Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az ekcéma fertőző? Csak mert...

Az ekcéma fertőző? Csak mert az iskolában van egy osztálytársam, akinek az van és már, ásik osztálytársaimnak is van.

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem fertőző! Nekem is volt.
2012. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem, az ekcéma tul.képpen allergia.
2012. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell megijedni. Nem egymástól kapták el.
2012. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

nem fertőző :)

de sajnos elég sok embernek van,allergia tulajdonképp

2012. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez egy belsőszervi probléma és a bőrön jelzi, hogy baj van.
2012. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy bőrrákos vigyázzatok, fusatok körbe az osztályba éskiabáljátok hogy replás, én immunis vagyok beoltottam magam!! :D
2012. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%
nem fertőző, nekem is van, ez csak egy allergikus reakció valamilyen környezeti hatásra (pl virágpor, izzadtság, napsugárzás, stb)
2012. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Amint már többen is mondták, NEM fertőző, nem kapható el mástól. Örökölni lehet sajnos genetikailag.

Olvass utána! [link]


Az hogy egyik osztálytársadnak betegségéről hamarabb tudtatok, az abból is eredhet, hogy neki talán súlyosabb fokozatú a betegsége vagy csupán korábban mutatkoztak a tünetei, mint a másiknak. A cikkben olvashatod, hogy sokféle fajtája, változata, súlyossági állapota van ennek a betegségnek. Egyik fajtája szinte mindig látszik a betegen, a másik csak néha jön elő. Az ekcémára nagyon jellemző, hogy úgymond fellobban azaz időszakosan hol jobb, hol rosszabb a beteg állapota. Van akinél szinte nem is látszik csak néha jön elő bőrpír, bőrszárazság, van akinél rosszabb indulatú a betegség, nekik sajnos maradandó bőrkárosodást pl. hegeket, bőrkirepedéseket okoz.

Ajánlom viselkedj ill. viselkedjetek velük úgy, mint bárki mással. Nem könnyű az életük! Biztos sok lelki sebet is okoz a betegségük! Ha kulturált, értelmes embernek érzed magad, akkor tegyél meg mindent, hogy ők is normális közösségben éljenek, ahonnan nem nézik ki őket, ahol nem szóljak meg betegségük miatt.

Gondolj bele, nem ők kérték, hogy betegek legyenek, ám sajnálatra sincs szükségük. Normál, átlagos életre vágynak!

2012. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az ekcéma nem fertőző.Vagy belső gyulladást jelez, vagy valamire az allergiát.Nekem a kezem lett ekcémás.A góckeresésnél egyik fogamnál találtak gyulladást, addig nem is gyógyult a kezem, amíg a koronás gyökér kezelt fogamat ki nem húzták.
2012. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
de lehet fertőző is, ha kifakad a hólyag, akkor a benne lévő folyadék fertőzhet
2012. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!