Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Minden nap fürdesz? Vagy...

Minden nap fürdesz? Vagy esetleg naponta többször? Vagy kihagysz 1-1 fürdést?

Figyelt kérdés

Amióta nincs kádunk, csak zuhanyfülkénk, utálok fürdeni. Ráadásul este mindig megizzadok az ágyban, ezért reggel érdemes fürdeni, és hozzászoktam régebben ahhoz is, hogy délután step aerobicozom, és utána rögtön fürdök, így este már nem, csak reggel. De már nem step aerobicozok. Szóval előfordul egy héten 2x-3x, hogy csak reggel fürdök, este nem. Van még valaki így ezzel? Mi a véleményetek róla? (2 hetente ágyneműcsere)

20/L


2009. dec. 7. 22:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én mindennap fürdök, de egynap csak eccer. ha nyárvan és megizzadok akkor előfordul h többször.
2009. dec. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel zuhanyzok,nyáron reggel és este is! Ágyneműcsere nálunk havonta,ennyi... 29F
2009. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A higiénia szempontjából tökéletesen elég, ha naponta egyszer lezuhanyzol. Én szoktam reggel is, este is, de ez inkább afféle dilis beidegződés, este rossz érzés "piszkosan" bebújni az ágyneműbe, reggel meg, ahogyan mondod, izzadtan ébred az ember, de vannak olyan ismerőseim is, akik csak reggel, és olyanok is, akik csak este fürdenek. Egyébként nálam is előfordul, hogy álmos vagyok, és fürdés nélkül bezuhanok az ágyba.
2009. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Zuhany reggel este, nyáron akár többször is, Ágyneműcsere hetente
2009. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem anyám ápoló nőnek készült és mikor látta a baktereket meg stb olyan tisztaság mániája lett, hogy naponta volt, hogy 3x-4x is lefürdött, ami mára bőrnek nem től egészséges, melette nekünk állandó kézmosás ha haza jöttünk, ha csak a lpcsőházba mentünk ki vagy akármi... de én reggel nem mindig sikerül lefürdenem, mert "elalvós" vagyok, de olyankor egy pihentető fürdő jól esik suli után(: a zuhanyzó fülke egy átok.:S
2009. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Ne viccelj, a zuhanyzás ugyanolyan élvezetes tud lenni, mint a fürdés, csak jól ki kell nyitni a csapot, hogy úgy igazán zuhogjon rád a jó meleg víz. Ha pl. a nyakszirtedre irányítod a melegvizet, az egész tested ellazítja. Én még jobban is szeretem, mint elmerülni egy kád vízben. Az utóbbitól mindig elálmosodom.

De egyébként tisztálkodás szempontjából elég a napi egy zuhanyzás.

2009. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel zuhanyozok (ettől jól felébredek), este pedig fürdök (amitől kellemesen ellazulok).

25/F

2009. dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs időm zuhanyozni vagy már nagyon fáradt vagyok, akkor van, hogy már 48 óra is eltelt két fürdés óta, de az én mániám az intim testrészek mosása minimum reggel és este. Este nem tudnám felvenni a pizsit, hogy nem mostam meg a s*ggem, reggel meg kávé után wc, utána mosakodás :-) Az ágyneműt hetente cserélem.
2009. dec. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
mindennap 1x,kivéve nyáron van hogy egy nap 3x is mert nagyon megizzadok és sportolok is. 25/L
2009. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

fürdeni egyáltalán nem szoktam, zuhanyzni meg reggel, este.


Ritkán kihagyom az egyiket, ha nagyon fáradt vok, vagy késésben vok.

2009. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!