Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik az egészségtelenebb...

Melyik az egészségtelenebb életmód: aki láncdohányos, vagy aki 60 kg felesleget cipel magán?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket indokoljátok meg a válaszotokat. (láncdohányos alatt azt értem: napi 1-2 doboz amit elszív)
2009. nov. 16. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Talán a tulsúújos.. mert ott kialakulhat a sok súlyfelesleg miatt szívbetegség, cukor betegség, magas vérnyomás..

a dohányosnál: agresszió, zihálás, tüdőbetegség,

Szerintem a 60 kg súlyfelesleg!!!

2009. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a láncdohányos, de nehéz ezt így megmondani, mindkettőnek vannak kockázatai, mindkettő veszélyes.

A súlyfelesleg akárhogy is vesszük, valamilyen szinten természetesebb dolog, sok élőlény direkt meghízik télre. Persze terheli a szervezetet és veszélyes.

Ezzel szemben a láncdohányos olyan káros anyagokkal terheli folyamatosan a szervezetét, amit a szervezetnek amúgy még véletlenül se kéne elviselni.

Na meg sokkal több kövér öreget látni, mint láncdohányost. Legalábbis mifelénk.

2009. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a túlsúlyosaknak kb 98%-ukban lesz valamilyen betegségük idősebb korukra.

a láncdohányosoknál ez a százalék azért kevesebb.

ígyhát én a túlsúlyt mondanám.

2009. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem eleve az emberek döntő többségének lesz valami betegsége idős korára, a túlsúllyal való összefüggés nem olyan egyszerű, ok-okozati. Rengeteg sovány ember lesz cukorbeteg, rengeteg sovány embernek lesznek szívproblémái.

A dohányzás szerintem egyértelműbben indukálja a a tüdőrákot, az érszűkületet, mint a túlsúly.

Csak a saját ismerősi körömben gondolkodva vesztettem már el 40 éves láncdohányos ismerőst tüdőrákban, pedig nem sok dohányost ismerek, viszont túlsúlyos emberből ismerek legalább 20at, ebből legalább 5 nagyon erősen túlsúlyos és a felük 50 évnél is idősebb és egyiküknek van csak cukorbetegsége, de neki is az örökletes típus.

Mondjuk él a közelünkbe valaki, akit én nem nagyon ismerek, de túlsúlyos és cukorbetegség miatt le kellett vágni a lábát. Azt mondjuk nem tudom, hogy milyen típsú cukorbetegsége volt.

De valahogy több relatíve fiatalon (40-50 év) meghaló bagósról hallok, mint kövérről.

2009. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

aki a súlyt mondja cigizik, aki a cigit mondja dagadt.

mindkettő káros, egyszerre meg gyilkos kombináció

2010. jan. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!