Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet hogy asztmás vagyok?

Lehet hogy asztmás vagyok?

Figyelt kérdés
Ma reggel futottam a buszhoz kb 500métert, a végén elkezdett "égni" a tüdőm. Közvetlen utána pedig már nehezen kaptam levegőt, sípolt a tüdőm. Kb 15 perc múlva elmúlt teljesen minden...
2009. dec. 4. 19:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja még annyi hogy allergiás vagyok.

17/F

2009. dec. 4. 19:41
 2/5 anonim ***** válasza:
Allergiából szokott lenni asztma, de az asztmásoknak a kilégzés a nehéz, nem a belégzés. Ha nálad így volt, akkor tanácsos minél előbb felkeresni egy dokit.
2009. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha astmás lennél, akkor valószínűleg már nyugalomban is lett volna rohamod, nem csak futás közben (után). A terhelést követő erős mellkasi fájdalom és légszomj, valószínűleg a szívtől ered. Túlságosan megijedni nem kell, de egy ekg vagy terheléses ekg elkészítése mindenképpen indokolt. Panaszod hátterében a futás közbeni nem megfelelő légvétel is állhat. Ha valaki terhelés alatt nem figyel a légzésére, akkor felléphet az úgynevezett hyperventillációs szindróma. Ez azt jelenti, hogy a levegőt kapkodva kivonjuk a szervezetünkből a léthez szükséges CO2-t, ez pedig görcsöket, fájdalmat, zsibbadást, esetenként ájulást eredményezhet. Mély lassú be-és kilégzéssel a probléma könnyen orvosolható, de jó megoldás ez, ha ilyen roham alatt egy neylon zacskóba lélegzünk. Ez hamar visszaállítja a biokémiai egyensúlyt. Ettől függetlenül az orvos javasolt.
2009. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én allergiás aszthmás vagyok. Lehet hogy baj van, mivel ha könnyen fárad a tüdőd az nem jó jel. Amúgy tévhit az aszthma azt jelenti, hogy a tüdődben csak a hörgők egy része működik rendesen és hiába veszel nagy levegőt nem jut elég oxigén a véredbe. Nem a kilégzés nehéz!!!! De az is lehet a baj, hogy nincs a szervezeted a mozgáshoz szokva. Ebben az esetben javaslom kezdj el mozogni egy kicsit!
2009. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó: ebben lehet valami. Nem nagyon szoktam mozogni :S

NINCS DE! Van kiút a tespedségből! :D

2009. dec. 7. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!