Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Néha elalvás előtt rám jön a...

Néha elalvás előtt rám jön a félelem. Mit kezdhetnék?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Előfordul, hogy nehezen bírok elaludni, mert attól félek, hogy éjjel meghalok szívrohamban, vagy valamiben. A mellkasom környékén szokott néha szúrni, vagy épp olyan érzésem van, mintha nehezebben tudnék lélegezni, ilyenkor is mindig bepánikolok. Mit tudnék ez ellen tenni? Szakemberhez csak legvégső esetben szeretnék fordulni, mert nem nagyon lenne ilyesmire pénzem.
2009. nov. 2. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a legvégső eset, mert pánikbeteg vagy. Nem szabad hagyni, hogy még jobban elhatalmasodjon rajtad a betegség.

Sajnos, tavaly én is bepánikoltam, halálfélelmem volt, nem kívánom senkinek.

Az a rossz hírem, hogy az orvos csak gyógyszerrel tud kezelni. Persze, megpróbálhatod első körben a pszichológust is, bár nekem nem vált be, csak ott hagytam egy valag pénzt. Sajnos, gyógyszeren élek. Ez olyan betegség, mint bármi más. Lassan egy éve szedem,amit felírtak, és úgy érzem, mostmár le tudom tenni, mert kezdek rendbe jönni.

2009. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... És nagyon drágák azok a gyógyszerek? :S

Mondjuk akkor már inkább a pszichológus, nem akarok bogyókat szedni, ki tudja, lehet hogy többet ártanak, mint használnak.

2009. nov. 2. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy időben én is minden este így voltam. Sőt, fél évig minden egyes este rémálmaim voltak. Minden este úgy aludtam el, hogy attól rettegtem, nem élem meg a reggelt. Aztán jött a nyáriszünet, nem volt suli, és semmi bajom nem volt, kapcsolatom is rendbejött. Nem álmodtam rosszat utána. Aztán jött egy betegség, és akkor 1 hétig megint ezen rettegtem. Most meg már itt a suli, de azt hiszem, hogy most boldog vagyok, nem félek annyira a sulitól, és ha mégis bepánikolok, remegő kézzel keresem elő a gyógynövényes gyógyszeremet. Amúgy Nervenpfleget szedek, de egy orvos a szedatif pc-t ajánlotta. Mivel jobban lettem, ezért inkább nem próbáltam ki, de talán hatásos lehet.

Szintén 19/L

2009. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem semmi köze a sulihoz, csak néha így rám jön. A sulit egyszerűen csak utálom XD
2009. nov. 2. 22:42
 5/5 anonim válasza:
Én is így vagyok vele... Elég zavaró tényező de itt van rá egy egyszerű mód :) Csak pár dolgot kell szerezned hozzá :) Egy Headset + egy mobil + pár zene amit szeretsz amiből csinálsz egy lejátszási listát majd elalvás előtt bedugod a füled és a zenére koncentrálsz amit optimális hangerőn hallgatsz (se túl hangosan se túl csendesen) Remélem segitettem :) Nálam be jön ;) 18/F
2015. márc. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!