Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem árt a napi 8-9 kg cipekedé...

Nem árt a napi 8-9 kg cipekedés egy kamaszlánynak?

Figyelt kérdés

Ma lemértem a 18 éves lányom iskolatáskáját és meglepődtem, mikor majdnem 10 kgot mutatott a mérleg. Nem árt(ártott) ez meg a hátának?

Sajnos minden könyvet cipelnie kell, mert az iskolában az új szabály szerint nem lehet a könyveket a szekrényben tartani. Emiatt nagyon sokat panaszkodik és volt már halvány véraláfutás is a vállán a táska pántjától. Érdemes lenne a szülői értekezleten "harciolni" a szabály ellen? Már a tornazsákot sem engedik bent tartani. Az indok csak annyi, hogy büdösödik...


2010. jan. 20. 20:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

A tornazsák tényleg büdös, főleg, hogy nejlon zacskóban hordják a legtöbben. Az általános iskola elsős tanulói is közel ennyi súlyt cipelnek, akkora hátizsákokkal jönnek a suliba, hogy majdnem hanyatt esnek.


Szóval, ez ellen nem tudsz sokat tenni. A lényeg, hogy ne egy vállon hordja a táskát, a táska pedig jó minőségű legyen, merevítéssel, puha, párnázott pánttal. A túrazsákok ilyenek. Igaz, nem olcsó, de gerinckímélő.


Egy tanár

2010. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
5%
Pff.. hát bocs, de akkor inkább a lányodnak kellene erősödnie. 10 kiló nem a világ vége. Esetleg, hogy könnyebb legyen, lehetne spirál, meg keményfedeles füzetek helyett sima, vékony, vagy kisalakú füzetet vinni. A lapokat azért nem ajánlom, mert csak elszórná őket.
2010. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Én napi 8 órát cipekedek,és nem 10kilót....

Biztos szörnyű lehet neki.

Én a kistesóm sajnálom aki 8éves,ő is sokat cipekedik a korához képest. Egy 18évesnél már szerintem nem gáz.

20/L

2010. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tornazsákban viszi...
2010. jan. 20. 20:14
 5/19 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, de nem igazán arra voltam kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye, hanem arra, hogy ez ártalmas-e.

Aki napi 8 órát cipekedik és nem 10 kilót az biztos nehéz munkát végez, de ez az információ rajtam nem segít.

2010. jan. 20. 20:17
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Én ált. suliban cipeltem 6-7 kilót, és elég vékonyka voltam. Nem lett gerincferdülésem, és púpos se vagyok, de utáltam, az tény :)
2010. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

18 évesen meg már válltáskával jártam, és a barátnőmmel felváltva vittük a könyveket, az egyiket ő, a másikat én, és közösen használtuk.


utolsó voltam

2010. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Pff hát ti nem tudjátok,mit beszéltek!! 10kg az rohadt sok!! Én is majd bele haltam a sulitáska cipelésbe,és is lány vagyok,és szerintem ártalmas,nagyon görbe a hátam,nekünk soha nem lehetett benthagyni semmit az isibe,szerintem igenis próbáld meg kiharcolni az értekezleten!! nem tudom,miért lehet olyan nehéz a táskája,mondd meg neki,hogy ne vigyen be csak olyan könyvet, amit tényleg muszáj, és NE ÍRJON SPIRÁL FÜZETBE!! mert azok nagyon nehezek.Ha ennyire nem bírja a háta inkább füzet helyett vigyen minden nap magával kb 10 db fénymásoló lapot,és azokra írjon,otthon meg minden tantárgynak legyen egy mappája,abba tegye bele!
2010. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Tornazsákot meg amúgy is illik haza vinni, és kimosni... én sosem vettem fel 2x ugyanazt a büdös pólót :)
2010. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak enyhe bal gerincferdülése lett Az is igaz hogy ha vékony a gyerek nagyobb rá az esély Nekem azt mondta erre az orvos hogy nem is lesz vastagabb csak nézzek magamra
2010. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!