Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit javasoltok migrén kezelésé...

Mit javasoltok migrén kezelésére? (házi praktika)

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 18:38
1 2
 11/19 anonim válasza:

Bár házi praktikákról van szó, de azárt néhány ehhez kapcsolódó gondolatot megosztanék.

Régóta migrénes vagyok. Voltam fejfájás ambulancián is, és kaptam gyógyszert is. Először Imigrant szedtem aránylag jól bevált. Azután Cinie következett (most is azt szedem). Eleinte mindig ki kellett menni az ambulanciára felíratni, de most már a körzeti orvos is felírhatja - kevesebbe kerül mint az Imigran, és úgyanúgy lehet felezni (orvos mondta). A Cinie 90 %-ban használ kb. másfél-két óra alatt. Ezek előtt sokféle fájdalom csillapítót kipróbáltam nekem igazán egyik sem vált be. Volt egy ami időnként használt - Aszpirin összetörve és összekeverve citromosvízzel.

A sötét szoba, a csend, a pihenés, sok-sok alvás és a fájó rész (ami rohamonként változó, hogy éppen melyik oldal) betakarása. A hányás időnként nálam is van.

Ha roham van úgy érzem mintha két fejem lenne, egy fájós, megy egy másik aminek semmi baja. Nem tudom másnál van-e ilyen tünet, de én ilyenkor nagyon tudok fázni. Hát egyszer ennyi. Sziasztok

2009. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Nekem az szokott segíteni, ha hányok, és ledőlök fél órára. Utána tisztább a fejem, mint általában.
2009. szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
HA gyógyszer, akkor lehet napni por formájában Spedifen-t, amit csak egy kis vízbe kell tenni, és meg kell inni. Anyukámnak jó szokott lenni, nekem is segített már, de én hányós vagyok, így néha kijön. De amikor beveszem, határozottabban jobb lesz.
2009. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
én most voltam az orvosnál,és elküldött a neurologiára kivizsgálásra.
2009. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Én azt vettem észre magamon,hogyha a masszírozó géppel alaposan átmasszírozom a fejemet akkor sokáig nincs migrénes fejfájásom.Jó sokáig masszírozom,a fejem tetejét főleg.Csakhát amikor nem fáj,elfelejtem és bánom,hogy nem csinálom rendszeresen.Ma újra fogom mert napok óta iszonyúan fáj a fejem.Remélem most is használni fog.
2011. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

9-eske! :)


Véletlenül nem egy családtagod írta az üzit a te nevedben, mivel két éve kipurcantál? Hallottam, hogy valakit ott felejtettek a "búra alatt", és belehalt. Nem csoda, ha azóta nem fáj a fejed. xD

2012. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Víz, gyógyfürdőzés(utána egy két hétig nem fáj a fejem), és mozgás. NA meg masszázs.
2013. szept. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Gyógyszert már csak frontváltozáskor bekövetkező görcsös fejfájás miatt veszek be(panadolt), egyébként inkább kerülöm.
2013. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Jómagam is migrénes vagyok. Kérlek segítsetek hogy fény derülhessen a migrén pszichés hátterére!


Személyiségpszichológia műhelymunkám keretei között migrénes és nem migrénes személyek pszichológiai jellemzőit hasonlítom össze. Minél több kitöltött kérdőív áll rendelkezésemre, annál színvonalasabb lehet a dolgozatom.

Első körben azokhoz fordulok, akiknek szokott lenni vagy az elmúlt fél évben volt MIGRÉNES FEJFÁJÁSA. A kitöltés 2 percnél több időt nem vesz igénybe.


[link]


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2014. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!