Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit javasoltok migrén kezelésé...

Mit javasoltok migrén kezelésére? (házi praktika)

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 18:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

sajnos migrénes vagyok és egy neurológus ezt tanácsolta nekem migrén esetén:

-sok víz (hogy hígabb legyen a vér)

-kóla (a koffein jót tesz)

-alvás (sajnos nem lehet mit tenni ki kell aludni és utána sokkal jobb)

-ha nagyon fáj a fejem akkor még egy saridont veszek be, mert abban is van koffein és az is hatásos

2009. jún. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én jó meleg vízzel lezuhanyozom a nyakam, iszok egy kávét, besötétítem a szobát, és eldőlök (úgyse bírok talpon maradni). Ha viszont ezt nem tehetem meg, én Miralgint szoktam bevenni, nekem az vált be.
2009. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de el felejtettem leírni, hogy én hányok is közben folyamatosan, és a gyógyszerek ezért nem maradnak meg bennem egyáltalán!
2009. jún. 20. 18:50
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

borsmentaolajjal maszirozd a nyakad, halántékod

kávé citromlével

ha van biotronlámpád használd nyugodtan

sötét szoba, pihenés, a lábad pedig polcold fel

magnézium ( a legjobb oldat formájában, ampullás kiszerelésben kapható)

ha nagyon elviselhetetlen qvuarellin

és tönkölypárna

2009. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Nálam 21 éve jelentkeznek migrének, általában 1-4 havonta. Eleinte, ahogy írtátok, sötét szoba, nyugodt fekvés, vizes borogatás a homlokomra. Ettől a 3. nap reggelére szűnt meg a fényérzékenység és a fejfájás.

1991-ben elvégeztem egy Rei-ki I-es, 6 hónappal később Rei-ki II-es tanfolyamot. És lássatok csodát: azóta magamat kezelem, és ez az állapot 10-15 perc ( !!! ) alatt megszűnik.

Mivel elég sokan végeztünk ilyen tanfolyamokat, könnyen találhattok segítséget.

Gyógyulást kívánok !

2009. jún. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 13 éves,és Ő is migrénes.Fájdalom,hányás,....stb!

Divascan tablettát írtak fel Neki,ez egy agyi értágító hatású gyógyszer!Nálunk bevált,és nem kell örökké szedni!

1hónap alatt megszűntek az erős görcsök,és a hányás is!

2009. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A Gerson-terápia kapcsán kimásoltam egy hasznos oldalt, aminek "kiindulópontja" a migrén kezelése:


Dr. Max Gerson német orvos szigorúan hagyományos elveket valló belgyógyászként kezdte hivatását. Erős migrénes fejfájások gyötörték, néha napokon át elsötétített szobában kellett pihennie. Akárcsak napjainkban, akkor is az volt a hivatalos orvosi vélemény, hogy a migrén tünetileg jól kezelhető, de gyógyítani igazán nem tudják. Szerencsére a fiatal orvos nem törődött bele, hogy fájdalmas tüneteinek élete végéig kiszolgáltatottja legyen, így aztán különféle diétákat, gyógymódokat próbált ki, méreg-telenítési technikákkal kísérletezett, míg hosszú és fáradtságos munkával összeállította saját migrén terápiáját.


Előbb migrénes betegeinek ajánlotta, később már előrehaladott TBC-s betegeket gyógyított meg általa, majd elkerülhetetlenül rátaláltak a rákos betegek is. Miközben a TBC-s vagy rákos megbetegedéseik miatt végezték a kúrát, a betegek az egyéb krónikus panaszaik megszűnéséről számoltak be. Ezek a gyógyulások meggyőzték Gerson doktort arról, hogy módszere nem egy-egy tünetet orvosol, hanem az egész szervezetet gyógyítja, és az ily módon helyreállt rendszer öngyógyító ereje egymagában képes megbirkózni a különböző betegségekkel, akár rákos daganatokkal . Hiszen ismét képes lesz azon feladatok ellátására, amelyeket egyébként normál körülmények között egy egészséges szervezetben mindig is ellát, pontosabban: felismeri, elpusztítja és kiküszöböli a rákos sejteket, amelyek mindannyiunk szervezetében előfordulnak.


Ez a gyógymód tehát nem egy rák-terápia, mint ahogy tévesen a köztudatban szerepel, hanem bármely krónikus, degeneratív megbetegedés (mint pl. a cukorbetegség, szklerózis multiplex, különböző izületi gyulladások, szív- és koszorúérbántalmak, veseelégtelenség, asztma stb.) gyógyításában is kitűnően alkalmazható.


A terápia alapelve: a szervezet feltáplálása és méregtelenítése. Azon a fontos felismerésen alapul, hogy a krónikus, degeneratív betegségben szenvedő egyedek mindig hiányállapotban vannak (defficiencia), tehát egyrészt ezen kell segíteni, másrészt pedig – épp a hiányos energiaellátottság miatt –, a méregtelenítés sem megfelelő, szervezetükben túlságosan sok méreganyag halmozódott fel ( toxicitás ), tehát ezek kiürítését kell biztosítani. Ez egy öngerjesztő negatív folyamat-sorozat, mert a toxikus állapot miatt a szervezet nem tudja megfelelően hasznosítani a táplálékot, tehát újfent a hiányállapot fokozásánál tartunk, és így tovább, míg a szervezet egyensúlya végképp felborul.


A modern táplálkozási szokásoknak megfelelően, a jólétben a mai ember túl sokat eszik, mégis hiányállapotban szenved a szervezete, hiszen tápértékében szegény, tartósított, színezett, vegyszerekkel és állományjavítókkal kezelt készítményeket fogyaszt.


Gerson doktor szerint viszont ilyen táplálékkal nem tud megfelelően működni a szervezet, és egyede válogatja, hogy kinek mikor és mely szinten károsodik a szervezete. A sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztókat, illetve vegetáriánusokat is figyelmezteti, hogy az is csak akkor igazán hasznos, ha a termőföld megfelelő minőségű, hiszen szegény, vegyszerezett talajban csak rossz minőségű, káros anyagokat hordozó növények fejlődhetnek. Ezek a termények nem képesek biztosítani a szervezet számára oly fontos tápanyagokat, sőt a sok vegyszer, (műtrágya, permet-, rovarirtó-, gombaölő- stb. szerek) folyamatosan terheli és mérgezi a szervezetet. Az immunrendszer folyamatosan gyengül, különböző tünetek jelentkeznek, amelyeket ideig-óráig újabb vegyszerekkel-gyógyszerekkel fedünk el, így aztán a kóros folyamat biztos úton halad a krónikus, degeneratív betegségek kialakulása felé.


A Gerson-terápia képes ezt a megbomlott egyensúlyt helyreállítani, mégpedig úgy, hogy négy különböző, ám egymással szoros összefüggésben ható síkon avatkozik be:


1. a speciális diéta;

2. a gyógylevek;

3. gyógyszerek és gyógyhatású készítmények;

4. méregtelenítés.

2009. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8-9 évvel ezelőtt, regressziós hipnózison belül megtanultam egy relakszációs gyakorlatot, mellyel megelőzhető a migrén. Előtte szinte minden délután 4 órakor menetrend szerint érkezett a migrénem és semmi nem segített. A sok év után már nem is relakszálok, csak ellazítom az izmaimat egy csendes helyen (5 perc) és már nem is kell foglalkoznom a fejfájással.
2009. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
67%

szia. na akkor jol figyelj és törölj a fejedböl minden eddigi választ, mert egyszer nekem egy egyszerü kis vidéki orvos elmondta mi a pálya, és már én is ott tartottam hogy hányásig fajult a dolog..


a legutolsó bör réteg fázott mega fejen, ez a migrén. hideget felejtsd el, hajmosás után rögtön por szárazra száritsd a hajad, mert ugye észre vetted már, hogy egy kis szél vagy esö és még aznap vagy másnap már lüktet is..

kerüld a mozgást, a fényt, és a hideg vizes borogatást!!! és amikor fáj a fejed, vedd elö a hajszáritot és melegitsd ahol lüktet-fáj, utána huzz a fejedbe egy sapkát hogy megtartsa a meleget, és pihenj! a gyogyszert felejtsd el, egy idö után már ugyis immunis leszel rá..

egyszer engem a fodrász a búra alatt felejtett, 2évig nem is volt migrénem..

szoval felejtsd el a hideget, szelet, és meglátod, ez az egy gyógymód van rá.. sok sikert!

2009. jún. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én egy 13 éves lányka vagyok, és sajnos migrénes. Én néhány alkalommal hánytam, amúgy csak a fejem fáj, és homályosan látok. Borzalmas érzés. Rubophent veszek be, az segíteni szokott. Ma is volt reggel migrénem. Nem ettem semmit, ezért hányingerem volt. Az innivaló is kijön? Ha igen, sajnos nem lehet mit csinálni. Próbálj teákat, rostos gyümölcsleveket inni. Akkor nem gyengülsz le annyira.

Jobbulást Kívánok!

2009. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!