Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a nagypapámnak agydaganata...

Ha a nagypapámnak agydaganata volt, mekkora az esélye, hogy nekem is agydaganatom legyen? 17/L

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Hát nekem a családomban mindenkinek rákja volt,de egyik sem örökletes,mert nagymamámnak volt mellrákja, a másiknak agydaganat,és mindkét nagyapámnak tüdőrák. Apának anyának viszont semmi baja... Szóval rájuk nem öröklődött szerencsére,vagyis remélem nem is fog jelentkezni semmi.

Gyomorfekélyről tudok hogy öröklődik. Apának is van,nekem is,és az ő apukájának,szoval nagyapának is volt.

2010. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2010. jan. 4. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Az esélyed ugyanakkora, mint bárki másnál. Agydaganatot kapott elsőfokú rokon a betegség valószínűségét kb. 2-szeresére emelheti (ami nem sok, mert ez a betegség ritka), de 2. fokú rokon esetében a hatás már elenyésző. Az agydaganat rendkívül ritka betegség, és a te esetedben sem nagyobb az esély az átlagosnál. Úgyhogy nem kell izgulnod miatta.
2010. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
59%
Ez a daganatos betegség típusától függ.
2010. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen daganat attól függ, sokszor altípustól is.
2011. jan. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!