Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka, hogy anyukám...

Mi lehet az oka, hogy anyukám ma este elájult?

Figyelt kérdés

Nyugtalan volt és nem tudott aludni, felkelt, hogy beszedjen egy Xanaxot és elájult. Apukám megpofozgatta és magához tért, majd legfeküdt és nem valami jól, de egy kicsit aludt. Ez volt kb. 3/4 1-kor. Én nem voltam ébren, apukámtól kérdeztem, hogy mi van, mert nem ment dolgozni ma reggel, és akkor mesélte.

Anyukám ma jól van, elment dolgozni, de volt a háziorvosnál is aki elküldte laborba és neurológiára. Egyébként 47 éves és mostanában nagy rajta a nyomás mert vizsgára készül, de az orvos szerint nincs köze ehhez a rosszulléthez.

És mit csinálnak a neurológián?

Mi lehet a baj? Nagyon megijedtem.


2010. jan. 20. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Stressz, alacsony vérnyomás, vérszegénység, bármi lehet.

Mivel írtad, hogy Xanaxot szed, akár gyógyszertől is előfordulhat ilyesmi.

2010. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alacsony vérnyomás, vizsgadrukk, munkahelyi stressz, ezer oka lehet. Megijedni nem kell, a labor és a neurológia vizsgálat majd kideríti.


Ez elsősorban fizikális vizsgálatból áll, tehát reflex, érzékelés, ilyesmi. Amennyiben a panaszok, a szemfenék-vizsgálat (fundus), és a fizikális vizsgálat alapján felvetődik "komolyabb" idegrendszeri megbetegedés gyanúja, elküldhetik további vizsgálatokra, mint EEG, CT, agyi nagyerek ultrahangos vizsgálata, stb.

2010. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: nem szed semmilyen gyógyszert.

Köszönöm a válaszokat:)

2010. jan. 20. 14:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és írtam, hogy a háziorvos kizárta a stresszt.
2010. jan. 20. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tud aludni és Xanaxot szed, akkor csak stresszes, nem? Persze mi itt nem tudjuk megállapítani, mi lehet a baj, csak tippelgetünk. A kivizsgálások majd kiderítik az okát, addig nyugi, valószínűleg nincs nagy baj!
2010. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát alapjáratba nem szed gyógyszert, csak most éjszaka nyugtalan volt és azért akarta beszedni.

Neked is köszi a választ:)

2010. jan. 20. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!