Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ugye nem kell fűzőt hordanom?...

Ugye nem kell fűzőt hordanom? Gerincferdülésem van. (röntgenfelvétel adatai lennt. )?

Figyelt kérdés

2009.11.20-án készült.


Álló felvétel:

A háti gerinc cranialis felén 5 fokos jobbra, caudalis felén pedig 17 fokos balra convex torsios scoliosis látható. A DL. ármenetben 27 fokos jobbra convex torsios scoliosis van. A háti kyphosis és lumbalis lordosis megtartott. A zárólemezek épek. Az S. I. hátsó ívén spina bifida van. A sternumm alsó harmada előre domborodik, alakilag pectus carinatum képét mutatja.

Egyéb kóros nincs.


Szóval, tavaly 9.ben elküldtek röntgenre, akkor ez volt a lelet. Abban az évben gyógytesire jártam heti 2x. Általánosban is jártam, de az elég light-os volt, szerintem nem sokat használt. 8.-ban fél évet jártam úszni, de mivel utáltam, abbahagytam. Idén(10.-ben) szintén voltam iskolaorvosnál, aki azt mondta, rosszabb lett! és előfordulhat hogy fűző kell, jobb esetben egyéni torna. Idén még nem voltunk röntgenen, ez ugyanis pár napja volt, és még nem sikerült eljutnunk. De ha én megnézem magam, nem látom olyan ferdének a gerincem. Kicsit görbe, de én nem értem hogy hol van az a 27 fok?!

Szóval ha tudtok, segítsetek! Nemsokára megyek röntgenre és ortopédiára, de nagyon remélem hogy nem mondják azt, hogy fűző kell!! Mit tanácsoltok?


2010. szept. 10. 17:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A gyógytornászos csaj vagyok megint! :D

Ne az etka jógával próbálkozz hanem egy gyógytornásszal! Hidd el hatásosabb! Rengeteg olyan módszer van amivel tudnak segíteni, szakszerűen, egyénre szabottan. Nem hiába a 4 év az egyetemen! :)

2010. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bocsanat, de En csak a netten lattam az Etkaanyo jogajat, es ott valoban lehet latni, hogy gyogyitott embereket, mivel megszolaltatjak ezeket, de En kozelebrol nem ismerem.

Irnatok arrol, hogy mit csinal rosszul Etkaanyo?


Nekem is voltak gerinc es csigolya panaszaim es a joga az, ami panaszmentesse tette ezt,

s immar 1992-tol jogazom,

Nekem pl. a Pilates joga nem tetszik, hiaba most akkora divat es minden ember eskuszik ra, hogy ez az igazi!


Akinek a gerincevel van problema, ott arra kell gondolni, hogy nem 1-2 kezelesrol van szo, ez az egyik,

a masik dolog pedig, hogy a legjobb ilyenkor a mozgas,

mar pedig ha az uszas nem megy, akkor a jogat kell megprobalni,

mivel a mai vilagban nem minden ember tudja megfizetni a gyogytornaszt.


En azt ajanlom, hogyha nem az Etkajoga, akkor is a joga legyen, amit konyvbol is meglehet tanulni az elmeleti reszt, es lehet kapni joga kezdo kazettat, vagy DVD-t, amit szinten otthon is ellehet vegezni.


Nagyon fontos olyan modszert talalni, amit allandoan tud hasznalni, mivel ezzel egyutt kell elnie!

A gerincferdules az nem 1-2 honap alatt alakult ki, igy nem is fog helyre jonni 1-2 honap alatt!


Talald meg a Neked megfelelo mozgasi format, amit szivesen vegzel, de gyogyito hatassal van a jelenlegi panaszodra!

2010. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!