főzős játékom van, elég nagy hülyeség, de jó figyelemelterelő. Sajnos nekem eddig csak ezek váltak be meg a "leülök és csinálom a légzésgyakorlatot" módszer... Remélem segítettem egy kicsit azért!

2012. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Aconitum 30 vagy 15CH homeopátiás szer elvileg leállítja a pánikrohamot, egy próbát megér.
2012. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!