Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van ez? MINDENEM ropog,...

Miért van ez? MINDENEM ropog, pedig csak 17 éves vagyok!

Figyelt kérdés

Nem értem egyszerűen, miért. A könyököm a legidegesítőbb... kinyújtom a karom és roppan egy baromi nagyot. Ez nem minden kinyújtásnál történik persze, de elég gyakran. És nemrég kezdődött. A másik a vállam. Bármennyi karkörzést csinálok mindig roppan. De van olyan, hogy csinálok bármilyen mozdulatot, és roppan valamim. De mondom, a könyököm zavar leginkább.

Egy lehetséges magyarázatnak tartom a könyökömre azt, hogy tollasozom (akinek erre a nyári kerti ütögetés jut eszébe, az felejtse el, és nézzen utána, milyen is a versenyszerű tollas. Olimpiai sportág.), és az eléggé terheli úgy tudom az ízületeket, úgy mint a squash. Mit tehetnék ez ellen?

17/f


2010. jan. 1. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Igen a tollasozás terhelni tudja az izületeket de azért is ropoghatnak mert keveset iszol egy 17-évesnek napi 2 litert kell innnia
2010. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ropog mindenem én 5 évig kosaraztam versenyszerűen, voltam ortopédián, de azt mondták nincs összefüggés és ez a korunkkal jár... Én sem voltam megelégedve a válasszal de lehet, hogy így van...

16/L

2010. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ezzel én is pont így vagyok. Én mondjuk 18éves vagyok. 2 és fél éve kondizok, néha boxolok uszok, futok is ha eltalálom éppen. Amióta sportolok én is úgy ropogok mint az állat. Nem egy izületi sérülésem volt már. A megoldás a helyes bemelegítés, sok folyadék és mellete zabálni az izületvédőket. pl. proenzi 3. De van sok más is. Én már több tucat dobozzal beszedtem, és a folyadékkal sincs gond, napi minimum 3-4liter, mégis még azért vannak bajaim de hosszú távon hat. Amúgy nekem a nyakam is ropogott nagyon amikor fejkörzést csináltam...
2010. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ekkora gond ez? Lassan 50 éves leszek, 40 éve ropog a derekam, az ujjaim. Nem kell ettől annyira parázni. Ez csak egy vákuumhatás következtében keletkező hang. Nincs köze a kopáshoz. Egyébként meg legalább heti 70 km-t futok, részben betonon is mindenféle porcvédő izé nélkül, de semmi bajom nincs.
2010. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a válaszokat. Csak tudjátok azért zavar ennyire, mert régen soha nem volt ilyen, és állandóan mondják pl tesitanárok, h akkor mi lesz 40 évesen, reuma? Meg hogy nem szabad az ujjakat ropogtatni... szal nem tudom.

Amúgy: a víz az OK, mert napi több mint két litert iszok és nagyon jó minőségűt (példa: minden nap viszek suliba másfél litert, és délután edzésre ugyanennyit, az összesen három liter, és mindig megiszom... és heti 4 edzésem van.)

2010. jan. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!