Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem árt a napi 8-9 kg cipekedé...

Nem árt a napi 8-9 kg cipekedés egy kamaszlánynak?

Figyelt kérdés

Ma lemértem a 18 éves lányom iskolatáskáját és meglepődtem, mikor majdnem 10 kgot mutatott a mérleg. Nem árt(ártott) ez meg a hátának?

Sajnos minden könyvet cipelnie kell, mert az iskolában az új szabály szerint nem lehet a könyveket a szekrényben tartani. Emiatt nagyon sokat panaszkodik és volt már halvány véraláfutás is a vállán a táska pántjától. Érdemes lenne a szülői értekezleten "harciolni" a szabály ellen? Már a tornazsákot sem engedik bent tartani. Az indok csak annyi, hogy büdösödik...


2010. jan. 20. 20:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

énis csomo cuccotviszek és nagyon nagyon fáj a vállam ... és sztem ártalmas mert sokszor ugy érzem ha nem érek gyorsan haza vagy a suliba összesek annyira nehéz.. tehát érdemes lenne kiharcolnod..

16L

2010. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
off: igen, illik, illene, de nem teszik meg, mert a testnevelés óra max egy traccsparti, jobb helyeken megizzad a gyerek, és igen is hazaviszi azt a ruhát. Edzőteremben sem hagyjuk ott az összeizzadt ruhát.
2010. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk azért is nyígott a tesitanár, ha nem volt kivasalva a póló (egyen póló ráadásul, a suli logójával), muszáj volt, mosni-vasalni mindig. Még ha egy órán nem si izzadtunk meg annyira, akkor is a koszos matracokon fetrengés után nem szívesen vettem volna fel újra.
2010. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

azért annyira nem kell belehalni, sok ezer gyerek cipekedik, én is cipekedtem, semmi baja a hátamnak. Van, aki hajlamos a gerincferdülésre, van aki nem. Szóval, ha úgy gondolod, hogy a lányod hajlamos erre, akkor vidd el orvoshoz, kérj neki felmentést.


Amúgy, ha 18 éves, max fél évet fog még cipekedni, egyetemen már úgysem viszi a könyveket. Szóval sokat nem érsz el a demonstrálással sem. Minden ugyanúgy fog menni ezután is.


Az általános iskolában napi 3 témazárót, és 2 röpdolgozatot lehet írattatni egy osztállyal, benne van a házirendben is. Én sokallom, de ez van, és élnek is vele!

2010. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a hozzászólásokban ott volt a válasz is, csak nem vetted észre :=). 18 évesen ekkora súlyt megfelelő felépítésű táskában, helyesen, mindkét vállon terhelve könnyedén, minden káros következmény nélkül vihet már. De eddig sosem mérted le a táskáját, vagy eddig sosem nem kellett a cuccait hozni-vinnie?

Mert bizony, a kisiskolások is ennyit cipelnek, és mondjuk amikor a 7 éves, 24 kilós gyerekem hátára akasztom a 9 kilós táskát (mert mi is minden nap, mindent hozunk-viszünk), az inkább felveti a túlterhelés veszélyét, mintha egy 18 éves, minimum 50-55 kg-os nő emel ugyanennyit.

Gondolj csak egy bevásárlásra, mekkora cekkerekkel cipekedsz. 18 évesen már jópáran végeznek bevásárlást is vagy még fiatalabban nemcsak a saját, de a kisöcsi/hugi táskáját is cipelik és nem lesz tőle bajuk. Nyugodj meg te is, emiatt biztosan nem károsodik a lányod háta. Viszont, ha véraláfutást okozott a vállán 9 kg, akkor a táska egészen biztosan nem megfelelő! Érdemes lenne egy rendes, jó felépítésű hátitáskát (hátizsákot) beszereznetek.

2010. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak a tömegtől függ. Ha féloldalasra van állítvaa hátizsák ,azaz egyik oldalon nagyobb tömeg van, akkor még 10 kiló se kell. Véraláfutásnak megint nem szabadna lennie -> valszeg a pánt se ideális. Nem árt, ha van hátmerevítés, illetve ha a lány is jól tartja magát. Ez utóbbit pl lehet gyakorolni, ha elengedett kormánnyal megy biciklin, azt csak egyenes háttal tudja, vagy elmehet pl lovagolni, ott se görnyed sokáig, hacsak nem akar talajmintát venni:)


Szóval itt inkább a nem megfelelő hátizsák a gond.

2010. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%

Én is annyi idős vagyok, mint a lányod. Nekünk is naponta ennyi súlyt kell cipelni. Nem vagyok egy hanyag típus, de amikor a nyolc kilós táskámba még nézem, hogy a keménykötéses történelematlasz, a szintén keménykötéses 200 oldalas ének, ... még nincs is benne, akkor sokszor hagyom inkább othon ezeket. És vannak olyan könyvek, amit évente ma 4x használunk, de ha épp akor nincs ott, akor simán beírják az egyest.

Harcolni lehet ellene, de hiába, hisz már ezt is korlátozták, volt a tévében is, de nincs semmi hatása.

És szerintem ártalmas, főleg ha kissebb kortól hord ilyen nehéz táskát. Nekem pl sokszor fáj nap végére a hátam, pedig "túratáskám" van, jó minőségű, kis füzeteim, és a tornazsákom sem egy "szatyor".

2010. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

De belemerültetek, közben a kérdésben ott a válasz, csak senki nem látja a fától az erdőt:

"Sajnos minden könyvet cipelnie kell".

Szerintem meg elég lenne azt cipelnie, amilyen órái másnap lesznek. Más kérdés, hogy este otthon kipakol, órarend, összeguberálás, másnapiakat bepakol. Én is utáltam.

2010. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy csak azt cipeli amire aznap szüksége van.De abból az összeset...
2010. jan. 20. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!