Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valaki aki állómunkát...

Van valaki aki állómunkát végez sok órában? Tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Állómunkám soha nem volt 14-15 órában,egyszer tavaly volt egy hetem,de mivel nem vagyok hozzászokva,10-szeresére dagadt a lábfejem,mondjuk ott ugrálni is kellett rendesen.Most olyan munkám lesz hajnaltól estig,hogy főleg egy helyben állás,de ez meg lesz spékelve sétával is,pihenő nem igazán van,nem fogom tudni pihentetni.Mivel tudom megelőzni hogy ne dagadjon be a lábam,vagy ne vizesedjen ? Eggyel nagyobb cipőt vettem a biztonság kedvéért.De mivel csak 8órát fog tudni pihenni alvás alatt,miket tudok vele csinálni ? 5 napot egymás után kell dolgozni.2 szabad.Fásli,vagy igyak sok vizet,vagy fürdőztetnem kell ha hazaérek,vagy valamilyen krémet kellene használnom ? (36/N)

2015. máj. 14. 15:28
 1/1 anonim válasza:
100%

Sajnos a lábdagadásnak sok oka lehet, de valószínűleg a te esetedben a nagy megterhelés okozza. A legfontosabb szerintem hogy ha lehet kicsit mozgasd a lábad, helyezd a testsúlyod az egyik lábadról a másikra. Hatásos lehet az is ha kompressziós harisnyát viselsz.

Sajnos az egy helyben állás rosszabb mint ha mászkál az ember.


Szerintem ne igyál a szokásosnál több vizet, mert az csak rontja a dolgot. Lehetőleg napi 2 l körül legyen a vízfogyasztás. Persze nagy melegben ennél több.

Úgy tudom az is jó ha kevesebb sót fogyaszt az ember, mert az is visszatartja a vizet a szervezetben.


Lehet hogy csak annyi a lényeg hogy hozzá kell szokni.

Én is állómunkát végzek 13-órában. Leülni gyakorlatilag sosem tudok, de én sokat tudok járkálni.

Az első héten eléggé fájt a lábam, fel is törte több helyen a munkavédelmi cipő, de hamar megszoktam. Nekem amúgy nem dagad be a lábam, csak tele lett bőrkeményedésekkel, de ez nem igazán zavar.


(F/25)

2015. nov. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!