Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék ez ellen?

Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Nos én takarítani járok házakba. Lesöpröm-mosom a lépcsőházat. Ezt hetente kétszer ismétlem meg, vagy 3-3 házat csinálok, vagy 4-3 elosztásban. Tehát egy hétre maximum 7 ház jut. A problémám nem ezzel kapcsolatos, hanem azzal, hogy alig bírok felmászni az emeletre. Tudok róla, hogy enyhén el vagyok hízva (egy 5-10 kiló mindenképp lemehetne), és lehet, hogy a testsúlyom a ludas, nem tudom, nem sokára belekezdek egy diétába, ettől függetlenül is. Nos a problémám a következő: attól függetlenül, milyen nagy a lépcsőház, kb az első, vagy egy és feledik emeletnél elkezdek nehezen lélegezni, a szívem őrülten verni kezd, szédülni kezdek, és meg kell állnom sokszor, mire felérek a lépcsőház tetejére, mert félő, hogy ilyenkor elájulok. Mivel örököltem (anyai ágról mindenkinek volt) ödémát és gyenge szívet (kardiológián terhelési vizsgálat után leájultam a bicikliről, legalább 5 percig eszméletlen voltam!), ezért erre lehet fogni, de ezzel mit lehet csinálni? Mindig félek, hogy elájulok, összeesem, vagy legurulok a lépcsőn, ami azért elég veszélyes, főleg, mivel hétköznap, délelőtt csinálom a takarítást, amikor mások nincsenek is otthon (ergo lehet, hogy észre sem vesznek). Korom 20 év, nő vagyok, a legtöbb tünet súlyosbodik menstruáció közben. Szóval: mit tehetnék ez ellen?
2010. jan. 25. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Szedjél kúraszerűen MagneB6-ot. Próbáld meg csak egy kúrát, azután meglátod mit segített, ha nem menjél vissza orvoshoz. Ja és ne terheld le magad teljesen, inkább lassabban csinálj mindent.
2010. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem jó az állóképességed,kardio edzések sokat segitenének sztem!;)
2010. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!