Honnan szarmazo desztillalt viz alkalmas emberi fogyasztasra?
Kerem, hogy ervekkel, ellenervekkel irjatok, mert nemcsak a velemenyek, hanem nagyon erdekel a "miert" is!
Ezen a cikken elgondolkodtam:
Es az autoba/vasaloba hasznalatos desztillalt viz vajon ihato-e? Miert igen, miert nem?
Elvileg nagyon egyszerüen forralhatunk otthon vizet, fedöt ra, hülni hagyjuk, ez is jo?
A pincenkben magas a legnedvessegtartalom, igy elektromos paraelszivoval szerintem pont, hogy desztillalt vizet nyerünk - ez is ihato elvileg? (Nekem a szaga nem annyira tetszik, ez miert van?)
desztillálás egy vegyészeti eljárás, segítségével egy folyadékot tudunk megszabadítani a felesleges szennyezőanyagoktól. Az eljárás lényege, hogy a folyadékot, esetünkben vizet a benne oldott szennyezőanyagoktól forralással és lecsapással szabadítjuk meg, mivel nem tökéletesen ugyanaz az anyagoknak a forráspontja, tehát van olyan anyag, ami előbb elforr, mint a tiszta H2O, ugyanakkor van olyan is ami később, tehát ha elvezetjük a felforrt vízgőzt, és lehűtjük, akkor megkapjuk mint úgynevezett desztillált vizet.
Ennek az anyagnak egyáltalán nincs íze, még csak annyi sem mint a normál csapvíznek, ettől igen kellemetlen lehet a fogyasztása. Hozzáadódóan a desztillált víz a szomjúságérzetet sem csillapítja egyesek szerint.
A desztillálási eljárás ugyan tényleg hatékonyan eltávolítja a baktériumokat és egyéb kémiai szennyezőanyagokat, ugyanakkor a létfontosságú ionokat, vitaminokat is, tehát ezektől megfosztjuk a szervezetünket. Ez különféle hiánybetegségekhez vezet, amiket elkerülhetünk, ha megfelelő tisztítási eljárást alkalmazunk, ugyanis ilyenkor csak a káros anyagokat távolítjuk el a vízből, a létfontosságú nyomelemek benne maradnak.
Néhány adat és tévhit a desztilált víz fogyasztásáról
Vízmérgezésnek hívják azt a betegséget, amikor hosszú időn keresztül csak és kizárólag nagy mennyiségű desztillált vizet visz be valaki a szervezetébe, ugyanakkor az izzadással és ürítéssel eltávolított ionokat nem pótolja. Ez a betegség izomgörcsökhöz, szívritmus zavarokhoz, extrém esetben halálhoz is vezethet, ez is mutatja, hogy nem mindegy, milyen mennyiségű és minőségű vizet iszunk.
Köszönöm a sok mindenre kiterjedö valaszodat!
Rendben, hogy a desztillalt vizet forralassal es a para lecsapatasaval nyerik- az autokba/vasalobe hasznalt desztillalt vizet is? Tehat alkalmas emberi fogyasztasra is?
Es az elektromos paraelszivo keszülek, ami arammal müködik, elszivja a felesleges nedvesseget - ezzel is tiszta desztillalt vizet nyerünk?
mi még azt tanultuk amit itt is irnak: iható de totál fölöslegesen, a szomjúságot nem oltja, és hiányoznak belőle az ásványi anyagok stb nem tudja használni a szervezet... (nesze semmi fogd meg jól)
a páraeslzívó müködési elvét nem ismerem, de azt nem innám a vizet... mert az nem a zárt térben forralt vizt hűti le, hanem a levegőt szivja be, de a levegőben megtalálhatók a porok baktériumok penész spórák stb, mig desztilálásnál a víz forralása és lecsapodása zárt térben történik
Van, aki hosszabb ideig ivott itt desztillalt vizet? Valoban nem oltja a szomjusagot?
(Az asv. anyagpotlas a fenti link szerint mashogy is megoldhato.)
Levesnek, fözeleknek felhasznalva utana szomjasak voltatok?
Levesnek, fözeleknek felhasznalva utana szomjasak voltatok?
mivel a levesbe szoktak mást is rakni (zöldség gyümölcs hús fűszerek) így az már nem sima víz, találhatok benne ásványi anyagok sók stb...
anyum mesélte hogy a gyárban ahol dolgozik desztilált vizzel "locsolják" a növényeket és gyönyörűen virágzanak azért raktam idéző jelbe, mert a vizbe kevernek tápoldatot amit a boltban lehet kapni, így már nem is desztviz (csak a csapvizben megtalálható káros anyagok így ki vannak szűrve ez a lényeg...)
Édes Jó Istenem!
Itt senki nem járt biológiaórára? Tilos desztillált vizet fogyasztani, mert iontartalom hiányában a bélhámsejtek pusztulását okozza az ozmotikus folyamat miatt. A sejtek felduzzadnak és kipukkadnak, akár halált is okozva.
Semmilyen desztvizet ne igyon senki, ha nem akar meghalni. Az oldott ásványi anyagok, ionok nagyon kellenek a szervezetnek, különösen ekkora hőségben.
A tévhit alapja az a kémiai gondolatkísérlet lehet, hogy ha desztillált vizet iszunk, akkor az ásványokkal és sókkal telített testsejtek megpróbálhatják kiegyenlíteni a koncentrációeltérést, aminek a következményeképpen a sejtek teleszívják magukat folyadékkal, és kidurrannak. Ez a teória azonban nem állja meg a helyét, a valóságban ugyanis kevés testsejt került közvetlen kapcsolatba azzal, amit eszünk, iszunk, másrészt pedig a sejtek sérülése sem okozna halált.
forrás: Orvosi tévhitek lexikona partvonal kadó
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!