Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ugye nem kell fűzőt hordanom?...

Ugye nem kell fűzőt hordanom? Gerincferdülésem van. (röntgenfelvétel adatai lennt. )?

Figyelt kérdés

2009.11.20-án készült.


Álló felvétel:

A háti gerinc cranialis felén 5 fokos jobbra, caudalis felén pedig 17 fokos balra convex torsios scoliosis látható. A DL. ármenetben 27 fokos jobbra convex torsios scoliosis van. A háti kyphosis és lumbalis lordosis megtartott. A zárólemezek épek. Az S. I. hátsó ívén spina bifida van. A sternumm alsó harmada előre domborodik, alakilag pectus carinatum képét mutatja.

Egyéb kóros nincs.


Szóval, tavaly 9.ben elküldtek röntgenre, akkor ez volt a lelet. Abban az évben gyógytesire jártam heti 2x. Általánosban is jártam, de az elég light-os volt, szerintem nem sokat használt. 8.-ban fél évet jártam úszni, de mivel utáltam, abbahagytam. Idén(10.-ben) szintén voltam iskolaorvosnál, aki azt mondta, rosszabb lett! és előfordulhat hogy fűző kell, jobb esetben egyéni torna. Idén még nem voltunk röntgenen, ez ugyanis pár napja volt, és még nem sikerült eljutnunk. De ha én megnézem magam, nem látom olyan ferdének a gerincem. Kicsit görbe, de én nem értem hogy hol van az a 27 fok?!

Szóval ha tudtok, segítsetek! Nemsokára megyek röntgenre és ortopédiára, de nagyon remélem hogy nem mondják azt, hogy fűző kell!! Mit tanácsoltok?


2010. szept. 10. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mi a problémád a fűzővel? ruha alatt hordod és ennyi. nem azért mondják, hogy kell mert ki akarnak b.aszni veled, hanem mert biztos szükséges, és segít. Menj tornára és ne hanyagold az úszást! most még azért sírsz mert nem akarsz fűzőt, pár év múlva meg majd a fájdalom miatt. Ha egy év alatt sokat romlott és most sem fogadod meg az orvosi tanácsokat ,akkor szerinted milyen lesz a hátad mire megöregszel?
2010. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem valószínű a fűző. Inkább a torna. De, ha biztosan el akarod kerülni, ne lazsáld el az úszást. Magától nem fog elmúlni. Később, csak sok problémád lehet.
2010. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, ha utálnád a fűzőt, barátnőmnek volt. Az ilyen műanyag xar ami tartja a gerincet én arra gondolok. Másmilyen van, nemtom.

Szegény, utálta, mert mindig segíteni kellet levenni, feltenni.


Ne csodálkozzatok, hogy nem akar fűzőt!


Dokidat kérdezd meg, mert szerintem csak extra látványos esetekben kell hordani. Bár 5 fok nem tudom mennyire sok vagy kevés, nem értek hozzá, de elégé púposnak kell lenni az ilyesmihez.

2010. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem extra látványos esetekben kell hordani. akkor kell hordani, ha nagyon ferde. Most attól hogy valakinek ferde a gerince, még nem biztos, hogy púpos is. Ha meg nem púpos, te honnan látod, hogy látványosan ferde a gerince? A fűző hasznos dolog! Segít a tartásodon is! De nekem aztán mindegy, hogy ki mit ír, hogy az milyen szar dolog. Nekem is gerinc betegségem van, és azt mondom, hogy ha fűzőt kapsz, akkor azt hordjad is és ne a széken pihentesd otthon. Elmondtam a tanácsomat, innentől rajtad múlik, hogy segítesz az életviteleden azzal, hogy hallgatsz az orvosra, vagy leszarod az egészet, aztán pár év múlva azon kapod magad, hogy 1 órát nem bírsz végig állni olyan fájdalmaid lesznek. Tudom miről beszélek!
2010. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én gyógytornász hallgató vagyok és csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy szerintem fogsz kapni fűzőt mert ált 30foktól már felírják. Szerencsédre itt a tél, ilyenkor jobban el lehet bújtatni a ruha alatt. Ha nem akarsz 28-30 évesen jajgatni a hátfájdalomtól, javaslom az intenzív tornát (napi legalább 40 perc) úszást és ha kapsz akkor a fűzőt, vagy a tartásjavító hevedert!

Ha megteheted akkor keress fel egy képzett gyógytornászt, mert az ő tarsolyukban van 1-2 fogás amivel látványosan segíteni tudnak az ilyen eseteken! :)

Jobbulást!

2010. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dr. Dav ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kérdéshez személyesen kapcsolódom, nem is olyan rég még volt (20 éves koromig, 6 éve) korzettem (=fűző).

Menj rá a www.gerincferdules.hu oldalra, de többen írnak az iwiw gerincferdülés fórumjára, akiknek korzettjük van, és hordják, és tetszik nekik, szeretik... így is lehet élni:) ezt garantálhatom:D

Egyébként 18-án lesz egy scolibulinak nevezett esemény, menj el bátran, ott mindenki korzettes, bárkitől kérdezhetsz, megláthatod, milyen az élet benne. Itt a link: [link]


Hidd el, tud ez jó dolog is lenni ;)

Szerveznek korzettes táborokat is, ez állítólag nagyon jó szokott lenni:D


El ne felejtsd meglátogatni az iwiw gerincferdülés fórumját!


:)

2010. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Dr Dav!

A gyógytornászos lány vagyok! Te hol tanulsz, hogy kitetted a Dr-t a neved elé? :)

2010. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dr. Dav ***** válasza:
Tavalyelőtt végeztem a SOTE ÁOK-n, általános orvos vagyok:) Miért? :)
2010. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A netten megtudod nezni, erdemes: Etkaanyo jogaja.


Ha jol emlekszem Szegeden van, de mar tobb helyen tanitjak, es kifejezetten a gerinc gyogyitasara fejlesztette ki ez a Holgy ezt az egyedi tornat!

2010. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dr. Dav ***** válasza:

Etka anyó jógája???

Na miket ki nem találnak... Nekem rossz korzettem volt, a neve Milwaukee, de szerintem Etka anyónál az is jobb...

Szerintem ne higgy az ilyenekben! Keress egy jó egyéni gyógytornászt, biztos többet ér, mint Etka anyó ;)

2010. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!