Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok lelassulva?

Miért vagyok lelassulva?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet velem....Csak akkor vagyok "normális" (olyan aktív mint egy átlag ember)ha kávét vagy energiaitalt iszom.Nem a lustaságról beszélek,egyszerűen csak le vagyok lassulva folyamatosan.A beszédem,a mozdulataim.Olyan a fejem,mint aki 1 hete nem aludt,beszélni sincs kedvem ilyenkor.(pedig nincs rossz kedvem)Sajnos mindennapos ez a dolog.Baj van velem vagy egyszerűen ilyen karakter vagyok?
2010. márc. 17. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

ennek sok oka lehet. lehet, hogy alvásproblémáid vannak, nem iszol-eszel eleget, rossz a vérnyomásod, lehet, hogy vitaminhiányod van, de az is lehet, hogy a pajzsmirigyed alulműködik - és még millió más oka lehet.

kéne egy vér- és vizeletvizsgálatot kérni házidokidtól.

2010. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvos: vérnyomás, pajzsmirigy, egyéb hormonok. Érdemes kivizsgáltatni, hogy a kérdésedre válaszolni tudj. Mindenesetre egyél sok zöldséget-gyümölcsöt, akár mesterséges C vitamint is, és sportolj, táncolj, az biztos nem árt, de használhat. De alszol eleget? (napi 8 órát?)
2010. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
5 hós a kisfiam,nem mondhatom hogy eleget alszom...de szülés előtt is ilyen voltam.az az érdekes,hogy voltam kivizsgáláson(a terhesség miatt) és semmi eltérőt nem találtak.a vasam volt alacsony de szedek rá tablettát és már nincs vele probléma.nem lehet hogy "agyi" dolod?úgyértem hogy valami idegrendszeri?
2010. márc. 17. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

első voltam. nekem pajzsmirigyalulműködésem van. olyankor, amikor romlanak az értékeim, és emelni kell a gyógyszeremen, szintén hasonló tüneteket tapasztalok: lelassulás, néha kicsit bambulás, figyelemkoncentráció romlása, feledékenység, hidegrázás, emésztési folyamat lelassulása, aluszékonyság stb.


bármit megerősíteni vagy megcáfolni csak egy vérvizsgálat tud. a pajzsmirigyhez spéci hormonvizsgálat kell, azt a sima rutinnál nem nézték. menj el a dokihoz, nézesd meg magad, és ragaszkodj egy kivizsgáláshoz (lehet, hogy a baba miatt le fog passzolni azzal, hogy fáradt vagy).

2010. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat/tanácsot!megnézetem a pajzsmirigyem,derüljön ki mi ez,mert néha már engem is nagyon idegesít... :S
2010. márc. 17. 23:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1., 3.: nálam a csúcs az volt, amikor a tévé távirányítójával próbáltam a számítógépen a jobb felső sarokban levő ikont kiikszelni...

de nagyon gyakran elindulok, és fogalmam sincs, miért mentem ki. aztán megállok, koncentrálok, és ezsembe jut, de valóban nagyon idegesítő és frusztráló. ezért tartok egy füzetet a mhelyemen.


arra tényleg figyelj oda, hogy igyál elég folyadékot (2-3 liter), főleg, hogy picikéd van, gondolom, még szopizik.


a pajzsmirigyet akkor is érdemes megnézetni, ha a családban már előfordult.

meséld el a tüneteid a háziorvosnak, és akkor minden fontos vizsgálatot megcsináltat.

2010. márc. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!