Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A szülésre vásárolt homeopátiá...

A szülésre vásárolt homeopátiás szerekből csak 15ch-ast tudtam venni a c30 helyett. Azokat akkor milyen adagolásban kell szedni?

Figyelt kérdés

Ezt találtam eredetileg: 1 adag=5 golyó

A vajúdás kezdetén a a Hypericum C-3o szedése javasolt, amelyből óránként 1 golyó.A vajúdás alatt a Pulsatilla C-3o fogyasztása (félóránként 1 golyó) segíthet rendezni a rendszertelen fájásokat, és csillapítani a fájdalmakat, a Cicimfuga C-30 pedig fájásgyengeség esetén nyújthat segítséget (10-30 percenként 1 golyó), valamint ha a szülő nő kibírhatatlannak érzi a fájdalmakat. A Caulophyllum C-30 túlhordás és fájásgyengeség esetén segíthet, valamint segíti a méhszáj tágulását és csökkenti a vérzést. A Gelsemium C-30 azoknak az anyukáknak a szere, akik szoronganak, félnek a szüléstől, és emiatt a vajúdás csak lassan halad, beindulnak, majd leállnak a fájások. A vajúdás alatt fél óránként 1 szem bevétele javasolt. A kitolási szak elején újabb 1 adag Arnica Montana segítheti csökkenteni a vérzést és gyógyítani a sebeket.


2010. nov. 22. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
erre a patikus tudott volna válaszolni...
2010. nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A patikus nem tudott segíteni ebben ezért is kérdeztem meg itt :-)
2010. nov. 22. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Remélem tisztában vagy vele, hogy mit jelent a CH?

1 CH = 100-szoros higítás, 15 CH: a kapott eredmény újból, aztán az új megint, így tovább összesen 15x, vagyis a hatóanyag és a víz (vagy alkohol) aránya 1:10a30-adikon

Ergo: mindkettőből megihatsz akárhány vödörnyit, nem lesz semmi hatása, mert a pohárból, amiből megiszod, több atom fog leválni kb 1 milliószor, mint amennyi az eredeti hatóanyagból marad benne mutatóban.

2010. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A CH 15 gyengébb szer, mint a CH 30-as. Tehát gyakrabban kell bevenned belőle.

Nekem a doki azt javasolta, hogy ha nem kapom meg a CH30-ast, akkor a ch 15-ből oldjam fel a golyócskákat és azt kortyolgassam, a tünetektől függően, akár 5-10 percenként is.

Remélem segíthettem...

2010. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Sőt a CH0, ami gyakorlatilag maga hatóanyag s hígítás nélkül kilószám, az már annyira gyenge, hogy egy fél pótkocsira valót kell belőle megenni. A CH100-at meg már csak vegyvédelmi öltözetben szabad cseppenként egy ólomtartályba adagolni.

Terjesszük csak a hülyeséget, hajrá!

2010. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 golyócska kell, és nem pohárból kortyolva, hanem nyelv alatt elolvasztani!!!

de vigyázz, nehogy abba a hibába ess , mint én, hogy a mobilom mellett voltak a szerek a szülőszobán, meghát ott van rajtad az az elektromos gép is, így semmi hatása nem volt! ez alternatív, alternatív szüléshez, egyébként ha felgyorsulnak az események, ebből semmi nem fog eszedbe jutni. az árnikát én nem vittem be a szülőszobára, az az egy hatásos is volt. szülés után, már a körteremben kedztem szedni napi 3x 5 golyócskát és szépen enyhült a vérzésem, csak vigyázz, mert ha idő előtt abbahagyod visszajön a vérzés, és megijedsz. a másik: ergamot hajlamosak az orvosok felírni, ha szoptatsz, ne szedd be mert a szoptatás természetesen húzza a méhet össze, meg amúgy is kapsz még a kórházban jó adag oxitocin injekciót. az ergam gátolja a tejtermelést, elsőszülő tudatlanként én bele estem ebbe a csapdába,csak 4 hét után jött meg a tejem, babám majdnem tápszeres lett, csak a kitartásunkon múlott. könnyű szülést kívánok!

2010. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Sajnos toxémia miatt lett volna indított szülés de 160/100-as vérnyomás miatt nem indítottak hanem azonnal császárra vittek.

Kislányom 2010.11.23.-án este megszületett 3000g-as és 48 cm-el.

2010. nov. 29. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!