Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a véleményetek a természetg...

Mi a véleményetek a természetgyógyászatról?

Figyelt kérdés

Sajnos minden apró-cseprő sz.al elmentem eddig orvoshoz, hála istennek nem volt soha semmi komoly bajom, viszont rendszerint félre kezeltek ha lehet ezt így fogalmazni, illetve konkrétan soha sehol meg sem vizsgáltak csak rávágtak valamit, vagy nem is fogadtak hanem telefonon a felhőbe felírtak valamit és kész.

Az ismerőseimtől hallottam, hogy nagyon sokuknak segített természetgyógyász komolyabb problémákban is.

Kérlek benneteket, aki elutasítja ezeket a fajta gyógymódokat és zsigerből megveti az ne kommenteljen baromságot.

Olyanok véleményére lennék kíváncsi akik voltak már, jelenleg is használják ezeket vagy pedig van bármilyen közelebbi tapasztalatuk. Elfogadom akár pozitív akár negatív, csak kérlek saját tapasztalat alapján írjatok!

Előre is nagyon köszönöm az időtöket!



júl. 4. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Jurtalakók félinformációinak tömkelege, semmi egyéb.
júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

A valódi termeszetgyogyaszat segíthet bizonyos problémákon, hiszen alapvetően ugyanazokat a gyógynövényeket használja, ami a mai gyogyszerek alapja is volt.

Mondjuk nem mindegy, hogy milyen problémával akarsz egy termeszetgyogyaszhoz fordulni. Emésztési zavarokkal oké, vastagbél rákkal már nem kellene

júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Erre egyértelmü választ nem lehet adni, mert MO-on teljesen összekeverték a normális és az ezotérikus doglokat természetgyógyászat címszó alatt.


Rengeteg olyan terület van, ami hasznos, hatásos, meg vannak, amit csak babonák.


A normális területeken sok meglepöen jó eredményt lehet elérni, de az emberek többsége nem tudja ezeket különválasztani.

júl. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Ha az az alapvető problémád, hogy "konkrétan soha sehol meg sem vizsgáltak", akkor egy természetgyógyásznál ez biztosan és konkrétan nem fog bekövetkezni. A természetgyógyász magánvállalkozó, akinek anyagi érdeke fűződik ahhoz, hogy a páciensben bizalmat keltsen, tehát olyan módon fog beszélni vele, ami bizalmat kelt és mint tudjuk ennek akár placebo, többé-kevésbé pszichés hatása is lehet.
júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze értem, természetesen én is tudom, hogy mondjuk egy rákon nem segít semmi természetes. Olyanokra gondolok igen mint egy emésztési “probléma” vagy pedig immunrendszer támogatás, esetleg esetemben migrén és extrém alacsony vérnyomás okozta tünetekre valami kis segítség. Sajnos az orvos akár házi akár magán, azt mondja, hogy nem tudnak rá mit adni, hiába alig éri el a 95-öt.. Viszont sokat szédülök tőle sajnos főleg ha akárhonnan felállok meg ilyesmi.
júl. 4. 18:42
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Látom, a helyi javasasszonyok megjöttek lepontozni, sebaj...



"segíthet bizonyos problémákon"


Vagy nem segíthet, mert hiába ugyanaz a hatóanyag a vackaitokban, pont az hiányzik belőle, ami a gyógyszert azzá teszi, ami: a pontos dozírozás, szennyeződés nélkül. Túl sok került a szerveezetbe, mert a csipkebogyó felének nagyobb volt az xy tartalma, és már toxikus? De jó lett volna orvoshoz fordulni... Mostmár kelleni fog.

Kevés lett és nem ér semmit, a betegség elhúzódik vagy súlyosbodik? De jó lett volna orvoshoz fordulni... Mostmár kelleni fog, örülve ha nem kell drasztikusabb kezelés pár pirulánál.

júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4/5.

Nem konkrétan a vizsgálat hiányát sérelmezem, hanem azt, hogy nem találnak megoldást az orvosok a problémámra, ami az alacsony vérnyomásból eredő időnkénti ájulás, szédülés, fülcsengés stb. Szervi bajom nincs, viszont az életminőségen ettől sokszor romlik pár napra amikor éppen időváltozás van vagy csak úgy rámjön.

júl. 4. 18:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sok évtizede használok gyógynövényeket, az esetek nagy részében segítenek is. De vannak határok, amikor szükséges egy orvos bevonása, habár mostanában az egészségügy helyzete miatt sok esetben értelmetlen, mire egy kezelésre odajutna a beteg, addigra már régen meghalt.

Ami a természetgyógyászatban nagy elöny, hogy általában nem egy tünettel foglalkozik, nem azt kezeli, hanem az egész embert nézik, vizsgálják, és a különbözö kölcsönhatásokat is figyelembe veszik.

Nekem hosszú évekig voltak igen erös fájdalmaim a vállamban, rengeteg injekció, masszázs, gyógyszer ellenére sem jött rendbe, egy-egy kezeléssorozat után kicsit jobb lett, utána megint leromlott az állapotom. Véletlen kerületem egy természetgyógyászhoz, aki masszázzsal is foglalkozott, elsö meglepetés az volt, hogy kikérdezte gyakorlatilag a fél életemet, nem csak a vállamat vizsgálta, hanem az egész csont- és izületrendszert, és megtalálta afájdalom okát, méghozzá a gerinccsigolyáknál volt probléma, azt masszázzsal meg gyakorlatokkal helyreigazította, ennek több mint 15 éve, azóta fájdalommentes vagyok, söt a hivatalos kontrollnál megállapították, hogy a mészlerakódások is teljesen eltüntek.


Szóval van, amikor hasznos, de nem csodamódszerek, nem jók minden esetre, de sokszor igen

júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Hiszek benne. Pl gyömbér a hányimgerre tökéletes. Pl van ugye az 54es busz én azzal jarok és hát az össze vissza dobál ha felkavarodik a gyonrom, akkor beveszek egy gyömbéres rágót és azonnal jobban vagyok. A kamilla teafürdő húhyuti fertőzésekre a legjobb. A salvus gyógyvíz gyomorproblémákra csodaszer.



Viszont észben kell tartani hogy ezek apró, mindennapi problémákra valóak, mint pl egy apró gyomorrontás, megfázás, menstruációs görcs ilyesmik. Nem helyettesítenek semmilyen orvosi kezelést vagy terápiát

júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Fitoterapeuta természetgyógyászként, ha megengeditek beszállok. Egyébként járóbeteg szakellátás keretein belül, rendelést vezetek, a tisztiorvos és a Kórházi Főigazgatóság engedélyével, hivatalos egészségügyi szakdolgozóként. Ez miért fontos így az elején?


Nos, ma Magyarországon természetgyógyász nem intézhet tanácsadást betegeknek, ezek nélkül!!!!


TANÁCSADÁS!


Nem diagnosztizálunk! Nem állapítunk meg betegséget! Nem ez a dolgunk! Arra ott vannak a kiváló diagnosztikai eszközei az orvosoknak.


Az más kérdés, hogy a tapasztalt természetgyógyászok az elmondottak, az anamnézis, az ismert életmód, a tünetek, a beteg környezete, családi állapota, lelki/pszichés állapota alapján, a szervezet egésszének mükődését figyelembe véve és azt ISMERVE!, tud megközelítő javaslatot tenni, hogy milyen orvos szakmai kivizsgálásra érdemes tovább menni, de ez nem azt jelenti, hogy megmondom mi a bajod, orvosi diagnózis nélkül és azt el kezdjük kezelni.


Ha ez így lenne, lehet hogy tök fölöslegesen lövöldöznénk vaktában!


A hivatalosan működő természetgyógyászok mára, jól képzett egészségügyi szakemberek, akiknek nagyon durva EÜ vizsgákon kell számot tenniük a tudásukról, mielőtt praxisba kezdenek.


Olyan természetgyógyászhoz ne menj, akinek nincs engedélyszáma, MESZK nyilvántartási száma. Erről szól a kuruzslás elleni törvény!


Persze vannak olyan ágak, melyek még nincsenek beskatulyázva az egészségügy alá, ezek külön témát képeznek!


A fitoterápia a gyógynövényekkel, a méhészeti termékekkel és az aromaterápiával tud segíteni, abban hogy a szervezetet az egészség felé terelgessük.


Bizalomkeltő beszélgetés? Hát persze! Enélkül nem lehet "gyógyítani"! Azonban mögötte hidd el nagy tudás áll. (Már szerencsésebb esetben)


Részemről 25 év szakmai tanulás és betegekkel való beszélgetés, javulás, stagnálás, és rengeteg pozitív változás áll a hátam mögött, de míg élek tanulok és tapasztalok én is!


A határt kell megszabni! A betegnek pedig megérteni, hogy a természetgyógyászat nem csodavarázslás! Én egyébként vallom, hogy nem tudok senkit meggyógyítani! Abban tudok, segíteni, hogy magadat gyógyítsd meg. És ez nem csak annyi, hogy adok csalán teát vagy valamit!


Bizony életviteli dolgokban, lelki dolgokban is igyekszem segíteni, mert enélkül nem megy.


Kezelek (nem gyógyítok) rákos beteget is! DE!!!!!! Az én határaimon belül, az onkológus orvossal folyamatosan egyeztetve!. Ez jelen esetben önbizalom normalizáló beszélgetéseket, erősítő sétákat, táplálkozási tanácsadást, és emésztőrendszer erősítő fitoterápiát takar.


És tök mindegy hogy rák vagy hörghurut! Mindig az orvosi medicinát kiegészítve kezelünk. BIZONY, megemelem a telefont és egyeztetek a kezelőorvossal, ha a leletek nem kielégítőek számomra.


Egyébként már mi hivatalosan működő TGY-ok is EESZT kötelezettek vagyunk, tehát ilyen formán is kapcsolat van a konvencionális medicinával.


Tehát, egy tapasztalt természetgyógyász rengeteget tud segíteni, de sosem a hivatalos orvoslás helyett, hanem annak kiegészítéseként!!!


Üdvözlettel:

Patrik természetgyógyász

aug. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!