Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ismertek valami hatásos...

Ismertek valami hatásos kenőcsöt elviselhetetlen derékfájásra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A "szomorú" az, hogy egészséges vagyok. Mindig is fájt a hátam, derekam, térdeim, talpam, amikor dolgoztam, de mostanra (27 éves vagyok) iszonyúra fokozódott.

Árufeltöltőként dolgoztam eddig, és fogok is, mert nekem ez jutott, ne firtassuk. Lényeg, hogy eddig amikor elkezdtem dolgozni valahol, egy két hétig fájt rendesen mindenem, de aztán beleszoktam. továbbra is fájt, de már nem annyira.

egy jó ideje nem dolgoztam már, igaz itthon szoktam edzegetni, hogy megőrizzem az állóképességem, de mindhiába. Nemrég végre elhelyezkedtem, de a 3. napon ki kellett lépnem, mert már nem tudtam hajlítani a derekam.

Ülni nem bírtam szinte a buszon hazafele.


Szóval tudtok valamit, ami rögtön hat?

Nem szeretnék az utcára kerülni.


2014. jan. 31. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát és derékfájásra jó a kozmodisc vagy hogy hívják.
2014. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Belsőleg Mydeton, Milgamma, külsőleg némileg a diclofenac-ot tartalmazó kenőcsök hatnak. Mellé ha nagyon fáj, Algoflex dolo szokott nekem jó lenni. Viszont erősíteni kéne a hát és hasizmaidat gyógytornával, illetve egyensúlyba helyezni a csigolyákat, szintén gyógytornával. Én a tornákat netről töltöttem le, most már 2 éve semmi bajom, pedig előtte már a lábaimba sugárzott a gerincsérvem. Amíg fáj nem szabadna egyáltalán cipekedni, ugrálni, de pl. futni sem. A legfontosabb gyakorlat, az, ha hasonfekve nyújtogatod a lábaidat, karjaidat, a lábakat, karokat 10 centire emelve a földtől. Keress youtube videókat, ezt írd a keresőjébe: low back pain exercises
2014. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es tökéletes választ adott, én annyival egészíteném ki, hogy az úszás javasolt még hátizom erősítésre... lehet az "edzegetés" amit te otthon csinálsz, pont nem tesz jót a csigolyáidnak, így én elmennék orvoshoz, hogy kivizsgáljanak mi a probléma (mert a semmitől nem hiszem hogy ennyire fájna) remélhetőleg elküldenek egy MRI-re, hogy biztos diagnózist kapj... addig viszont óvatosan mindenféle otthoni gyakorlattal!
2014. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz a segítségeteket!

Hát igen muszály lesz orvoshoz mennem, csak nincs fizetve a tb-m. a plusz költséget akartam elkerülni, de muszály lesz

2014. jan. 31. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!