Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti tudtok aludni teljes...

Ti tudtok aludni teljes sotetsegben?

Figyelt kérdés

Mert en egyszeruen nem:D utalom a vak sotetseget amikor az eg vilagon semmit nem latok, szeretem azert ha fel van huzva picit a redony es bevilagit valamilyen feny..

Meg azt is kedvelem, ha jo huvos szobaban alszom:D

Ti hogyan szerettek aludni?



2015. dec. 24. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán, nem probléma.
2015. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18 fok és teljes sötétség.
2015. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csakis teljes sötétségben tudok aludni, megőrülök, ha akár egy kicsi kis fényforrás is van a szobában, ezért ki szoktam húzkodni mindent pl laptopot.
2015. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kellemetlen nekem a teljes sötétség nem tudok úgy aludni, a tv lenémítva világítani szokott alvás közben
2015. dec. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csakis csend és sötétség.

Egyébként is miért kéne látni bármit is? Ha lecsukod a szemed, akkor is tök sötét van.

2015. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem a teljes sötétséget (főleg ébredéskor. kicsitom a szemem és töksötét a redőny miatt, brrr. sötétben nem tudok felkelni, télen sötétben kelni maga volt a pokol gyerekkoromban, de utána soha többé nem kellett), de attól még tudok aludni úgy.

A szobahőmérséklet sokféle lehet, de általában éjjel van a legmelegebb, már csak azért is, mert vezérelt árammal fűtünk. Ez nekem jó, de amikor fűtetlen szobában aludtam hatalmas dunyha alatt, az se volt rossz. De így jobb. Inkább a fürdőszoba legyen hűvös, mint a szobám éjjel... De lehetőleg egyik sem, kizárólag tornázáskor nem bírom a 18 fokot... Máskor 19 körül nekem pöpec, de 20 fölött már nem bírom télen, az rengeteg. Nyáron többet bírok, de kánikulában nem jó aludnom.

Most 18 fok van a szobámban, de meleg ruhában vagyok, ha pulóverben azért nem is. A pizsamám is bolyhos.

A párom szobája kicsit hűvösebb (nem tud mit tenni, este negyed 7-től reggelig nincs direkt fűtése), ő meztelenül alszik, de sok takaróval. Csak sötétben tud aludni, ez éjszakás műszakban extra gondot okozott, de függönnyel és melatonin tablettával valahogy tudott aludni, ha nem is elég pihentetően. A jó alváshoz számára a fürdés is elengedhetetlen.


Redőnyünk nincs, nekem sötétítő függönyöm se (csak nyáron teszem fel, az első kánikulai időszakban, de akkor igen vastagot és sötétet, plusz fényvisszaverőt), egy csomószor van holdfény a szobámban. Reggel pedig hasamra is süthet a nap, én aztán nem ébredek fel rá. Bár azt nem teszi, mert bár mindig süt a nap a szobámban, ha kint süt, de délelőtt pont nem rám.


Relatív páratartalomban nem meglepő módon a normálisat kedvelem. Sosem felejtem el, milyen 90%-ban ébredni... Iszonyú. Azt már nagyon megérzem, 70-nél csak sejtem, hogy jobb lenne szárazabb levegőben.

A levegő frissessége is fontos számomra, de amíg nem lesz szellőztetőrendszerünk, addig csak akkor egészen jó a helyzet e téren, ha nyitva tudom hagyni az ablakot. Amit sokszor nem tudok megtenni, sokszor nagyon párásít a szellőzés. Nyáron sokszor nem, de akkor meleg van, télen mindig szárít, de akkor meg hideg... :D Száraz, kellemes tavaszi és őszi éjeken jó.

2015. dec. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is csak kis fénnyel tudok el aludni.
2016. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!