Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek jobb a Foreveres...

Szerintetek jobb a Foreveres Aloe vera gél a Lilly of the desszert aloe vera gélnél?

Figyelt kérdés
Az utóbbi jóval olcsóbb, és állítólag ugyan arról a területről származik.

2019. febr. 4. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyértelmű, hogy a Forever aloe vera gélje a jobb.A Lilly of the desszert aloe vera gélje például a leírása szerint a levél külső és belső részét egyaránt tartalmazza, így benne lehet az aloin is, ami hasi görcsöket, hasmenést, hányást, vetélést stb is okozhat.

A Foreveré 99,7 %-ban a levél belső kocsonyás részét és ezen kívül csak 0,3 % C-vitamint tartalmaz és speciális tartósításából adódóan megőrzi a hatását, hatóanyag tartalmát, ami a frissen levágott levélével megegyező.

Érdemes elvégezni a jódos kísérletet és a kettő hatása közti különbség is látható lesz.A Forevernek saját aloe vera ültetvényei vannak, a világ legnagyobb aloe vera termelője, feldolgozója.

Saját névre, forever partneri kártyára vásárolva akár jelentős árkedvezmények is elérhetők.

Én is és a családom is már régóta ezt fogyasztjuk és meg vagyunk vele elégedve.Sok a jó tapasztalat.

Javaslom, hogy Te is a saját nevedre, partneri kártyára vásárolj.

2019. febr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Néhány, az árkülönbség mögötti tény:


A származási hekyen túl az aloe vera gélnél nagyon sokat számít, hogyan gondozzák a növényeket, milyen betakarítási és feldolgozási módot alkalmaztak. Az FLP saját ültetvényein biogazdálkodás folyik: vetésforgót alkalmaznak, permetezés nincs, kecskék legelik le a gazt (az aloét békén hagyva) és egyúttal trágyázzák a földet, a kézzel leszedett levelek belső géljét dolgozzák fel, a többit visszaforgatják a talajba...


A friss aloe vera gél romlandó. Nem kicsit. Stabilizálás nélkül a gél értékes hatóanyagai legfeljebb pár órát bírnak ki. STABILIZÁLT aloe vera gélje csak az FLP-nek van, mivel az eljárást védő világszabadalom e cég tulajdona.


A Lily-féle Aloesorb technológia állítólag 200 százalékkal megnöveli a hatóanyagok felszívódását, de egyrészt ez szerintem a stabilizálás hiányát aligha képes ellensúlyozni, másrészt a Lily saját honlapján az szerepel, hogy ez az eljárás még BEJEGYZÉS ALATT áll (patent pending). Az FLP stabilizáló eljárása már bejegyzett.


Egyetlen más cég aloe vera gélje sem rendelkezik olyan minősítő pecsétekkel, mint az FLP-é. A Nemzetközi Aloe Tudományos Tanács hitelesítő pecsétjét ELSŐKÉNT kapta meg. Ezen túlmenően EGYSZERRE megfelel a muszlim és a kóser élelmiszer-tisztasági szabványoknak, továbbá a Magyar Természetgyógyászok Szövetsége ajánlásával kerül forgalomba Magyarországon - mint minden FLP termék.


Tavaly jött ki az FLP a megújult, 300 százalékkal több hatóanyagot tartalmazó, tartósítószertől mentes stabilizált aloe vera géllel, amit ugyanannyiért ad, mint korábban az előző változatot.


Az FLP az összes termékére a jogilag kötelezőnél szélesebb körű garanciát ad.


Hozzáértő szakember személyre szabott segítségével az FLP aloe vera gélje a kizárólagos forgalmazótól a kiskereskedelmi árnál 35 százalékkal olcsóbban beszerezhető anélkül, hogy ehhez üzleti hálózatot kéne építeni.

2019. febr. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor miért szerepel pont a Foreveres aloe vera gél a NÉBIH negatív listáján? Azért ez a link egy megbízható:

[link]

2019. febr. 6. 21:58
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddig ezt szedtem: Lilly desszert

[link] Ez is mérgező lehet?

2019. febr. 6. 22:03
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet nem jelent meg a link:

[link]

2019. febr. 6. 22:05
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

A Forever a világ legnagyobb aloe vera termelője.

A Foreveres aloe vera gél nem szerepel a NÉBIH negatív listáján.A megadott linken egy szerkesztett oldal található, ahol az flpshopból bemásolták a natur gél oldalát és a NÉHIB beidézett részei, meg maga a szakvélemény az aloe vera levelében lévő aloin kedvezőtlen hatásairól szól, ami a Forever aloe vera termékeiben nincs benne, csak a belső kocsonyás gél.Ez

az oldal direkt megtévesztő így.A Forever termékei OÉTI engedéllyel rendelkeznek.

2019. febr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bizony, úgy van, ahogy a hatos válaszoló írja. Letöltöttem a NÉBIH szakvéleményt. Idézek belőle szó szerint: "A Szakértői Testület a benyújtott dokumentáció értékelése alapján arra az álláspontra jutott, hogy az Aloe vera és egyéb Aloe fajok (Aloe ferox, Aloe arborescens) maradjanak az étrend-kiegészítőkben és az egyéb anyagokkal dúsított élelmiszerekben alkalmazásra nem javasolt növények listáján, megtartva azt a feltételt is, hogy a levélből kinyert gél használható étrend-kiegészítőkben és az egyéb anyagokkal dúsított élelmiszerekben a jelenlegi aloin határérték megtartása mellett. A Testület határozata alapján, tehát az eddig érvényben lévő határérték az aloin tartalomra vonatkozóan nem módosul: a gél használható, ha az aloin tartalom kisebb, mint 0,1 mg/kg a késztermékre vonatkozóan."


Vagyis bár az egész aloe növény felhasználása nem javasolt, a belső gélé megengedett. Hasonlóan ahhoz, hogy a burgonya termése mérgező, de a gumója emberi fogyasztásra alkalmas.


Az aloe vera név jelentése: az igazi aloe. Orvosi aloe néven is ismert ez a gyógynövény, mert ebben van a legtöbb fajta rendszeresen fogyasztható, az emberi szervezet számára hasznos hatóanyag, mégpedig nagy mennyiségben, az alointól külön.


Az aloin az aloe vera levelében közvetlenül a héj alatt van, a belső gélben nincs. Maga a növény választja szét a kettőt.


Az egyik ordas nagy csúsztatás a szakvéleményre hivatkozó cikkben, hogy az aloint úgy állítja be, mintha az lenne az aloe vera egyetlen vagy legfőbb hatóanyaga.


Az aloin a gyógynövény több mint 240 féle orvosilag igazolt hatóanyagából 1. A belső gélben a többi van. Vitaminok, enzimek, immunmodulátor hatású anyagok...


Az FLP ültetvényein termő aloe vera leveleiből egy filézéses eljárással kiveszik a belső gélt, amelynek így mélyen a szakvéleményben említett határérték alatt van az alointartalma. Ezt a cég maga is rendszeresen ellenőrzi, plusz külső szervezetek is, hiszen az engedélyeket, minőségi tanúsítványokat rendszeresen meg kell újítani.

2019. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!