Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvászavar? Bővebben lent.

Alvászavar? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy már hónapok óta nem alszom rendesen. Egyszerűen magamba beszélem azt, hogy nem fogok tudni elaludni, és este lefekvésnél folyton azon jár az agyam, h el akarok aludni. A suli miatt ugye korán kell kelnem, elfekszem 9-kor, de jobb esetben is éjfél van mire elalszom. Van egy barátom, és semmi gond nicns a kapcsolatunkkal, és lefekvés előtt egyszerűen késztetést érzek arra hogy beszéljek vele. Hiába beszélünk előtte MSN-en, vagy hiába vagyok előtte vele. És az a baj, hogy ez az érzés már délután rámjön, hogy csak akkro fogok tudni elaludni, ha beszélek vele. És akkor se biztos. Voltam dokinál, ő felírta nekem a Hova filmtablettát. Esténként kb. 3at veszek be belőle, ha másfél órán belül a lefekvés után, még nem alszok. Viszont nem szeretnék gyógyszerrel aludni! És tudom is, hogy nem kéne. Itt volt a téli szünet, teljesen jól aludtam, mert tudtam, hogy holnap nincs semmi. Érettségizős évben vagyok, de nem hiszem, hogy ez lenne a baj... Szerintetek mi lehet? Ha tudtok, adjatok valami tanácsot!


Köszönöm! :) 17/L


2010. jan. 7. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
ha beszélsz a barátoddal, az eltereli a figyelmed, ezért tudsz könnyebben elaludni. nem tudsz kikapcsolni, szerintem ez igen is az érettségi miatt van.. mivel nálam ugyan ez megy. meg kell találni azt, ami Neked segít kikapcsolni, kiüríteni a fejedből a sok csapongó gondolatot. annyi lenne a tippem, h sétálj este egy picit a friss levegőn, igyál citromfű teát, és hallgass zenét ágyban fekve, esetleg egy gyertya mellett, és nézd a lángot. nekem ez vált be:)
2010. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2010. jan. 8. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:

úgy tűnik, szorongásos háttere van az álmatlanságodnak, bár ezt még nem nevezném annak, csak hosszú elalvási fázisnak. persze ez sem kellemes, ráadásul előbb utóbb kitolódhat még jobban az elalvás időpontja. a barátoddal talán azért akarsz beszélni, mert vele biztonságban érzed magad, az a benyomásod, hogy ő megvéd attól, amitől tartasz. azt tanácsolom,hogy vedd sorra gondolatban, hogy mitől szoronghatsz, esteleg olyasmit is, ami amúgy eszedbe se jutna. akár régi emlékeket, gyerekkori megrázkódtatásokat is.

ha mindezt alvás előtt teszed, még jobban érezni fogod, hogy melyikkel van komoly probléma.

nekem pl. ha elalvás előtt olyan dolgok jutnak eszembe, amelyektől tartok, mindig sokkal erősebben kezd verni a szívem, nyugtalankodni kezdek, és össze-vissza forgolódom.

ha megtalálod az okát a nyugtalanságodnak, akkor magától el fog múlni, és nem lesz szükséged gyógyszerre.

2010. jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Az az én nagy bajom, hogy egyre jobban félek az estéktől... Tudom előre, hogy m it fogok szenvedni... És minél közelebb jön az a 9 óra, annál inkább rám jön a sírógörcs... Egyszerűen utálom. :( November eleje óra ez van, szeretnék túl lenni rajta végre, de nem megy... :(
2010. jan. 11. 17:02
 5/5 A kérdező kommentje:
És lehet, hogy nagy szerepet játszik a suli... Egyszerűen annyit követelnek, hogylehetetlen teljesíteni. Ráadásul érettségizős évben is vagyok. Minél inkább el szeretnék aludni, hogy kipihenjem magam, mert tudom, hogy holnap doga, felelés, meg délután ezt meg azt kell tanulni, annál inkább nem megy. :( Sokszor van, hogy a kutyáktól nem lehet, mert úgy meg vannak őrűlve kint. Szörnyű ez :(
2010. jan. 11. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!