Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megfáztam a buli után, egyenlő...

Megfáztam a buli után, egyenlőre a torokfájás fázisába vagyok. De miért van hőemelkedésem?

Figyelt kérdés
Remélem ez nem valami komolyabb betegség pl agyhártyagyulladás...bár annak a tünetei fejfájás hányás...de mi van ha a megfázásból vmi komolyabb baj kialakul majd? Ugyanis a nagy mínuszokba fázhattam meg..
2015. jan. 3. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott hőemelkedésem lázam lenni ha gyulladt a torkom.Torokra szedj valami gyulladáscsökkentőt.Hőemelkedést lázat az adott betegséghez kell kapcsolni nekem mindig azt mondja az orvos.Jobbulást!
2015. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg biztosan nem fáztál, csak benyeltél egy fertőzést.

A hőemelkedés, láz pedig a fertőzés miatt van, ami okozhat gyulladást, pl. ha fáj a torkod, akkor van egy torokgyulladásod.:)

2015. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de megfázásnál, ha a torkom piros, akkor is néha van hőemelkedésem. Agyhártyagyulladás semmiképp sem. Neocitrant iszogass vagy kamilla teát és lázcsillapítót, mert csak a Neocitrannak van lázcsill. hatása. Ez nem komoly, amíg csak hőemelkedésed van, ha lázad lesz, akkor orvost azért keress fel.
2015. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Enbek kicsit utánanéztem, mert érdekelt. Szóval igen, a megfázás, meghűlés, nátha ugyanaz, de vírus okozza. Megfázni megfázhat az ember úgy is, hogy meleg helyen van, szóval klasszikus értelemben a megfázás nem megfázás, de ősszel-télen-tavasszal gyakoribb, mert gyengébb az immunrendszer. Példa erre, hogy klímás vonatból kiszállva se lesz törvényszerűen beteg az ember.
2015. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért van hőemelkedésed, mert megfáztál, vagy elkaptál egy vírusos betegséget, bár az általában magas lázzal jár. Torokfájás elég indok a hőemelkedéshez, nem tudom miért kell egyből agyhártyagyulladásra gondolni, annak azért sokkal durvább tünetei vannak.
2015. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!