Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ekcéma gyógyítása: bőrgyógyító...

Ekcéma gyógyítása: bőrgyógyító tréning?

Figyelt kérdés

[link]


ez hatásosabb mint a krém? mint az egészségesebb életmód? mennyibe kerül ez a humbuk?

annak működik aki hisz benne? én nem hiszek, akkor csak kidobott pénz?


2011. nov. 1. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Az ekcéma érdekes állat faj nekem is van közepes mértékben.

Őszintén szólva nem tudják mi okozza.

Azért persze csak óvatosan, de bármi segíthet. Azért a placebó hatás csak úgy működik ha hiszel benne.

2011. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen, placebo. de ennyi erővel minden az, csak ez nem kézzel fogható.
2011. nov. 1. 22:12
 3/10 anonim ***** válasza:

az orvosok szerint az ekcéma nem gyógyítható. de sztem helyes életmóddal igen, csak hát nehéz kikisérletezni...

eddig még nekem sem sikerült, úh addig is a dermalex kenőcsöt használom, mert az jót tesz, legalábbis nekem, és nincs benne szteroid.

2011. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

én gyógykészítményes kenőcsöket, ebbe tutira nincs semmi és puhítja a száraz bőrt, tele van vitaminnal, és vízbázisú így hamar felszívódik.

tényleg nagyon nehéz gyógyítani az ekcémát. elfogadtam, hogy véglegesen nem lehet kiiktatni, viszont nekem másfél éve abszolút nem múlik el és egyre rosszabb. állítólag a candida okozhatja, ami nem csak egy ok. ott van a stressz és a többi lelkieredetű baj. rengeteg minden lehet a háttérben. ember legyen a talpán aki évekig képes lenne kísérletezni: diéta, hónaponta váltja a kenőcsöt, elmegy mindenféle fizetős dologra.

nekem pl pénzem sincs sok, csak 2000 amit kitudok adni egy hónapban kenőcsre, ha újat próbálnék...

2011. nov. 2. 20:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudnátok, hogy kéz ekcéma elleni krémet mondani, amit vény nélkül ki tudok váltani a gyógyszertárból? Ajánlottak itt egy kenőcsöt a neve: ECCIPIAL U lipolotion de ezt kiadják a gyógyszerészek recept nélkül?
2011. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyszeru! Elmesz borgyogyaszhoz megmondod miota szenvedsz ekcematol:viszket, piros, holyagos, szaraz stb... Felirnak neked kremet es azt hasznald! VAGY: rakerdezel a borgyogyasznal, hogy ez az xy krem mennyire jo? Kb ennyi es maris egy szakmabelitol kapsz valaszt
2011. dec. 2. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó, csak ott kell hagyni az orvosnak 5-10 ezer forintot, nekem meg arra nincs pénzem mert munkanélküli vagyok sajnos viszont mindkét kezem teli van sebekkel és hólyegokkal, most is éppen kesztyűben vagyok.
2011. dec. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
milyen bőrgyógyász kér 5-10ezret? én a körzetiről beszélek, és szerintem senki se költ fizetős bőrgyógyászra...
2011. dec. 2. 11:17
 9/10 A kérdező kommentje:

miért vársz még vele? nem fog magától meggyógyulni... ha csak nem ételtől jön ki... én pl diétázom is (candida diéta), így legalább nagyon is jól tudom mit eszem. már rég nem emésztett a gyomrom vegyszerezett, agyon ízesítet, génkezelt sz*rokat.

ja és ha már dolgoztál (nekem csak diákmunkában volt részem), de tudod, hogy mennyibe kerül az hogy jól lakhass mindennap, tudod minek mennyi az ára. hát elárulom, hogy már rengeteg pénzt megspóroltam: csoki, cukor, ilyen gagyi 600 ft-os pickwick meg hasonló teát, kilós kenyér, mindenféle kész termék: kechap, majonéz, stb...

helyette hogy mit? zöldséget, 60 ft-os joghurtot, 90 ft-os fél literes joghurt ital, rengeteg víz... ja igen, semmi üdítő... jézusom, hogy mennyit megtakarítottam. nem mellesleg húst, zöldségeket, főzelékeket, mindent amit eltudok itthon készíteni én magam és tudom mit használhatok fel, azok nagyoooon laktatóak, ráadásul egészséges :)

nem tudom te mire vársz és mire gondoltál ha ilyen a kezed... én bébi korom óta szenvedek ezzel, mindig kaptam rá valamit, és segített, VAGY nem. A bőrgyógyászat vaktában lövőldözik, az egyik legbizonytalanabb, legkevésbbé hatékony orvoslással rendelkezik.

Persze ez evidens szerintem, hisz ahány ember annyi bőr, allergia, genetikai rendellenesség. Tudniillik nagytekintetben genetikailag működik ez az ekcéma.

2011. dec. 2. 11:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Én talán egyszer kétszer voltam SZTK-ban a bőrömmel, de nekem is baba korom óta van. 16 éves koromtól kezdtem magánorvoshoz járni, volt olyan, hogy injekciót kaptam a sebeimre illetve fürdető kenőcsöt és krémet. Mindig ugyanaz van, jön a tél nekem meg előjön. A TB-t nem fizetem, ezért nem tudom, hogy segítenének-e nekem az SZTK-ban.
2011. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!