Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hány naponta szoktál hajat...

Hány naponta szoktál hajat mosni, vagy fürödni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 16:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Nem szolunk bele, en ezzel nem akartam senkit bantani, csak szerintem kicsit tulzas, de ha te igy latod jonak, akkor semmi kifogasunk nincs ellene.
2010. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
naponta zuhanyzok ugyanis a fürdés sztem nem higénikus, nyáron naponta 2x. Hajat mosni hetente szoktam, nyáron hetente 2x. 25/F
2010. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
100%

na, megtöröm.

Általában kétnaponta fürdök, kivéve ha nem edzek, vagy ilyesmi.

Az a teóriám a dolgokról, hogy a naponta fürdés többet árt, mint használ. A bőr ugye a test első védővonala, és naponta kémiai vegyszerekkel tisztítva mindig kinyírjuk a védőréteget is. (szappan, tusfürdő, stb...)

Ezért ha egész nap csak bennt vagyok, és nem csinálok semmi mozgalmasat, csak két-három naponta fürdök.

Tudom, hogy sokan nekiállnak, hogy fúúú, ez undorító, de nem használok sprayt elnyomni a szagomat, mivel 2-3 nap semmittevés után sincs szagom.

Másik szál: gondoljatok kicsit bele a régi, tanyasi emberek életébe. Ott sem fürödtek naponta, mégis sokkal egészségesebbek átlagosan, mint mi. Mert meghagyták a külső védővonalukat.

Másik szál: gondoljatok a putrikban felnevelkedő purdékra. Mezítláb járnak, keveset fürdenek, mégis sokkal egészségesebbek, életképesebbek, mint az extra higéniában élő más gyerekek. Persze ez túlzott példa volt, de a lényegen nem változtat.


Várom a pfújolásokat :D

19/F

2010. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:

Pfúúúúúúúúúúúúújjjj :D

na jó ezt csak viccből írtam egyébként én sem szoktam mindennap zuhanyozni! Mert hát elég lusta vok :)

2010. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Nem szoktam fürödni :) Zuhanyozni minden nap, nyáron/mensi alatt többször egy nap.

Változó a hajmosás: télen a környékünkön sokan fával tüzelnek, így mindig füstszagú lesz a hajam, ha felmenek Pestre, a bunkó dohányosok pöfögnek rám... Szóval szinte minden nap, ha kimozdulok itthonról... :D

Ha csak itthon tanulok/stb akkor 3-4 naponta, mert akkor nem lesz koszos.


Fürödni: amikor nagyon görcsös vagyok, jó befeküdni fél órácskára a kádba... De a zuhanyt jobban szeretem.


24/L

2010. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Minden nap fürdök.


Hajat mosni meg majdnem minden hónapban szoktam. :)

2010. febr. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Fúúúj mennyire igénytelen! :S
2010. febr. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Tudom! :D
2010. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

Én minden nap fürdök ; dd

és hajat mosni meg minden második nap

2011. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

Én 2-3 naponta mosok hajat, minden nap tusolok:)

Teljesen felesleges belekötni ki mikor mos hajat, ha neki így jó akkor tegye:) Én lusta vagyok rá, hogy megmossam minden nap a hajam. Ha nem szárítom be akkor reggel mikor felkelek 2x akkora lesz a fejem. Egyszer ébrettem így és azóta szárítom.xĐ Szóval ügyesek, és szerencsések akik naponta mosnak hajat :D;)

2011. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!