Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Asztmás lennék vagy valami...

Asztmás lennék vagy valami más? Kardiológiára kaptam beutalót. Ott mit csinálnak majd?

Figyelt kérdés
Nagyon rövid futás után, (kb 100 méter) vagy lépcsőzés után, és ha felidegesítem magam, vagy ha füstös, száraz a levegő nehezebben tudok levegőt venni. Ilyenkor elkezd szaggatottá válni belégzéskor, ezután hörgés hallható, mikor veszek levegőt. Ha stresszhatás ér, akkor gyorssá válik a légzésem, ugyanígy szaggatottan, először kifújni nem tudom a levegőt, és mikor végre sikerül, akkor meg beszívni nehéz. Enyhén lezsibbadnak a kezeim és a szám is. Múltkor görcsbeállt a testem, rohammentőt küldtek értem.
2010. aug. 27. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Kardiogrammával a szivet nézik
2010. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a legkiváncsibb az első kérdésemre lennék, hogy asztma-e vagy valami más-e.
2010. aug. 27. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt majd az orvos megmondja én nem vagyok orvos.
2010. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy pánikbeteg vagy - a levegőkapkodás, zsibbadásérzés, görcsök kialakulása emiatt van, ezek nem fizikális, hanem lelki problémák! Sajnos ez egy öngerjesztő folyamat, amikor elkezdesz fulladni, megrémülsz, kapkodni kezded a levegőt, amitől mégjobban fulladsz... ördögi kör. Kardiológián valóban a szivedet, keringésedet vizsgálják, azt hogy aszthma lehet -e csak akkor tutnám megmondani, ha meghallgatnám a tüdődet mikor rosszul vagy (mentő)
2010. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is így kezdődött az asztmám...először engem is küldözgettek kardiológiára és ott azt mondták, hogy nincs semmi bajom...végül pulmonológiára mentünk, ahol kiderült...lassan 6 éve...azóta sok gyógyszert kell szednem az allergiámra is meg az asztmára is (2 pipa, orrspray, allergia elleni gyógyszer)...ráadásul az immunrendszerem védekezőképessége a 0-n van...
2010. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát ehez a dologhoz nem nagyon értek, de kardiológiára énis járok félévente, mert sajnos muszáj. Attól nem kell félni, velem annyit szoktak csinálni, hogy bemegyek bugyi,zokni marad többi ruhát le kell vennem, majd mérnek vérnyomást, plusz rácsippentenek a kezemre lábamra ilyen nem is tudom miket, lényeg h semmi fájdalom + kis tappancsokat tesznek a mellkasomra és az rajtam van egy ideig. Aztán leveszik , bekenik géllel a szívem környékét és ilyen kis golyós műszerrel körözgetnek és monitoron és nézik a szívemet :)
2010. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :)Az a fura, hogy én nem félek ezektől a rohamoktól. tehát jön, és 5-10 perc alatt elmúlik. Múltkor íjedtem meg legelőször. De hogy annyi után nem kapok levegőt, hogy valakinek futva odaviszem a telefont?
2010. aug. 29. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!