Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Forduljak orvoshoz, vagy el...

Forduljak orvoshoz, vagy el fog múlni magától?

Figyelt kérdés

Egy ideje már rosszul vagyok. Naponta többször is előfordul, hogy erős szívdobogásérzésem van, és fáj is a szívem környéke, van hogy a jobb oldal is. Sokszor szédülök és légszomjam van, hányinger és hidegrázás mellett. Tegnap az iskolában kis híján kiájultam a padból. A vérnyomásomat megmérték, 162/ valamennyi lett, szóval elég magas... :(

Ez kb. egy hete van így. Illetve, egy kicsivel több. Arra gondoltam, biztosan azért van, mert sokat idegeskededem. Szerintetek ez lehet a baj, vagy forduljak orvoshoz?

16/L



2015. febr. 24. 09:15
 1/7 anonim válasza:
Ha 16 évesen 162 es szisztolés vérnyomást mértek, akkor igen, de ezt, aki mérte szeirntem mondta is. Miért vagy ideges?
2015. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A suliorvos aki mérte, azt mondta, biztos azért ilyen magas, mert izgulok, és jövő hét hétfőn is menjek hozzá mérésre.

Most vettem be egy szem 0,5-s nyugtatót (Helex) de nemigen használ, csak eltompít, pedig ma gyakorlatra kell mennem, és ott toppon kell lenni.

Az iskola és a gyakorlat miatt vagyok ideges, de sajnos most még családi problémák is bejöttek a képbe...:(

2015. febr. 24. 09:52
 3/7 anonim ***** válasza:

próbálj légzőgyakorlatokat, pl. jógalégzés, stb.

menj el a dokihoz, vizsgáltasd ki magad, de azt tudnod kell, hogy ha egyszer valakinek felírtak vérnyomáscsökkentőt, azt örök életre szedni kell.

te még fiatal vagy, próbáld szerintem minden más módon oldani a feszültségeket: citromfűtea, orbáncfűtea, sport, egészséges táplálkozás, légzőgyakorlatok, relaxáció.

de orvoshoz mindenképpen menj el.

2015. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha elmegyek dokihoz, nem fog hülyének nézni? Főleg hogy mostanàban többször is voltam nála pl. igazolásért, pedig igazán nem voltam beteg. Tudom, szêgyen, de...:(

Ha csak az idegességtől van, és nincs szervi baj, akkir inkább megvárom hogy lecsillapodjon magától - a problémákat az orvos nem tudja megoldani helyettem.

2015. febr. 24. 10:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj. az idegességtől sajnos kialakulhatnak szervi bajok. ez orvosi tény.


Menj el az orvoshoz, nem fog hülyének nézni. Az orvos különben is azért van, hogy neked segítsen, nem pedig, hogy feletted ítélkezzen. Nem kell tőle félni, ő nem áll fölötted. Neki az a dolga, hogy segítsen neked.

Ha hülyének néz, akkor szólj a szüleidnek, hogy vigyenek el másik orvoshoz. A te tüneteidden nem szabad viccelni. És EMELLETT csináld, amiket mondtam.

2015. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Milyen szervi probléma állhat a tünetek mögött?

2015. febr. 24. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, nem vagyok orvos, de nyilván a szív- és érrendszer érintett. még pánikbetegség is okozhat hasonló tüneteket, de manapság mindenre rákenik, h pánikbetegség.

én mindenképpen orvost kérdezgetnék, mert látatlanba itt senki nem fogja neked megmondani, h mi a bajod.

szóval orvos. viszont ha valami gyógyszert írnak föl, annak mindenképp nézz utána, hogy milyen mellékhatásai, milyen következményei lehetnek, ha szeded.

ha valami komolyabb gyógyszert írnak föl, érdemes másodvéleményt kérni, pl. holisztikus szemléletű szakorvostól.

nekem is van valamilyen bajom, amire az egyik orvos azt mondta, hogy azonnal műtéttel el kell távolítani egy nélkülözhetetlen szervemet. a másik orvos azt mondta, hogy semmit sem kell csinálni. a harmadik meg holisztikus (az is a SOTE-n végzett, igazi orvos), és távolabbról közelíti meg a dolgot, az életvitelemet próbálja javítani, hogy esélyt adjunk a szervezetemnek, hogy rendbe tudjon jönni.

szóval én azt mondom, minden problémát érdemes rendesen körbejárni, mert az egyik orvos ezt mondja, a másik meg azt. nálad az első lépés a háziorvos, utána az sztk-s szakorvosok, és az eredmények fényében kell tovább kutatni vagy nem kutatni, ezt te fogod látni és tudni, a szüleid segítségével.

2015. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!