Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem látok kiutat, de szeretnék...

Nem látok kiutat, de szeretnék belőle kimászni. Hogyan? Hogyan kezeltek egy olyan helyzetet amit nagyon szerettetek volna, mondhatni egy életcél hogy teljesüljön, de nem úgy alakult, sőt pont az ellenkezője következett be?

Figyelt kérdés

Én most ebben a helyzetben vagyok. A cél az volt hogy egy jó 4-es érettségim legyen meg, egyetemre szerettem volna menni. 4 éven keresztül megpróbáltam a legjobbat kihozni magamból, ez sikerült is, a 4-es átlagot elértem. A tanáraim szorgalmasnak láttak, minden fwlkészítőn ott voltam, 1 óra miatt is bementem. Elérkezett

at érettségi időszak... Sajnos van bennem egy rossz szokás mégpedig hogy nagyon szorongó típus vagyok, félek a vizsgáktól, bepánikolok és onnantól kezdve se kép, se hang. Ez nagymértékben rányomta a bElyeget az érettségi jegyeimre.. Amiből simán 4 voltam most örülök annak hogy épp 2.. Infó (válaasztott) küzdenem kell a 2-ért.. Atanárok sem értik miért hiszen tudják hogy többet tudok, talán a 3 ki tudom hozni, tanároktól kapok támogatást. Viszont szerintem ilyen jegyekkel az egyetemet elfelejthetem. Még van 1 hér a szóbeliig, de nekem már gyomoridegem van, nagyon rosszul vagyok. És az a baj hogy ezt a dühöt és csalódottságot kivetítem másra. Ismerőseim nagy résmmze szóbelizett, lelkesen mesélték hogy milyen jó, barátom húgának is nagyon jó eredményei vannak és lehet hogy rossz vagyok, dee én nem örültem vele annyira..Tudom, egyedül én rontottam el de.. nem tudok semminek örülni, minden emberre gyűlölettel nezek. Nekem ez volt az álmom :/ és az lett belöle hogy max jobb esetbe 3-as.

Nagyon el vagyok keseredve. Tudom nem az enyem a legnagyobb probléma csak rossz.. elfordultam mindenkitől ez ilyen formaba nem mehet.

Valaki tanács, esetleg személyes tapasztalat?

( Bocsi, ha hiba van benne, teló


ról elég nehézkes! )

köszi előre is aki válaszol..


2015. jún. 17. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

szia! elvileg később javíthatsz az érettségi jegyeden, hiszen megismételheted. ha nem is vesznek föl elsőre, még nem kell feladni. nekem annakidején még felvételik voltak az egyetemekre, nagyon nehezek, és engem harmadszorra vettek föl, tehát 21 évesen kezdtem az egyetemet.

másrészt nyelvet is tanulhatsz, és akkor a nyelvvizsga is pluszpontot jelent.

és tanulj valami légzésmeditációt vagy valami ilyesmit addig is.

2015. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy két fajta egyetemin pontszámítás létezik. Az egyik az érettségi jegy duplázása vagy a középiskolai eredmények.

Lehet, hogy én tudom rosszul, de ennek nézz utána! :)

2015. jún. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!