Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen hatása lehet akkora...

Milyen hatása lehet akkora mennyiségű Frontinnak?

Figyelt kérdés
Kérem nem szeretném hogy mindenki hülyézzen. Sportember vagyok de a szakítás akkora ütést adott hogy sajnos jelenleg csak így bírom. Öngyilkosságot terveztem de gyávaság lenne menekülnöm, és a szeretteimre is gondolok. Ki szeretnék ebből mászni, butaságot sem szeretnék csinálni. Napi 14 szem 0,5-ös Frontint szedek, és ez az állapot az hogy nem gondolkodom hülyeségeken, de ez sem jó tudom. Meddig bírhatom ezt?

2014. febr. 27. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ezektől a szerektől nem lesz komoly bajod, max kómásnak érzed magad. ha egy doboz rivotrilt vennél, be, akkor se halnál bele. mármint közvetlenül a gyógyszertől, mert ha pl hánysz és aspirálsz közbe akkor megfulladhatsz a saját hányásodban.
2014. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
sportember ne szedjen pszichés problémára gyógyszert (tudom, nem a kérdésre válaszoltam, de sosem értettem az ilyen gyógyszerek szedését, pedig már a hatodik X-nél tartok)
2014. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Azaz 7 mg-ot. Ami nem vészes annyira, tekintve, hogy sokan 3-4 mg-ot szednek naponta.

De remélem tudod, hogy hosszú távon ez elbutuláshoz vezethet, és a májnak sem jó.

Nem merem nyugodt szívvel azt mondani, hogy keress fel egy pszichiátriát, mert ott 90%-ban barbár sintérek dolgoznak, de egy magánrendelésre célszerű lenne elmenned. Ott kaphatnál valami jobb szert, esetleg ha súlyos a helyzet, antidepresszánst, és ha úgy van, mellette még terápiára is járhatnál. Ami sokszor nagyságrendekkel hatásosabb, mint dobozszámra szedni a nyugtatót.

2014. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy mindenki rendes választ adott. Ezért is tettem fel a kérdést hogy lehet e komoly bajom. Ha kell akkor inkább mindig szenvedek, de nyugtatóhoz sosem nyúltam hisz tudom nem a problémát oldja, nem is azért csinálom most is mert kellemes, és élvezem. Egyszerűen olyan sokk ért, amin nagyon nehéz túltenni magam, még ha erős is vagyok, nem szeretnék az életbe belesz@rni, és öngyilkos sem lenni, és ahhoz hogy ezek a tragédiák ne történjenek meg ez kellett, viszont az adagok mennek fel, és már napi 14-nél járok, amit nagyon soknak találok. Mint ahogy az egyik hozzá szóló írta, eléggé kába vagyok, de hülyeségek nem jutnak az eszembe, viszont nem szeretném ezt sem csinálni, de nehéz enélkül nagyon :(
2014. febr. 27. 12:34
 5/15 NoDrugs ***** válasza:

A Frontin egy benzodiazepin, ami nagyon súlyos függőséget okoz ezért 2-4 hétnél tovább nem szabad szedni.


Az általad szedett mennyiság kb a terápiás adag felsőhatárának duplája, ami már az erős függőség jele.

2014. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

5#. Frontint nem szabad 2-4 hétnél tovább szedni? Ki mondta ezt a baromságot?


Több ismerősünk is már évek óta szedi!

2014. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 NoDrugs ***** válasza:

Frontint azért nem lehet 2-4 hétnél tovább szedni, mert olyan súlyos függőséget okoz, hogy több éves szedés után képtelenség abbahagyni.


Ezért van az, hogy több ismerősöd is évek óta szedi.


Ki mondta ezt a baromságot ?


Ezt a baromságot az Angol Nemzeti Gyógyszerkönyv mondja:


"1. A benzodiazepinek súlyos, megbénító, vagy a páciensnek elfogadhatatlan kínt okozó szorongás rövidtávú (csak 2-4 hét) kezelésére szolgálnak, amely egymagában jelenik meg, vagy álmatlansággal vagy rövidtávú pszichoszomatikus, szervi, vagy pszichotikus betegséggel társulva"


Továbbá ezt állítja Prof. Ashton is a benzodiazepinek legelismertebb kutatója és szakértője, amiről bővebben az Ashton Kézikönyvben olvashatsz.


De ha ez nem lenne elég akkor itt van egy videó arról, hogy milyen élethosszigtartó függőséget okoznak a benzodiazepinek (mint pl. a Frontin, ami ugyebár ugyanaz mint a Xanax)


http://www.youtube.com/watch?v=7R-y5O2W45U

2014. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

7#. Köszi! 6-os vagyok.


Amikor az ismerőseinknek kiírták a frontint vagy xanaxot egyből 100db-os kiszerelésben adták. Naponta 2x1 adag szerint, rá is írta az orvos, hogy 50 napra.


Ezért furcsálltam, hogy 2-4 hetet írtál!!?


Még egy kérdésem van:A rivotrillal mi a helyzet? Ez erősebb vagy gyengébb vagy más hatású? Ezt mennyi ideig szabad szedni? Ennél van 0,5mg-os és 2mg-os is.

2014. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NoDrugs ***** válasza:

A Rivotril hatóanyaga a klonazepam, a Frontin hatóanyaga az alprazolam. Mindkettő a benzodiazepinek közé tartozik, tehát gyakorlatilag ugyanaz a hatásuk.


Egyenértékűség szempontjából az Ashton Kézikönyv szerint 1mg alprazolam hozzávetőlegesen 1mg klonazepámmal egyenértékű.

2014. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

9. ...és magyarra lefordítva? :)


1mg rivotril=1mg frontinnal? Tehát ugyanúgy kábít? Egyforma erősségű?

2014. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!