Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha nem múlik el a székrekedés...

Ha nem múlik el a székrekedés (és annak a következménye), az orvos mit tud tenni? Édesanyám szerint ezután már a műtét jön.

Figyelt kérdés

Lassan már egy hónapja küszködök vele, borzalmas, pedig nem értem, eddig is igy étkeztem (azaz ugyanennyi mennyiségű kenyér, ritkán gyümölcs, hús stb) de most szörnyű, mert utána egy két napig iszonyatosan fáj, egy éjszaka utána pedig sosem tudok aludni. Nem gusztustalankodni akarok, de a vége (én úgy vettem észre) hogy eléggé kijön olyankor, azért is fáj, mert nem húzódik vissza-ugyebár az az eleven végbél vagy nem tudom minek nevezni, aranyér, passz.)

Jelenleg kenőcsön vagyok, utánaolvastam a témának, hogy miket kéne egyek könnyebb széklet eléréséhez, jelenleg azon vagyok, de még semmi eredménye. Teljesen le vagyok ilyenkor kötve, rossz a közérzetem, sirni tudnék hogy semmire nem vagyok jó ilyenkor, edzeni sem tudok mert fáj...


Kérdésem : ha ez nem javul, nem múlik el ez az állapot, mire számithatok???


2015. márc. 27. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló problémám. Az az igazság, hogy csináltam mindent, amit mindenki ajánlott, de semmi sem segített. Annyi hashajtót szedettek velem, amitől egy elefánt is kiszáradt volna - nekem az ég világon semmi hatása nem volt... Tapintani lehetett a hasfalamon keresztül a béltartalmat...

Sem annak, ha olyasmit ettem, amit előírtak, se annak, ha rengeteget ittam (egyre csak puffadt a hasam a sok borzalomtól, mert ki meg nem jött semmi...).


A végén mondtam, hogy ebből elég, és abbahagytam a gyógyszert, meg ezeket a kényszer-kajákat (ivó-joghurtok, meg fene tudja mik).


Aztán egyszer csak tök magától rendbe jött a dolog. Nem tudom, mitől. Szerintem neked is meg lehetne próbálni, hogy kicsit magadra figyelsz, nem arra, amit mások mondanak. Pl. elvileg az alma hashajtó hatású (ill. úgy mondom, hogy jó az anyagcserének), de mint kiderült, engem az kifejezetten megfog... Lehet, neked is ilyesmi van, amire senki nem is gondol?

2015. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a "műtét", amiről olvastam eddig, nem valami hatékony dolog.

Persze sokan nem egy hónapja, hanem évek óta szenvednek.


Ezek szerint a különféle székletlazítókat, rostos ételeket, szilvalekvárt, Mira vizet, beöntést és társait már kipróbáltad?


Mert ha ezeken túl vagy és nem segítenek, akkor lehet még lelki oka is a székrekedésnek, és akkor jöhet a pszichiáter.


[link]

2015. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A stressz is okozhatja a székrekedést, tudom. Abból meg nekem kijárt eléggé az utóbbi időben, de nem tudok ezellen mit csinálni, nem volt és még mindig nincs rendben az életem, kevés az aminek tényleg tudok örülni, szorongásaim vannak.

Valószinű hogy pszihológus kéne, mert stressz miatt már volt más betegségem is.

2015. márc. 27. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem székrekedéses ibs-em van, sajnos szenvedek vele még nem találtam megoldást, de végbél, vastagbéltükrözésen túl vagyok, erre számíts te is első körben.
2015. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kikell deríteni hogy mi okozza a szëkrekedëst, lehet bëlproblëma, hormonbetegsëg tünete stb. Hasi uh, vërvëtel, tükrőzës. Lehetsëges, hogy csak ideiglenes ës a stressztől van.
2015. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!