Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tudntok ajánlani olyan micro...

Tudntok ajánlani olyan micro biomot amiben minél több baktériumkultúra van? azt vettem észre, hogy mind az Autizmusom mind pedig a különböző OCD-k és szorongásaim, amikor rendben van az emésztésem gyakorlatilag szinte csak minimálisan észlelhetőek.

Figyelt kérdés

Viszont sajnos most antibiotikumot kellett szednem a fogamra és olyan rosszul vagyok ezekkel a pszichés hülyeségeimmel, mint nagyon nagyon régen voltam. Tudnátok ajánlani egy jó microbiomot erre?


Egyáltalán nem humbug, én az előtt kezdtem el észrevenni ezeket az összefüggéseket, hogy egyáltalán tudtam volna a bél agy kapcsolat létezéséről, pedig most rákerestem és látom, hogy ez egy létező dolog, mármint hogy az emésztés mennyiben befolyásolja ezeket a dolgokat. Idáig általában az orvosok ezt nálam azt mondták hogy nem létező dolog, szedjek gyógyszert, pedig nem szedek gyógyszert és amikor rendbe van az emésztésem akkor majd hogy nem tünetmentes vagyok! nálam rendkívül kellemetlen dolgok jönnek elő amikor felborul aż emésztésem, ami most sajnos megtörtént.


jún. 29. 00:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Mikrobiom: "A mikrobiom az emberi testben élő kommenzalista, szimbionta és patogén mikroorganizmusok alkotta ökológiai rendszer.[1][2] A mikrobiom a mikrobák (mikrobioták) összessége, amelyek velünk, bennünk, rajtunk élnek, táplálnak, védenek, valamint időnként kihasználnak minket."

Forrás: Wikipédia


(Szerintem ott olvasd végig.)


Tehát a mikrobiom az az, ami már eleve bennünk, rajtunk él.


Vélhetően probiotikumra vagy probiotikumra gondoltál, hogy ezek valamelyikét szeretnéd szedni.


Pontosan mi zajlik a gyomrodban és beleidben? Attól függ, hogy mit kellene szedned.


Ugyanis, ha pl SIBO betegség áll fent (kontaminált vékonybél szindróma), akkor nem jó a probiotikum.

Nekem SIBO van, kipróbáltam és saját magamon tapasztaltam. Azután olvastam is erről, hogy tényleg így van.


Ha érdekel, hogy ebben az esetben mi valt be: Saccharomyces Boulardii.

Eleinte fenntartásokkal olvastam erről és nem is akartam szedni, de nagyon rosszul volt a gyomrom, belem és végül kipróbáltam. Bevált!

A YiYa honlapján nézd meg.


Ezen kívül oregánó illóolaj kapszulát szedtem, de azt máshol vettük.


Ne együtt vedd be az oregánó illóolajat és a Saccharomyces Boulardiit.

Pl az oregánót be lehet venni reggel és délben (vagy kora délután), a Saccharomyces Boulardiit pedig este, lefekvés előtt!


Az oregánót ne szedd, ha esetleg magas vérnyomás betegséged lenne.

Akkor írj és ajánlok mást ahelyett.

jún. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
A beleidben élő baciknak nincs köze a betegségeidhez. Max annyi, hogy a gyógyszerek, amit szedsz rá, jobban felszívódik.
jún. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem szedek gyógyszereket, nem is fogok, mert rosszabbul is vagyok tőlük! Amit maga mond, az nem igaz, nézzen utána a bélagy tengelyének! Mostanában kezdik kutatni, viszonylag új terület, de nagyon sok minden visszavezethető rá! Még az Autizmus is, nem én találom ki, hanem kutató orvosok! Viszont hogyha ennyire szkeptikus az alternatív Gyógyászatokkal kapcsolatban, akkor legyen szíves békén hagyni engem és olyanokat, akik viszont nyitottak rá! Van itt elég topik önnek is ahol a sajátjaival megbeszélhetik az álláspontjukat!



Kedves első! Köszönöm szépen a tanácsokat! Semmiféle fizikai betegségem nincsen, se magas vérnyomás, se cukorbetegség, viszont sok ételre érzékeny vagyok. Igazad van nem microbiomot hanem Probiotikumot kellene összeszednem, tényleg hülyeséget írtam mivel fáradt vagyok én is esténként.


Hogy mi zajlik a beleimben? Azt én se tudom egyébként pontosan de azt tudom biztosan állítani, és ezt nem csak én hanem a körülöttem élők is, hogy bizonyos ételek elfogyasztása után másnapra vagy még aznap délutánra sokkal rosszabb pszichés állapotom! Ha ezeket az ételeket kerülöm, akkor viszont stabilizálódik! Viszont most például az antibiotikum miatt van ki az emésztésem. Ehhez a Probiotikum hoz mit szólsz? Pontosan arra van összeállítva amire nekem kell, viszont én még nem szedtem ilyet nem ismerem, nem tudom miből mennyi kéne hogy legyen benne.


[link]

jún. 29. 09:55
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves első után olvastam! Hát nem tudom. Nekem is sokszor van puffadás, és ilyenkor pánikszerű Érzésem is van, amíg föl nem böfögöm. Tejtermékek fogyasztásától pl. Nem puffadok, viszont olyan depressziós és levert hangulatom van napokig… olvasom hogy ezt szintén laktóz Intolerancia kilégzéses vizsgálat tal végzik, nekem az negatív lett, én is csináltattam a jöhetnél régebben és elvileg nem vagyok laktózérzékeny… Viszont csináltattam egyszer vérből egy vizsgálatot pedig az jött ki hogy érzékeny vagyok a tehéntejre. Tehát fogalmuk sincs XD Szóval szerintem lehet hogy kipróbálok egy Probiotikumot most.
jún. 29. 10:02
 5/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

#1-es vagyok.

[link]


De kérlek, ne probiotikumot szedj - nekem az nagyot rontott a helyzeten.


Mivel valószínűleg neked is hasonló a problémád, mint nekem, először ki kell irtani a "rossz baktériumokat"!

Ezzel érdemes kezdeni.


Erre jó a Saccharomyces Boulardii és az oregánó kivonat, vagy a borsmenta illóolaj kapszula.


És majd ha ezeket beszedted, azután jöhet esetleg a probiotikum.


És az sem mindegy, hogy probiotikumot milyet szed az ember. Tudni kellene ehhez, hogy melyik törzsből van neked kevés.


Kérlek, olvasd újra az első hozzászólást.


És még a javasoltakon kívül inkább ENZIMEKET szedj! Kérlek, fontold meg, én már végigmentem mindezen és olvastam is, tapasztaltam is sok mindent. Te inkább ne menj keresztül azon a sok rosszon.

jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ajánlom még szíves figyelmedbe az alacsony FODMAP étrendet.

És a lektinmentes táplálkozást.

Ezeket, ha ötvözöd, akkor szerintem helyrejön az emésztésed. Kitartóan kell csinálni, valószínűleg hónapokig.

jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Még vmi jutott eszembe. Ha van okostelefonod, akkor le tudsz tölteni arra egy FODMAP alkalmazást. Az a neve, hogy "FODMAP A to Z".

De ezt ötvözd a lektinmentes étrenddel.

jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
👍👍👍
jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Attol függ, mi található a bél mikrobiomban. Az alacsony FODMAP emleheti a Ruminococcus torques arányt, ami nem jó, mucus bontó.
jún. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#9. Ha én egy kicsi olyat eszem, ami nem low FODMAP-os, akkor már erjed. Azt tudod esetleg, hogy ezt melyik baktérium csinálja? Vagy lehet, hogy több is? Nagyon remélem, hogy írsz.
jún. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!