Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Most elfertőződött az égési...

Most elfertőződött az égési sérülésem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
az alkaromon a múlthéten szereztem egy sérülést/karcolást.most hétfőn pont ugyanott meg is égett,elég durván.szerdán az osztálytársam lefogta a karom és sót szórt az égési sérülésemre,majd belemasszírozta,mondván,hogy ez majd segít(ez fájt a legjobban,el is küldtem melegebb éghajlatra).azt most tegnap(csütörtökön)körülötte,egy igen nagy foltban begyulladt a bőröm,és qrvára fáj.és nem úgy tűnik,mint ami olyan sűrgősen gyógyulni akarna,mer az egyik irányba,mintha erjedne :S kicsit piros a seb körül,fel van dagadva és csak annyi a mákom,hogy jól viselem a fájdalmakat :)
2010. okt. 8. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
orvos még nem jutott eszedbe? Egyébként alap, hogy égési sérülésre nem rakunk SEMMIT steril gézlapon kívül. A sebbe meg pláne nem.
2010. okt. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nincs mákod, mert minél tovább viseled jól a fájdalmakat, annál rosszabb állapotba kerülsz és később mész orvoshoz. Sót? Ti normálisak vagytok? Hűteni kellett volna az égett részt és hámosítóval, ill. gyulladáscsökkentővel kenni, ha nem nedvedzik.

De leginkább orvoshoz fordulni vele, ha nagy terület.

A só nem segít, sokat rontottatok a helyzeten.


Úgyhogy most azonnal menj szépen orvoshoz vele, háziorvos, iskolaorvos, sebészet... tök mindegy, hétvégén nem biztos, hogy találsz normális orvost. Ne akarj magadnak még nagyobb bajt. A fertőzés és a gyulladás nyilvánvaló.

2010. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
huh,túléltem,azér köszönöm a válaszokat,már szépen egyógyult,amúgy voltam orvosnál,mikor még baj volt vele,és csukamájolajat írt fel.nem fájt meg semmi,meg be kellett kötnöm.annyira nem volt nagy,a heg szépen megmaradt,az se vészes,de azér tényleg köszi a tippeket :)
2010. nov. 6. 09:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!