Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért nem hisznek az emberek...

Miért nem hisznek az emberek a homeopátiában?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

"Be nem vennék olyan vackot. Először is hatása nem bizonyított. Másrészt pl van egy chamomilla vulgaris (vagy valami hasonló cucc, amit épp multkor néztem a kirakatban), magyarul azt jelenti, hogy közönséges kamilla, 600Ft. Gyógynövény boltban kamilla 300Ft, de mire felhígítom olyan szintre, mai a homeós szarban van, lesz kb pár Ft/db. no comment!!!!

Harmadszor ilyen készítményt nme kötelező bevizsgálni, magyarul az és azt tesz bele, mait akar. Hát vegyen be belőle a halál, a gyógyszerrel legalább próbálnak vizsgálatokat végezni..."


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet__..

2010. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Mert olvastam már róla, és tudom, h csak placebo hatás az egész. Mellesleg anyukám is járt tanfolyamra, ő elhiszi, h segít, akkor neki segíteni is fog. Én tudom, h nekem nem ér semmit, ezért nem is fog.
2010. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Erről egy érdekes történet jut eszembe. Az 1900as évek elején, mikor még kevesebbet tudtunk a radiaktivitásról, bizonyos vizsgálatok azt mutatták, hogy kivonva a radioaktiv izotópokot a vízből, azok veszítenek hatékonyságukból. Ebből indult ki az elképzelés, miszerint a radioaktiv radonnal dúsított víz jót tesz. Ám ez kezdetben nem volt gond, mert a radon volt szives lebomlani, mire a vásárlóhoz került. Csakhogy a gyártók veresenyezni kezdtek, egyre több és több anyagot juttatva az ember szervezetébe, mígnem a 30as években az első halálesetek után betiltották. De amíg használták, százak SZENTÜL HITTÉK hoyg ez nekik jó. Valóban úgy gondolod, hogy HINNI kéne a homeopátiában?!! Én először TÉNYEKET szeretnék TUDNI...
2010. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igazából én sem hittem sőt nem is tudtam hogy mi ez,amíg nem lettem terhes és ugye akkor nem szabad semmilyen gyógyszert bevenni!aztán a védőnő ajánlotta hogy próbáljam ki és csodák csodája használt!!pedig nem hittem benne!azóta már 1,5 éves a lányom és sok dolgon túl vagyok(csonthártya gyulladás,aranyér,megfázás,mellgyulladás,hormonzavar stb..)és mindent sikerült a megfelelő homeopátiás golyóval helyre hoznom!a terhesség előtt állandóan fájt a fejem,zúgott a fülem stb amire egy csomó gyógyszert kaptam és mégsem használt!szerintem a "rendes gyógyszerek"okozták ezeket a dolgokat és azért múltak el mert nem szedem a sok szintetikus szart!eddig ha mondtam valakinek hogy próbálja ki mindenki hülyének nézett!ezért kérdeztelek meg titeket is!persze mindenkinek a saját dolga mit vesz be,de azért megkérdezném hogy hányan próbáltátok ki?
2010. dec. 8. 21:13
 5/13 anonim válasza:

Nem az számít, hogy miért nem hisznek benne az emberek, hanem az, hogy akinél bevált az nem tér vissza többet a hagyományos gyógyszerekhez, amik tele vannak mérgező és káros anyagokkal. Nálam nagyon bevált!!! A gyerekeim még sosem szedtek antibiotikumot és makk egészségesek!

Ha megfelelő orvost -homeopatát- talál az ember, aki szakképzett, és nem csak mindenki a neten közölt ismeretek és adagolás szerint kontárkodik bele, a gyógymód igen hatásos. Bár hosszú a gyógyulási folyamat, néha nagyon nehéz, de ha egyszer beindul minden sokkal könnyebb lesz!!

Én csak ajánlani tudom mindenkinek!!!

2010. dec. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom egyszerűen megfogalmazni, mi a bajom az alternatív gyógymódokkal, mert annyi bajom van velük, hogy rendszereznem kéne ahhoz, hogy érthetően leírjam. A legfontosabb talán mindközül, hogy nagyon sok van, egyre több van, és teljesen nyilvánvaló, hogy némelyik közülük kamu.


Másik hidegrázásom, amikor egy irányzat zsigerből elutasítja a tudományos módszereket/elveket (holott a tudományosság a pontos megfigyelést, adatgyűjtést jelenti, azok rendszerbe foglalását, és végül a következtetés levonását jelenti - ez ugye önmagában nem rossz), de az érvényesülése érdekében megpróbál önmaga is tudományosnak tűnni.

2010. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.


A homeopátia a vízmemóriára épül. Az erre vonatkozó megfigyelések sosem jártak sikerrel. Innentől kezdve az összes módszerük hitelét veszíti.


A másik, amit kifogásolok, az az őszinteség hiánya. Szidjuk a mai orvostudományt, de az legalább felvállalja, hogy bizonyos megoldások nem 100%-osak, bizonyos esetekben nem működnek. Az alternatív gyógymódoknál csak azt hallani, hogy működik. Akiknél nem válik be, azok hallgatnak, mert nem foglalkoznak többet a témával. Akiknél működik, sosem zárták ki egyértelműen a placebo-hatást, és ez az eredmény egy konzekvens gondolkodású embernél - szerintem - elfogadhatatlan. És pont azért, mert sok a kamu az alternatív gyógymódok között, ha nem maradunk az ésszerűségnél, akkor zsákszám hordanánk a pénzt a kuruzslókhoz. Nem egy közülük eskü alatt vallja, hogy a működő módszere van a rák gyógyítására. Nekem az egyetlen elvárásom mindig az, hogy ÉSSZERŰEN magyarázzák el a mechanizmusát. Ez valahogy sosem történik meg.


Számomra a homeopátia legerősebb érve, hogy elvileg az állatoknál is működik, ott ugye első körben a placebót kizárhatjuk. Második nekifutásra viszont mégsem zárhatjuk ki, hiszen a placebo a gazdinál és érvényesülhet, aki a kutyája kezelése után úgy tapasztalhatja, mintha a kutyája jobban lenne. Itt megint van választás: a kutya vagy nincs jobban, és csak a gazdi értelmezi másként a dolgokat a kezelés után; vagy a kutya valóban jobban van, itt pedig megint van választás, vagy a kezeléstől lett jobban, vagy esetleg az immunrendszere győzte le a betegséget a kezeléstől függetlenül.


Hidd el kérdező, semmi baj nem volna ezekkel a módszerekkel, ha nem hagynának ennyi nyitott kérdést maguk után.



Antibiotikumos válaszoló: nagyon örülök neki, hogy a gyerekeidet nem tömik tele gyógyszerekkel. Minél kevesebb gyógyszert szedünk, annál aktívabb munkára fogjuk az immunrendszerünket, ennek megfelelően sokkal hatékonyabban tud védekezni szervezetünk később a különféle fertőzések és megbetegedések ellen. Sokan tényleg átesnek a másik végletbe, és valóban tönkreteszik magukat. De azért az antibiotikumnak is megvan a maga győzelme: vessük össze, a feltalálása előtt hány ember érte meg a 10-edik, 20-adik, 30-adik, 40-edik életévét, és hogyan változott ez az arány az antibiotikumok széleskörű alkalmazása után.


A modern gyógykezelés legalább nem állítja, hogy az ő kezelésének semmilyen mellékhatása nincsen.

2010. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Mostmár vérszemet kaptam.:))


Még van, amivel le tudnak kergetni a térképről, ez pedig, amikor azt mondják valamire, hogy "természetes anyag, nincsenek mellékhetásai". És teszik ezt olyan arckifejezéssel, mint aki most bedobja a végső fegyvert, a modern orvoslást egyszersmind megsemmisítő ÉRVET.


Aztán rendszerint témát váltanak, amikor megkérdezem, hogy tudnak-e róla, hogy ma még egy sor gyógyszer hatóanyagát nem tudják szintetikusan előállítani, tehát kénytelenek ugyanolyan természetes kivonatokat alkalmazni, mint az alternatív gyógymódok. Természetes anyagok többek között a nikotin és a kokain is, sőt a kígyóméreg is természetes úton állítódik elő a kígyóban.

2010. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Én sem hittem a homeopátiában, mígnem egy nagyon komoly betegségemből kigyógyultam a segítségével. Szülés után vastagbél gyulladás alakult ki nálam (Crohn-betegség), a gyógyszer nem igazán segített. Homeopátiával 2 hét alatt tünetmentes lettem és azóta is jól vagyok (1 éve).
2010. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én sem szeretek véleményezni semmit, amit nem próbáltam ki. Úgyhogy tapasztalatból beszélek. Kétféle homeopátiás készítményt használtam, és csodák csodája: EGYIK SEM ÉRT SEMMIT!

Pedig hittem benne, szóval még a placebo hatás sem tudta feljavítani.

Persze a hitnek olykor van gyógyító ereje, de minek ehhez a bogyó? Higyjünk ingyen, felebarátaim!!! Aztán ha mégsem jön be, nem veszítünk vele pénzt.

Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, de a legnagyobb felelőtlenség, ha orvoshoz nem megy el.


Nyilván megvolt az oka a japán botránynak is!

2010. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!