Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valami idegi eredetű lehet?...

Valami idegi eredetű lehet? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Még november végén kezdődött, hogy bizonyos időszakokban, naponta többször éreztem, hogy szív környékén szúr a mellkasom. Torokgyulladással, lázzal mentem orvoshoz, de ha már ott voltam, rákérdeztem erre is. Megmérték a vérnyomásom, meghallgatták a szívem, ilyesmi. Teljesen rendben találtak mindent. Akkor arra fogtam, hogy idegeskedek, és biztos azért van, aztán, mikor megnyugodtam, hogy nincs baj, elmúlt.

Most, nagyon nehéz időszakom van, próbálom magamban kezelni, lerendezni, de egyszerűen olyan tüneteket vagyok képes produkálni, hogy magam is meglepődök rajta.

Az első, hogy a szívszúrás visszatért. Ezenkívül sokszor rámjön, hogy hirtelen nem kapok levegőt. Ha valaki valami olyasmit mond, ami rosszul esik, rámjön a sírás, és egyszerűen nem bírom abbahagyni. Remegek, kapkodom a levegőt. De egyébként sírni csak úgy magamtól is elkezdek, minden ok nélkül. Ezenkívül szinte mindig remegek, zsibbadnak a karjaim, és képes vagyok 16 órát is egyhuzamban aludni. Fent vagyok 2-3 órát, és megint kimerültnek érzem magam. Állandóan merengek, jár az agyam, és sokszor, ha hozzámszól valaki, meg sem hallom. Sokszor van halálfélelmem, már többször álmodtam is a halálommal.

Nagyon zavaró, mert kezdem érezni, hogy kicsúszik a lábam alól a talaj, nem csak ez miatt, mondom, egyéb problémám is van, amin például nem segít, hogy nem vagyok a toppon.

Mit tanácsoltok mit tehetnék ellene?

20/L


2010. jan. 12. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen idegi eredetű a problémád. Összetornyosultak feletted a gondok, nem tudol egyedül kimászni belőle. Csak rakódik, rakódik. Ez páni félelem, amit kezelni kell, mert csak rosszabb lesz. A hangulatingadozások, halálfélelem, szívszorítás, légszomj már a pánikbetegség tünetei. Menjél el pszichiáterhez légyszives.
2010. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ujkorklub.hu
2010. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az alvásnak nem biztos hogy köze van ehhez, Próbálj meg 6-7 órát aludni egy huzamban és minden nap egy időben lefeküdni.

Lehet hogy zavar valami, idegesít vagy izgat, (iskola, vizsga, munkahely, környezet).

De igen, hívhatják úgy is, hogy "pánikbeteg", ezt gyógyszerrel nem lehet kezelni.

2010. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De igen, hívhatják úgy is, hogy "pánikbeteg", ezt gyógyszerrel nem lehet kezelni."


De lehet, Rexetinnel, Paretinnel és Más gyógyszerekkel is terápiásan, illetve alkalmanként egyéb stresszoldókkal. A terápiás megoldások jóval eredményesebbek. Én évekkel ezelőtt olyan pánikbeteg voltam, hogy nem mertem kimenni az utcára. Gyógyszeres kezelésen és pszichoterápián estem át. Azóta voltam Finnországban autóstoppal (!!!), és semmi bajom, eszembe nem jut soha, hogy valaha egyszer ilyen gondom volt.

2010. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Igen, egyébként utcára, bevásárolni sem, vagy nagyon nehezen vagyok hajlandó egyedül elmenni... Egyszerűen nem érzem magam biztonságban. :/ Mindenképp keresek valami jó megoldást.
2010. jan. 12. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján én is rá ismertem egy két dologra,lehet hogy tudok segíteni(alternatív gyógyítás)keress meg Heringjanos@citromail .hu.
2010. jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!