Az baj, ha nagyon sokat csuklok? Mit tudok tenni ellene? Minden nap 2-3x rám jön. Ti hogy vagytok ezzel?
"Legtöbbször a N. vagus /bolygóideg/ izgalmi állapota váltja ki a csuklást, bár más okok is fenntarthatják. Kivizsgálás alkalmával addig kell kutatni, amig ki nem derül, hogy mi okozza a fokozott izgalmi állapotot. Ezután következhet az oki terápia."
Es meg:
A visszatérő, tartós csuklás okai
Tartós csuklást eredményezhet, ha a rekeszizomhoz közel futó idegeket a lefutásuk mentén bárhol ingerli valami.
A fej-nyak területén történő ingerlés esetén a fülben lévő idegentest vagy golyva lehet az ok.
A mellkas területén nyelőcsőfekély, reflux, tüdőgyulladás, mellhártyagyulladás, szívinfarktus, szívburokgyulladás lehet a kiváltó ok.
A has területén májmegnagyobbodás, májgyulladás, epehólyaggyulladás, hasnyálmirigygyulladás, illetve valamilyen rekeszizom környéki folyamat (tályog, tumor akár a mellkasi, akár a hasi oldalon) állhat a háttérben.
Megváltozott vérösszetétel. Csuklást eredményezhet a megváltozott vérösszetétel, például veseelégtelenség, cukorbetegség, alkoholfogyasztás esetén.
Az alacsony szén-dioxid érték csuklásra hajlamosít.
Az idegrendszer betegsége. Az idegrendszer daganatos, traumás vagy fertőzéses eredetű megbetegedései szintén előidézhetik a tartós csuklást.
A fentieken kívül pszichés vagy ismeretlen eredetű okok is állhatnak a csuklás hátterében, továbbá a műtét utáni állapot is előidézheti a jelenséget.
A csuklás kivizsgálása során - a részletes kórelőzmény kikérdezésén túl - vérvizsgálat és mellkas röntgen vizsgálat is történik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!