Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van valamilyen természetes...

Van valamilyen természetes altató?

Figyelt kérdés

Pár hete nem tudok 2-3 óránál többet aludni egyhuzamban.

Agyalok, de sokára tudom csak megoldani az okokat, gyógyszert viszont nem szívesen szednék.

Valamit tanácsoljatok kérlek!


2011. márc. 30. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem gyógyszerben gondolkodsz, leginkább a lelki nyugalom és a fizikai kifáradás segít. A gyógynövény alapú altatók (pl. Valeriana) nekem nem igazán jöttek be, de van, akinek használ - esetleg érdemes kipróbálni.
2011. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valami "népi hagyományra" gondoltam pl: egy pohár meleg tej (ezt mondjuk még nem próbáltam):))
2011. márc. 30. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A citromfű erre alkalmas gyógynövény. Nem túl erős, kicsit citrusos íze van a teájának. Alvászavar mellett jó stresszoldó is.


Ezen kívül egy pohár langyos, meleg tej (NEM KAKAÓ)is jó lehet lefekvés előtt, beindítja az alváshoz fontos hormonokat.


Jó lehet még, ha napközben jól elfárasztod magad (pl. testmozgás), de lefekvés előtt 3-4 órával már ne sportolj, mert élénkítő hatása van.


Jó lehet még a relaxáció, jóga is.


Ha lelki oka van, akkor próbáld megoldani, túllépni, így ha megszűnik az ok, az okozat is szanálódik.


Ha végképp nem megy, gyógyszertárban van természetes anyagokból "altató", néhány szem után nem fogsz hozzászokni, viszont pihizel egy jót.


Sztem a citromfű teával kezdj, finom és jó hatása is van. Levendulát is párologtathatsz, fürödhetsz is benne :)


[link]


Kellemes pihenést!!!

2011. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha az utolsó válaszoló egyik variációja sem jött be, csukd le a szemed, és kezdj el 100-tól visszafelé számolni.
2011. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keresztrejtvényfejtés, egy jó könyv segít.
2011. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kal-mag ital lefekvés előtt fél órával, nyugodt alvást biztosít.
2011. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem este az imádkozás segít.

Az önkielégítés is oldja, ha feszült vagyok.


Valamint a sör is segíthet, ha nem fogyasztasz alkoholt, akkor a komló, mint gyógynövény teaként fogyasztható.

2011. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azt hallottam a mák is altató hatású. amúgy ha keresztrejtvényt fejtesz/olvasol az csak fejileg fáraszt ki... mellette egy pici házimunka, vagy egy jó nagy séta a környéken jót tesz. ha van a közelbe hegy egy túra megteszi a hatását. semmi nem jobb a jó friss hegyi levegőnél.:)
2011. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!